Школа студентського й учнівського самоврядування

Розпочала роботу інформаційна школа для старост академічних груп Полтавського інституту економіки і права (6 вересня 2016 року)

Круглий стіл зі студентського самоврядування у Харкові (Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій, 5 березня 2016 року)

Студенти Житомирського економіко-гуманітарного інституту ВНЗ “Університет “Україна” у Школі студентського самоврядування (25 березня 2016 року)

Полтава поповнила свої знання у сфері громадської діяльності (Полтавський інститут економіки і права,  22 лютого 2016 року)

Тренінг Британської Ради "Активні громадяни" (Новокаховський гуманітарний інститут,  22 листопада 2015 року)

 


Подяка за сприяння у розвитку волонтерства (Вінницький соціально-економічний інститут, 30 березня 2016 року)

Лідерські програми для молоді: практичні ідеї та приклади  (Вінницький соціально-економічний інститут, 2 серпня 2015 року)

Освітній проект «StudCamp» (Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини, 14 червня 2015 року)

Лідерські програми для молоді: практичні ідеї та приклади  (Вінницький соціально-економічний інститут, 21 березня 2015 року)

Запрошення учасників ІІ школи молодих лідерів на перший тренінг  (Вінницький соціально-економічний інститут, 28 лютого 2015 року)

Зустріч-випуск учасників І школи молодих лідерів (Вінницький соціально-економічний інститут, 21 лютого 2015 року)

У Вінниці стартувала І школа молодих лідерів із випускниками міжнародних програм обмінів (Вінницький соціально-економічний інститут, 6 грудня 2014 року)


У ВІННИЦІ СТАРТУЄ ШКОЛА МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ

 

11 листопада 2014 р. об 11:00 в актовій залі Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна» (м. Вінниця, вул. Першотравнева, 88) відбудеться відкриття Вінницького молодіжного ресурсного центру та презентація проекту «Школа молодих лідерів з випускниками програм обмінів і стажування», що діятиме на базі такого центру.

Проект спрямований на розвиток активної громадської позиції молоді та розбудову місцевої громади через проведення школи молодих лідерів із випускниками програм обмінів і стажування, що фінансувалися урядом США.

Проект реалізує громадська організація «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» у партнерстві з Вінницьким соціально-економічним інститутом Університету «Україна» та Вінницьким клубом випускників міжнародних програм обміну за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Мета центру – розвиток активної громадської позиції молоді та розбудова місцевої громади.

 

Напрямки роботи: 

- надання інформаційних послуг молоді;

- розвиток неформальної освіти;

- проведення семінарів, конференцій, тренінгів, майстер-класів для молоді, масових молодіжних заходів тощо;

- організація навчання молодіжних лідерів;

- розширення співпраці молодь-громада-бізнес-влада;

- підтримка молодіжних ініціатив;

- сприяння працевлаштуванню молоді;

- розвиток локального та міжнародного волонтерства, міжкультурного співробітництва та мобільності молоді;

- вивчення іноземних мов;

- впровадження молодіжної політики в регіоні.

 

Що тобі дасть участь у заходах молодіжного ресурсного центру? 

- розвинеш лідерські якості і знатимеш свої права;

- матимеш активну громадську позицію;

- отримаєш додаткові знання і навички для майбутнього працевлаштування;

- знайдеш нових друзів;

- навчишся планувати та реалізовувати власні соціальні ініціативи і проекти;

- спілкування з іноземними волонтерами, вивчення іноземних мов із носіями мови;

- участь у міжнародних молодіжних тренінгах та обмінах у країнах ЄС, Східної Європи та Кавказу;

- навчання/стажування/волонтаріант у країнах ЄС.

Всі послуги центру безкоштовні!!!!

 

Контакти: 

Вінницький інститут Університету «Україна»

м. Вінниця, вул. Першотравнева, б.88, к. 401

youth.rc.vn@gmail.com

https://www.facebook.com/youth.rc.vn

тел. +38-067-4331033

 

Найближчі заходи центру: 

 

1) Проект «Школа молодих лідерів із випускниками програм обмінів і стажування» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Для кого? Молодь 16-24 років (6 груп по 15 осіб).

Коли? Старт у листопаді 2014 р.

Що включає?

- 13 тренінгових занять кожної школи, що включатимуть теми «Успішна комунікація», «Лідерство та робота в команді», «Волонтерство», «Соціальна робота», «Гендерна рівність», «Мистецтво публічного виступу», «Безпечна неризикована поведінка молоді», «Ефективне врядування», «Основи фандрейзингу та проектна діяльність», «Розробка групових міні-проектів для місцевої громади» та ін.;

- засідання бізнес-, мовного, кіно-клубів, "вільного простору" з настільними іграми.

Як стати учасником? Слідкуйте за анонсами в соціальних мережах та в інституті.

 

2) Проект "Молодіжні дебати: чи є в регіонах України спільні цінності, які здатні об'єднати країну?" за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Для кого? Студентська молодь старше 16 років.

Коли? Грудень-лютий.

Проект спрямований на покращення порозуміння, налагодження діалогу та зв’язків студентів 4 регіонів України (м. Вінниця, Львів, Кременчуг, Суми) через проведення тренінгів та дебатних турнірів на тему спільних цінностей, які здатні об'єднати країну.

Взявши участь у тренінгах, Ви зможете:

- більше дізнатися про загальнолюдські цінності;

- навчитись вести дебати та використовувати інформацію для підтвердження думки;

- вдосконалите свої навички публічних виступів;

- спробувати власні сили в дебатуванні у регіональних і фінальних дебатах;

- знайти нових друзів.

Як стати учасником? Для подання заявок необхідно до 10 листопада 2014 року заповнити онлайн-анкету від команди: http://goo.gl/forms/2cjnxJrZMf.

 

3) Проект „ART-TIME без обмежень” за підтримки Програми і3 «Ідея – Імпульс – Інновація» Фонду «Розвиток України» спільно зі студентським народним театром-студією «Сьоме небо», Вінницьким соціально-економічним інститутом Університету «Україна», ГО «Гармонія» та ВОУНБ ім. Тімірязєва.

Метою проекту є сприяння розвитку інтегрованого театрального мистецтва через залучення людей із обмеженими фізичними можливостями до творчих майстерень та театральних постановок народного театру-студії «Сьоме небо» у м. Вінниця, м. Київ, м. Хмельницький та м. Житомир.

Коли? Листопад-квітень.

Що заплановано?

- провести майстер-класи з театрального мистецтва та виготовлення театральних масок для молоді з обмеженими фізичними можливостями та зацікавленої студентської аудиторії;

- постановка вистави за п’єсою Анни Багряної «Над часом» із залученням акторів студентського театру-студії «Сьоме небо» та молоді з обмеженими фізичними можливостями.

Як стати учасником? Слідкуйте за анонсами в соціальних мережах та в інституті.

 

4) Участь у міжнародних молодіжних тренінгах, обмінах та волонтаріаті у країнах ЄС, Східної Європи та Кавказу.

Як стати учасником? Слідкуйте за анонсами в соціальних мережах та в інституті.

 

Запрошуємо до Вінницького молодіжного ресурсного центру! 

 

Адреса центру: 

Вінницький соціально-економічний інститут Університету «Україна»

м. Вінниця, вул. Першотравнева, б. 88, к. 401.

Контактна особа: 

Оксана Бондар, координатор проекту,

ГО «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив»

https://vk.com/public79543163 тел. +38-067-433-10-33

 


 

Навчання студентського самоврядування

 

22.10.2014 

 

 11-14 жовтня 2014 року на базі Шацького лісового коледжа ім. В.В. Сулька (Волинська обл., смт. Шацьк) відбулось навчання представників студентського самоврядування «Школа лідерів – 2014».

Луцький інститут розвитку людини Університету «Україна» представляв Семенов Костянтин, студент напряму підготовки «Туризм», 2 курс. Представники студентських самоврядувань мали змогу відвідати такі тренінги, як: «Історія студентського самоврядування», «Психодрама», «Лідерство. Командобудування», «Написання проектів».

Кульмінацією «Школи лідерів – 2014» стала конференція, яку відвідали губернатор, ректори і директори навчальних закладів Волині. Керівництво заслухало всі проекти та схвально поставилось до більшості. Також було висвітлено низку проблем, які турбують студентів на даний час.

Час, проведений на базі Лісового коледжу, дав вагомий старт для започаткування нових ініціатив студентів у своїх навчальних закладах.


Ігри лідерів

 

24.10.2012

 

Вперше на базі нашого університету, 24 жовтня, відбувся тренінг школи лідерства. У ньому взяли участь 35 студентів із 21 Внз м. Миколаєва. Організатором заходу є Управління освіти облдержадміністрації, від імені якого виступила А.Л. Каськова.

Психолог Університету "Україна", тренер зустрічі Л.В. Софронова уміло активізувала роботу учасників тренінгу за допомогою популярної нині піскової терапії. Тренер допомогла присутнім скласти і проаналізувати модель формування лідерських якостей студентів Внз в умовах студентського самоврядування. Модератор зустрічі М.Ф. Димитров уміло, із властивим йому артистизмом провів гру, в якій учасники приміряли на себе образи відомих політиків за допомогою двосторонньої маски. Моделювалися конфліктні ситуації. Аудиторія живо підхопила ідею і вступила в активний полілог. Гра пройшла цікаво, запально. У ній було місце гумору і сатирі. А.Л. Каськова підсумувала, що, хоча на тренінгу обговорювалися серйозні теми, все-таки це – гра, і ніхто не повинен переносити на себе яку-небудь критику. Ми лише вчимося бути лідерами, уміти відстоювати свою точку зору. Дуже важливо уміти бути толерантними один до одного. Учасники тренінгу виразили свій захват проведеним заходом і визначили дату наступної зустрічі.

 

Максим Зонов

Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини

 

 


 

«Школа лідерів» фінішує

 

19.03.2012


У Хмельницькому вручали сертифікати кращим шкільним лідерам. Відбулося це 16 березня в Університеті «Україна». Нагороди отримали ті, хто найактивніше проявив себе в освітньо-тренінговому курсі «Школа лідерів». Метою курсу була активізація лідерського потенціалу учнів, а також створення соціально активного суспільства, де кожен бачить, у першу чергу, можливість, а не проблему.

На заході також було презентовано новий конкурс «Кращий учнівський актив», переможцям якого буде надаватись міні-грант у розмірі 1 тисячі гривень.

«Хочу подякувати нашим партнерам та спонсорам, які допомогли реалізувати проект – глобальній системі взаємодопомоги «МММ-2011», Управлінню освіти Хмельницької міської ради, Центру дозвілля учнівської та студентської молоді «Простір», а також Міському будинку культури та ТОВ «ЛЕТС», – розповідає один із організаторів Степан Кушнір.

 

 


 

«Лабораторія лідерства»

 

1 березня 2012 р. розпочався молодіжний освітній проект «Лабораторія лідерства». Навчитися лідерству вирішили і студенти Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини Університету «Україна»: Стругай Аліна, Карпенко Андрій, Куліков Віктор, Нагога Володимир, Димова Наталія, Стояк Миколай, Пономаренко Яна, Мельніченко Валерія.

Тренінг виявився для більшості дуже насиченим, плідним і пізнавальним. Учасники розділилися на невеликі групи, у кожної був свій тренер. Одним із тренерів була президент Студентського парламенту Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини Університету «Україна»  Анна Ганжул.

 

 


 

Співпраця зі студентськими радами 

 

27-28 березня 2008 року


27-28 березня 2008 року відбувся форум “Підвищення ролі студентського самоврядування”. Даний захід здійснювався в рамках проекту “Активізація співпраці між студентством та НУО”, що виконується громадською організацією Центр Стратегічних Ініціатив у співпраці із Хмельницьким національним університетом та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. 

Всього на форумі були присутні представники 6 ВНЗ міста Хмельницького, включаючи представників органів студентського самоврядування: Хмельницький національний університет, Хмельницький інститут соціальних технологій Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”, Хмельницький економічний університет, Хмельницький інститут конструювання і моделювання швейних виробів, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія та Хмельницький університет економіки і підприємництва.

Спершу учасники представили роботу студсамоврядувань (СС) у своєму ВНЗ, прослухали виступ директора Комітету Підтримки Студентських Самоврядувань з міста Львова Тетяну Яцків, яка поділилася власним досвідом роботи та зокрема підкреслила, що основним завданням діяльності СС у кожному ВНЗ повинно бути представництво інтересів та захист прав студентів.

Учасники виділили проблеми кожного ВНЗ, зокрема, як проблеми студентів, так і окремо проблеми студентського самоврядування. Виявилося, що проблеми досить подібні, вони стосуються самореалізації студентів, відносин із викладачами, відносин із адміністрацією ВНЗ, проживання в гуртожитках, обміну інформацією між ВНЗ тощо. Учасники виділили три важливі проблеми і спробували в режимі мозкового штурму знайти вирішення. Наскільки вдасться напрацьовані результати втілити в життя покаже наступна звітна зустріч, яку планується провести у травні. Учасники сподіваються, що такі зустрічі стануть постійними, адже спільними зусиллями активні та небайдужі молоді люди зможуть краще вирішувати проблемні моменти, що турбують усіх студентів.

 

Джерело: Центр стратегічних ініціатив

http://www.csi.km.ua/news.php?page=3&new=32