Як гарний досвід, то чому не запозичити (17 листопада 2016 року)


Рада директорів бібліотек ВНЗ міста Києва в Університеті "Україна" (17 травня 2016 року) 

Презентація бази Scopus (19 листопада 2015 року)

 


 

Науково-практичний семінар-тренінг "Стратегія розвитку бібліотек на сучасному етапі" - Програма (29 квітня 2015 року)


Бібліотек@ – територія наукових ідей

 

Наприкінці квітня 2015 року в Університеті «Україна» відбувся науково-практичний семінар-тренінг «Стратегія розвитку бібліотек на сучасному етапі». У своїх наукових доповідях учасники обмінювались думками із найгостріших проблем бібліотечної діяльності, ділилися здобутками власних проектних рішень. Зазначена проблематика семінару відобразилась в інноваційній формах – тренінг та майстер -клас.

У роботі семінару взяли участь провідні науковці бібліотек Києва, завідувачі бібліотеками, викладачі, зокрема фахівці з Національної наукової медичної бібліотеки України, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені О.В. Сухомлинського НАПН України, бібліотеки Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації НТТУ «КПІ», бібліотек Білоцерківського інституту економіки та управління, Вінницького соціально-економічного інституту, Хмельницького інституту соціальних технологій, Броварського коледжу, Дубенської та Івано-Франківської філій Університету «Україна».

Зі вступним словом до учасників семінару звернулась проректор з навчально-виховної роботи, професор А.В. Коротєєва. Антоніна Вікторівна підкреслила, що сучасна бібліотека – це науково-інформаційний та освітній центр і осередок культурно-просвітницької та виставкової роботи університету. Проректор розлого розкрила питання благодійницької діяльності книгозбірні університету.

 

Із науковою доповіддю «Стратегічне управління сучасною бібліотекою» виступила заступник директора Національної наукової медичної бібліотеки України Оксана Миколаївна Бруй, яка зробила глибокий аналіз сучасних тенденцій управління бібліотеками провідних країн світу.

Професійний інтерес у бібліотекарів виник до авторської роботи директора бібліотеки Університету «Україна». Ніна Петрівна Колесникова представила проект «Інформаційно-комунікаційне середовище бібліотеки», де зазначила, що успішна діяльність сучасної книгозбірні неможлива без динамічного розвитку, який спирається на відкриття, створення, впровадження в її структуру різних об’єктів обслуговування і нових форм роботи. У презентації проекту розгорнута композиція з поєднання та взаємодії багатьох компонентів для утворення гнучкої інфраструктури бібліотеки, здатної до трансформації і вдосконалення. Учасники семінару були ознайомлені зі складовими проекту: цільовою аудиторією, основними завданнями, короткостроковими результатами та подальшими шляхами його реалізації.

Резонанс у бібліотечної аудиторії також викликав соціально-бібліотечний проект «Будівлі українських бібліотек».Умови проекту надають можливість узяти участь у ньому кожній бібліотеці України, розкрити історію своєї книгозбірні. Проект розроблений колективом Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного на чолі з директором бібліотеки Галиною Анатоліївною Войцехівською. Із презентацією проекту виступила методист Віра Миколаївна П’яскіна.

Сьогодні в Університеті «Україна» і територіально відокремлених підрозділах є можливість використовувати 15 реферативно-бібліографічних баз даних європейськими мовами, тому кульмінацією семінару став тренінг «Основи використання платформи ЕВSCО-Host в Університеті «Україна», який на високому рівні провів директор Асоціації «Інформатіо-Консорціум», кандидат технічних наук Олексій Всеволодович Васильєв. До тренінгу разом із бібліотекарями були залучені молоді науковці університету, викладачі, студенти.

 

Обрана тематика семінару відобразилась у проведенні майстер-класу, де були представлені складові іміджу сучасної книгозбірні і широке коло практичних рішень управління бібліотекою. Зацікавив присутніх бібліотечний аутсорсинг інформації та досвід сервісних послуг бібліотеки Університету «Україна». У проведенні майстер-класу активну участь узяла заступник директора книгозбірні Наталія Володимирівна Панасюк.

На завершення семінару проведена екскурсія університетським містечком, гості пройшлися сучасними корпусами, ознайомилися із профільними бібліотеками, персональними абонементами, читальними залами, кабінетом індивідуальної роботи та відвідали видавничо-друкарський комплекс університету і на власні очі побачили серце типографії, де народжуються книги, газети та інші видання.

 

Ніна Колесникова,

директор бібліотеки


Науково-практичний семінар-тренінг:«Бібліотека як науково-інформаційний, освітній та культурний центр вищого навчального закладу»

 

  25 квітня 2014 року відбувся науково-практичний семінар-тренінг “Бібліотека як науково-інформаційний, освітній та культурний центр вищого навчального закладу” для бібліотекарів територіально відокремлених структурних підрозділів та базової структури.

  Розпочався семінар привітанням начальника управління навчально-виховної роботи університету Вєдєнєєвої О.А.

  З доповіддю “Сучасна бібліотека – центр зберігання інформаційних ресурсів” виступила директор бібліотеки базової структури Колесникова Н.П. У доступній і наочній формі з використанням графіків та діаграм було представлено бібліотечні фонди університету.

 Доповідач розповіла, яка робота проводиться по наповненню фонду, про співпрацю з видавництвами, про зростаюче значення електронних ресурсів у сучасному навчальному процесі.

  На слайдах було також показано інформаційні заходи, які проводить бібліотека: День інформації “Правова освіта” для Інституту права та суспільних відносин, “Комп’ютерні технології у сучасному суспільстві” – для Інституту комп’ютерних технологій.

  Про культурно-просвітницьку діяльність бібліотеки йшла мова у доповіді “Бібліотека університету – осередок культурно-просвітницької роботи” заступника директора Панасюк Наталії. Доповідач розповіла про різні за формою цікаві та змістовні заходи, проведені колективом бібліотеки: читацькі конференції “Пароль життя – свобода слова” за книгою О. Горобця “Босоніж по битому склу” та “Куди ти йдеш, Україно?” за одноіменною книгою О. Глушка; поетичний вечір з нагоди 75-річчя А. Урбана, презентацію книги Н. Квітковської “Психологія девіантної поведінки учнів”, наукові читання “Сутичка цивілізацій” чи “Діалог цивілізацій” за участю вченого-сходознавця Ю. Кочубея, зустріч із читачами в міжнародний День книги “Книга: гармонія думок і слова” і продемонструвала на слайдах їх фрагменти.

   Доповідач зупинилась на важливості проведення книжково-виставкової роботи, яка відбиває рівень діяльності бібліотеки з формування фондів та підсилює звучання самого заходу. З цією метою до кожного проведеного заходу готується виставка. На сайті університету бібліотека презентує віртуальні книжкові виставки до Дня науки, які присвячені науковій діяльності провідних учених університету Таланчука П.М. “Креативна особистість, патріот-освітянин, вчений, педагог”, Олефіра В.І. “Теоретико-методологічні та концептуальні засади адміністративного права”, Малишева В.В. “Наука в особах та особистість у науці” та виставку “Справжній українець – завжди українець” до 70-річчя Карпенка В.О.

   Про модель просторової бібліотеки йшла мова у виступі-презентації директора бібліотеки ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г. Сковороди” Ольги Шкири. Вона поділилась своїми думками з приводу роботи по реорганізації бібліотеки і пристосування її до умов навчального закладу.

  Далі перед учасниками семінару виступили провідні спеціалісти в галузі електронних ресурсів.

“Стратегія співпраці бібліотек з видавництвами в умовах переходу друкованих видань на електронні носії” – такою була тема виступу Наталії Козій, директора фірми “Періодика”.

Про проект “Наукова періодика України” на платформі Open Journal Systems вів розмову Денис Солов’яненко, завідувач  сектором НТБ НТУУ “КПІ”.

                                                                               

Лев Рудзький із міжнародної асоціації ЕБНІТ зупинився на питанні використання в бібліотеках електронних ресурсів – як передплачених, так і безкоштовних.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Представники фірми “Періодика” Олеся Боднар та Андрій Крук провели тренінги за темою “Колекції та сервіси електронної повнотекстової бази даних компанії “ИВИС” та “Цифровий контент інформаційних ресурсів РУНЕБ”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор фірми “Професіонал” Павло Монтаг говорив про переваги користування електронною бібліотекою на прикладі on-line бібліотеки видавництва “Центр учбової літератури”.

 

 

 

 

 

 

 

На закінчення семінару його учасники здійснили екскурсію бібліотекою та поділилися враженнями від почутого.

 


 

Круглий стіл на тему "Інноваційні технології у бібліотеках ВНЗ на сучасному етапі" (м.Переяслав-Хмельницький, 27 червня 2013). Презентація.