У Вінницькому соціально-економічному інституті відбулися вибори депутата до Студентського парламенту Вінниччини (1 грудня 2014 року)


XVIІ РАДА ЛІДЕРІВ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ УНІВЕРСИТЕТУ «УКРАЇНА»

 

21 жовтня 2013 року

 

В Університеті «Україна» щороку проводиться Всеукраїнська рада лідерів усіх структурних підрозділів з метою обміну досвідом у питаннях студентського самоврядування між студентами та викладачами усіх філій нашого навчального закладу.

Цього року XVIІ з’їзд активістів відбувся у Міжгір’ї Закарпатської області. Представниками Тернопільського коледжу Університету «Україна» стали голова студентської ради – Козачишин Тетяна, її заступник – Перець Галина та заступник директора з навчально-виховної роботи – Андрійчук Олеся Василівна.

Тетяна Козачишин, голова студентської ради Тернопільського коледжу Університету «Україна»: «Дискусія голів студентських рад, їх заступників та лідерів студентського самоврядування тривала навколо таких питань: «образ інтелігенції», «відчуй себе студентом (для школярів)», волонтерська діяльність, якість виховання, неуспішність студентів, проблеми навчально-виховного характеру, всеукраїнські заходи Університету «Україна».

Одними із прийнятих рішень були розробка найбільш ефективних, дієвих форм профорієнтаційної роботи та аналіз методів впливу на студентів, які мають проблеми навчально-виховного характеру.

В рамках Ради лідерів були проведені круглі столи, створена фокус-група з метою вирішення питання «Чому студенти пропускають пари без поважних причин?».

Ці чотири дні ми провели із задоволенням, знайшли безліч друзів, нових знайомств, побували на екскурсії на озері Синевир, побачили водоспад «Шипіт», покаталися на канатній дорозі. Все надзвичайно сподобалось, особливо гостинність Закарпатського краю!»

 

 

Ірина Скоробогата

Джерело: веб-сайт Тернопільського коледжу Університету «Україна»

 

У Хмельницькому інституті соціальних технологій Університету «Україна» відбулася Всеукраїнська Рада Лідерів

 

Ольга КАЛЕНСЬКА,

студентський медіа-центр Університету «Україна»

 

Аби студенти мали змогу ділитися досвідом з питань навчання та самоврядування, в Університеті «Україна» щороку проводиться Всеукраїнська рада лідерів усіх структурних підрозділів навчального закладу. Цього року XVI з'їзд активістів відбувся у Хмельницькому інституті соціальних технологій.

На зібранні були присутні: Білоцерківський інститут економіки та управління, Вінницький соціально-економічний інститут, Горлівський регіональний інститут, Кіровоградський інститут розвитку людини, Тернопільський коледж, Полтавський інститут економіки і права, Івано-Франківська філія, Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини, Луцький інститут розвитку людини, Дубенська філія, Хмельницький інститут соціальних технологій та базова структура Університету «Україна». Загалом, 21 студент, 2 представники «Гаудеамусу» (Олександр Петров – лідер ВМГО «Гаудеамус» у Донецькій області, Микола Когут – лідер ВМГО «Гаудеамус» в Івано-Франківській області), 5 начальників відділу виховної роботи (Галина Хлань, м. Кіровоград, Оксана Рудь-Медведєва, м. Горлівка, Вікторія Дика, м. Київ та ін.).

Дискусія тривала навколо таких питань: «образ інтелігенції», «відчуй себе студентом (для школярів)», волонтерська діяльність, ББС – якість виховання, неуспішність студентів, проблеми навчально-виховного характеру, прогули та боротьба з ними, всеукраїнські заходи Університету «Україна».

На зборах вирішили розробити план профорієнтаційної діяльності, створити список найбільш дієвих форм та методів профорієнтаційної роботи, проаналізувати методи впливу на студентів, які мають проблеми навчально-виховного характеру, тощо. До речі, кандидатуру Олександра Петрова затвердили на посаду заступника голови «Гаудеамусу».

Вікторія Дика: «Ми вперше організували раду лідерів, яка тривала так довго – протягом 4 днів керівники студентських самоврядувань, начальники відділів виховної роботи та представники «Гаудеамусу» обмінювалися досвідом, обговорювали найактуальніші проблеми нашого студентства, шукали шляхи вирішення складних ситуацій, із якими часто доводиться стикатися нашим лідерам. Ми ставили для себе нові цілі на подальший навчальний рік, обговорювали спільні заходи, які були б цікавими абсолютно всім студентам Університету «Україна». Але моєю основною ідеєю було налагодити дружні стосунки між усіма підрозділи нашого вишу. І це вдалося.

Найактуальнішою темою став навчально-виховний процес, а саме погане відвідування деякими студентами лекційних та семінарських занять. Добре, що ведемо активне життя, маємо різноманітну палітру спортивних заходів, але ж головною метою вступу до університету для кожного студента залишається навчання. Мені особисто було приємно бачити те, як нашим активістам насправді «болить», як вони небайдуже ставляться до цієї проблеми. Бо, по-перше, втомилися отримувати на горіхи через те, що хтось не ходить на пари, по-друге, їм не байдуже, які спеціалісти вийдуть зі стін Університету «Україна», адже вони – лідери і відповідають за всіх інших.

Тому банальна думка про те, що студентське самоврядування може опікуватися лише дискотеками та вечірками, – украй неправильна. Проблема якості знань – одна із провідних тем, до якої не залишилася байдужою жодна присутня людина.

Хочеться сказати про те, що Хмельницький інститут приймав нас дуже гостинно. Проректор Володимир Васильович Березинець особисто відкрив засідання. Нас забезпечили всім необхідним для плідної роботи.

Цьогорічна рада лідерів була висвітлена у новинах декількох телеканалів: http://www.youtube.com/watch?v=QXm6tn2epto

111

Приємним сюрпризом став подарунок від хмельничан: чудова екскурсія містом, під час якої ми побували у найвизначніших місцях Хмельницького. Ректор Михайло Євгенович Чайковський, який володіє неперевершеним талантом справжнього педагога, особисто ознайомив нас із музеєм Григорія Сковороди, який був заснований Хмельницьким інститутом. Ми від жодного іншого «гіда» ніколи б у житті не дізналися стільки цікавого про долю й життя відомого філософа. Михайло Євгенович – людина дуже відкрита, щира у своїх словах, тому ця екскурсія тривала більше трьох годин. Студентам було справді цікаво, їх допитливість не знала меж.

Для нас влаштували концерт творчої самодіяльності студентів – активістів ХІСТу. Ми навіть потрапили на конкурс «Міс Хмельницький».

Враження шалені!!! Ця подорож запам’ятається на довгий час».

Крім того, кожна філія розповіла про свої здобутки й нові напрацювання.

Голова студентської ради Миколаївської філії Анна Ганжул повідомила, що у них за цей час було створено медіа-центр, сайт студентського парламенту, студентський Центр самовлаштування (Банк ваканцій), Wi-fi парк. Подано новий проект із благоустрою територій Університету «Україна», налагоджено співпрацю зі студентськими парламентами міста, благодійними організаціями, координаційною радою при МВС.

Голова студентської ради Вінницької філії Юрій Рубіш: «Ми продовжуємо активно залучати креативних студентів до проведення заходів студентського самоврядування. Беремо участь у святах на честь села Вінницької області, проводимо такі заходи, як «Тиждень правознавства», «Міжнародний День спонтанної доброти», щорічний студентський бал, благодійну акцію «Серце до серця». Нам вдалося заснувати школу волонтерства, де наразі проводиться багато тренінгів. Найближчим часом плануємо запровадити місцеві радіо-журнали та влаштовувати спільний перегляд фільмів.

Голова студентської ради Тернопільського коледжу Тетяна Козачишин: «У нашій Тернопільській філії є багато цікавих започаткувань. Зокрема, всі були у захваті від посвяти першокурсників, яка цього року пройшла на Говерлі, фестивалю університетської творчості, виставки художніх робіт. Активно розвивається скаутський рух. Ми співпрацюємо з дитячими будинками, щомісяця відвідуємо театри, влаштовуємо різноманітні заходи розважального та оздоровчо-спортивного характеру».

Голова студентської ради Горлівської філії Анастасія Білослутцева: «Нам вдалося успішно провести щорічну (другу) загальностудентську конференцію. Активно проходять різноманітні заходи, урочистості, конкурси. Ми співпрацюємо з випускниками Університету «Україна», влаштовуємо правові кінофестивалі. Обов’язковим стало проведення косметичних ремонтів приміщень університету силами студентів, численних «суботників», тренінгів: «Профілактика насильства в родині». Нами було організовано свято на честь «Дня захисту дітей». Наше нове досягнення – проект для вивчення мови жестів студентами. Нещодавно провели презентацію досвіду роботи ОСС європейській делегації. У нас величезна кількість заходів, а ідей на майбутнє – ще більше».

Голова студентської ради Івано-Франківської філії Юрій Дезерчук: «Ми співпрацюємо з обласним каналом «Галичина», нещодавно заснували спеціальну газету. Залюбки проводимо змагання з армреслінгу, буваємо у будинку для пристарілих. Влаштовували флешмоб до дня народження Ліни Костенко, фотоконкурс «Моя весна - 2012». Беремо активну участь у Всеукраїнському фестивалі студентської творчості. Відсвяткували День студента у туристичному комплексі «Буковель», провели акцію «Зміни цигарку на цукерку» на рівні всього міста. Загалом, ми велику увагу приділяємо різноманітним заходам, святкуванням, конкурсам, концертам, аби студентське життя було повним і насиченим різними подіями».

 

Відбулось перше виїзне засідання Студентського Парламенту Буковини (Сторожинецький коледж, 2013) 

Рада Лідерів Університету "Україна" (Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини, 2012)

XVI Рада лідерів студентського самоврядування та представників ВМГО "Гаудеамус" Університету "Україна" (Кіровоградський інститут розвитку людини, 2012)

Рада лідерів (Івано-Франківська філія, 2012)

Вибори студентського магістрату (Сторожинецький коледж, 2012)

ХVI Рада лідерів студентського самоврядування та лідерів ВМГО "Гаудеамус" у Хмельницькому інституті соціальних технологій Відкритого міжнароднго університету розвитку людини "Україна" (Полтавський інститут економіки і права, 2012)

 

 

 

XV Рада лідерів студентського самоврядування Університету "Україна"

 

12 листопада 2011 року, Рівне

 

Ядром студентства є органи студентського самоврядування, діяльність яких спрямована на удосконалення навчально-виховного процесу з метою підвищення якості знань, виховання духовності і культури студентів, зростання у студентів соціальної активності та відповідальності за доручену справу. Саме на вирішення даних пріоритетних завдань була спрямована XV Рада лідерів студентського самоврядування територіально відокремлених структурних підрозділів Університету «Україна», що проходила на базі Рівненського інституту Університету «Україна» 09-11 листопада 2011 р. Спектр учасників форуму був представлений студентами-активістами Університету «Україна» міст Києва, Хуста, Горлівки, Кіровограда, Луцька, Дубно, Вінниці, Івано-Франківська, Хмельницького. Порядок роботи охоплював заслуховування звітів представників студентського самоврядування, проведення круглих столів-обговорень «Пошук інноваційних форм та методів роботи студентського самоврядування у профорієнтаційній діяльності», «Обмін досвідом із вирішення актуальних та проблемних питань діяльності ОСС на місцях». Ефективності вирішення поставлених завдань, здобуття справжніх друзів і досвіду у спілкуванні сприяв Дитячий санаторно-оздоровчий комплекс «Електорнік-Рівне», в якому проживали учасники заходу.
Підсумком XV Ради лідерів студентського самоврядування територіально відокремлених структурних підрозділів Університету «Україна» стало вироблення та погодження стратегічної лінії діяльності студентського активу, спрямованої на створення умов самореалізації молодих людей в інтересах особистості, суспільства і держави.

XV Рада лідерів студентського самоврядування територіально відокремлених структурних підрозділів Університету "Україна" (фотозвіт)

 


XІV Рада лідерів студентського самоврядування Університету "Україна"

Головна риса студентів Університету "Україна"

 

11 листопада 2010 року, Житомир

 

Головна риса студентів Університету «Україна» - вміння об’єднуватися заради вирішення нагальних завдань та забезпечення собі та майбутнім поколінням рідної Alma-mater щасливого майбутнього. Листопад став тому яскравим підтвердженням!

Так, з 1 по 3 листопада 2010 року в місті Житомир на базі територіально відокремленого структурного підрозділу Університету «Україна» проходила XIV Рада лідерів студентського самоврядування, де наш інститут представляла звітна делегація в особі голови та секретаря студентського самоврядування - Новікова Сергія та Самотуєва Андрія.

Після доброзичливої зустрічі, цікавої екскурсії по університету та урочистого відкриття Ради, лідери всіх філій та інститутів «України» представляли звіти з виконаної роботи за 2009–2010 навчальний рік, ділилися досвідом та переймали нові ідеї. Зокрема, дискусії підлягали питання з організаційної роботи студентського самоврядування; значущості заходів, ініційованих та проведених ОСС; участь у роботі регіональних, всеукраїнських та міжнародних утворень та культурно-масова діяльність.

Варто відмітити проведення тренінгу на тему «Побудова ефективної роботи громадської організації», що є беззаперечно корисним заходом для лідерів студентського руху.

У ході роботи Ради відбулися засідання круглих столів з питань волонтерства, залучення студентів 1 і 2 курсів до роботи студентського самоврядування та вдосконалення роботи зі студентами з особливими потребами.

В останній день зустрічі було проведено незабутню екскурсію по місту та урочисте закриття з’їзду.

Дякуємо нашому ректорові за унікальну можливість здобути нові знання та зробити співпрацю з нашими студентськими «колегами» ще більш плідною та тісною!

 

Студентське самоврядування

Новокаховського гуманітарного інституту Університету «Україна»

 

 

XІІ Рада лідерів студентського самоврядування Університету "Україна"

Рада лідерів – рада друзів

18 жовтня 2009 року, Кіровоград


16-18 жовтня 2009 року в Кіровоградському інституті розвитку людини "Україна" відбулася ХІІ Рада Лідерів студентського самоврядування Університету "Україна". Участь у Раді приймали лідери студентського самоврядування з різних регіонів: Києва, Вінниці, Горлівки, Хмельницького, Хуста, Івано-Франківська, Миколаєва, Полтави, Рівного, Тернополя, Дубна.

Метою проведення Ради було вирішення таких важливих питань: "Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі", "Розвиток художньої самодіяльності", "Механізми залучення студентів молодших курсів до роботи в ОСС", "Реєстрація скаутських осередків НОСУ", "Забезпечення ефективної комунікації між ОСС ТВСП", "Участь студентів у VІІ Студентському фестивалі творчості "Сяйво надій", "Залучення студентів із особливими потребами до діяльності та заходів студентського самоврядування".

Гарне та мальовниче місто Кіровоград стало місцем зустрічі молодих цілеспрямованих та ініціативних студентів, лідерів самоврядування Університету «Україна».

Перший день цього свята спілкування та обміну досвідом розпочався надзвичайно жваво та активно. Студенти реєструвалися, знайомились, зустрічали старих та нових друзів. Після привітання керівництва університету розпочали свої доповіді голови студентських рад філій Університету «Україна». Кожна доповідь була цікава та корисна. Вони дали змогу не тільки дізнатися про успіхи та досягнення, але й виокремити основні проблеми кожної філії та університету в цілому.

Другий день розпочався смачним, запашним сніданком та філіжанкою ароматного фіточаю, який виготовляють студенти спеціальності «Фізична реабілітація» Кіровоградського інституту. Такий початок дня надихнув усіх учасників на продуктивну працю. Цей день приніс багато цікавих ідей та пропозицій. У моменти, коли було важко концентруватися, в нагоді ставав гарячий напій та смачне печиво. Увечері ми зібралися у затишному кафетерії університету, де мали змогу краще познайомитися в неофіційному середовищі, почитати вірші, поспівати пісні та насолодитися дружньою атмосферою.

Третій день став завершальним етапом дванадцятої Ради лідерів студентського самоврядування університету. Було прийнято безліч важливих та необхідних рішень. Зокрема:

І. З метою розвитку художньої самодіяльності студентської молоді у вищому навчальному закладі взяти під контроль організацію роботи центрів студентської творчості.

ІІ. Під час проведення чергового Фестивалю творчості студентської молоді з особливими потребами «Сяйво надій» провести фінал загальноуніверситетського конкурсу соціальної реклами «Здорово бути здоровим».

ІІІ. Провести освітню програму для студентів, викладачів, адміністрації університету стосовно надання першої медичної допомоги, в тому числі особливо звернути увагу на надання допомоги людям із тими нозологіями, які переважають у даному навчальному підрозділі.

VI. У рамках визначених проблем затвердити наступні заходи щодо інтеграції студентів-інвалідів у навчально-виховний процес:

  1. з метою безбар’єрного спілкування студентів університету ввести до навчального плану обов’язковий курс «Сурдоперекладу», починаючи з першого року навчання;
  2. провести курси «Тростинка», спрямовані на підвищення самостійності сліпих студентів при переміщенні в умовах мегаполісу;
  3. розробити і здійснити ряд заходів в напрямку покращення матеріально-технічного забезпечення навчального процесу інноваційними розробками, призначеними для організації самостійної роботи студентів із вадами зору та слуху.

Всі учасники взяли активну участь у Раді лідерів, звітували про діяльність студентського самоврядування, обмінювалися досвідом роботи. Господарі гостинно прийняли студактив, організували чудову культурну програму: екскурсія по Кіровограду, заповідник-музей І.К. Карпенка-Карого "Хутір Надія".

А на прощання був проведений вечір "Творчих особистостей", на якому показували свої таланти усі учасники конференції. Надзвичайно важко передати словами шквал емоцій та почуттів, які переповнювали як учасників концерту, так і глядачів! Тепер усі з нетерпінням чекають наступного року, щоб зустрітися вже на тринадцятій Раді лідерів студентського самоврядування Університету «Україна».

 

Президент Студентського самоврядування

«Університету «Україна»

Ніна Гаєвська

 

 

16-18 жовтня 2009 року в Кіровоградському інституті розвитку людини "Україна" відбулася ХІІ Рада Лідерів студентського самоврядування Університету "Україна". Участь у Раді приймали лідери студентського самоврядування з різних регіонів: Києва, Вінниці, Горлівки, Хмельницького, Хуста, Івано-Франківська, Миколаєва, Полтави, Рівного, Тернополя, Дубно.

Метою проведення Ради було вирішення таких важливих питань: "Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі", "Розвиток художньої самодіяльності", "Механізми залучення студентів молодших курсів до роботи в ОСС", "Реєстрація скаутських осередків НОСУ", "Забезпечення ефективної комунікації між ОСС ТВСП", "Участь студентів у VІІ Студентському фестивалі творчості "Сяйво надій", "Залучення студентів із особливими потребами до діяльності та заходів студентського самоврядування".

Всі учасники брали активну участь у Раді лідерів, звітували про діяльність студентського самоврядування, обмінювалися досвідом роботи. Наші гості познайомилися з містом, відвідали заповідник-музей І.К. Карпенка-Карого "Хутір Надія", взяли участь у вечорі "Творчих особистостей".

 

 

 

 

 Співпраця зі студентськими радами (Хмельницький інститут соціальних технологій, 27–28 березня 2008 року)