Ми хочемо стати Вашими надійними партнерами

 

Наводимо відповіді на запитання, з якими ви, шановні абітурієнти, найчастіше звертаєтеся до Приймальної комісії.

 

1. Коли потрібно і коли краще подавати документи до Приймальної комісії?

 • Вступники першого курсу денної форми навчання (на основі базової та повної загальної середньої освіти) подають документи до Приймальної комісії з 10 липня до 1 серпня. Для абітурієнтів, які проходять творчі конкурси або мають право складати вступні випробування, що проводяться Університетом «Україна», прийом документів закінчується 24 липня;
 • Вступники першого курсу заочної форми навчання (на основі базової та повної загальної середньої освіти) подають документи до Приймальної комісії з 9 вересня до 7 жовтня;
 • Абітурієнти, які вже здобули освіту за освітньо-кваліфікаційними рівнями «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст» для вступу на наступний освітньо-кваліфікаційний рівень денної форми навчання подають документи до Приймальної комісії з 1 липня до 19 липня, а заочної - з 3 березня по 12 березня і з 18 вересня по 7 жовтня;
 • Абітурієнти, які мають базову або повну вищу освіту і хочуть вступити на денну форму бакалаврату іншого напряму підготовки, подають документи до Приймальної комісії з 1 липня до 19 липня, а на заочну - з 18 вересня по 7 жовтня;
 • Для абітурієнтів, які вже здобули базову або повну вищу освіту і хочуть продовжити навчання за наступним освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» або «магістр» за денною формою навчання, термін подачі документів з 11 липня по 31 липня, а за заочною - з 3 березня по 12 березня і з 18 вересня по 7 жовтня.

 

День, в який були подані документи (в межах встановленого терміну), ніяк не визначає Вашого рейтингу та не збільшує шанси на вступ до ВНЗ.

 

2. Як правильно вибрати напрями підготовки, на які подавати документи?

 • Ви маєте право одночасно подавати заяви на три напрями підготовки в одному ВНЗ (а вищих навчальних закладів може бути п’ять). Напишіть усі три. Звичайно, куди мрієте, куди дозволяють Вам результати ЗНО, а також бажано на напрями різного рівня популярності.

 

3. Чи всі абітурієнти повинні вступати за результатами зовнішнього незалежного оцінювання?

 • Вступ до Університету «Україна» у 2014 р. проходитиме за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти, виданими у 2014 році, а також у 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 роках, тобто не тільки поточного року.
 • За результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів (за їх вибором) мають право вступати:

        - особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди);

        - особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше;

        - громадяни України, які у 2014 році здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

 • Право на складання тільки вступних екзаменів в Університеті “Україна” мають:

         - громадяни України, звільнені зі строкової військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу;

       - військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, – при вступі на заочну форму навчання;

     - особи, які мають захворювання, вказані в переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, встановленому МОН України та МОЗ України, для яких Український центр оцінювання якості освіти не може забезпечити проходження незалежного зовнішнього оцінювання навчальних досягнень.

 • За результатами співбесіди зараховуються до Університету «Україна» особи, яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане таке право.

 

4. Що робити, якщо не набрали необхідної кількості балів ЗНО?

 • Абітурієнт, який вступає до ВНЗ за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», подає до Приймальної комісії три сертифікати з результатами не нижче 124 балів з двох непрофільних дисциплін та 140 балів з профільного конкурсного випробування.
 • Якщо у Вас результати інакші, не засмучуйтесь, відразу телефонуйте нам. Ми зможемо підказати варіанти вирішення цієї ситуації. Їх може бути декілька, зокрема:
 1.  За рішенням Приймальної комісії Ви можете бути допущені до участі у конкурсі, якщо набрали по одному з непрофільних конкурсних предметів нижче 124 балів, але при цьому маєте не менше 170 балів з профільної дисципліни. Зокрема, статус профільних мають творчі випробування, які проводяться Університетом Україна при вступі за напрямами підготовки «Здоров´я людини», «Журналістика», «Дизайн».
 2.  Маючи два сертифікати з балом вище 124-х, можна подати документи до коледжу «Освіта». Отримавши диплом «молодшого спеціаліста», Ви продовжите навчання за спорідненим напрямом підготовки бакалавра з третього курсу. Таким чином, не тільки не витратите більше часу та коштів на навчання, а й зможете раніше розпочати працювати за фахом.

 

5. Що таке творчий конкурс?

Творчий конкурс – це форма вступного випробування, метою якого є перевірка та оцінювання здібності вступника до творчої діяльності. Його проходять абітурієнти, які вступають на напрями підготовки: «Дизайн» (творчий конкурс – рисунок, живопис, композиція); «Здоров’я людини» (творчий конкурс – теоретичне питання, практична задача, аналітична оцінка ситуації); «Журналістика» (творчий конкурс – есе, інтерв’ю, творчий доробок).

 

6. Чи потрібно подавати оригінали документів до Приймальної комісії відразу?

 • Якщо Ви вступаєте до декількох ВНЗ, маєте право подавати до Приймальної комісії не оригінали, а копії документа про освіту та сертифікатів ЗНО. Проте показати оригінали необхідно, а працівник Приймальної комісії Ваші копії засвідчить.
 • На початку серпня, коли будуть оприлюднені списки рекомендованих, потрібно подати оригінали документів.
 • Беручи до уваги, що деякі ВНЗ навмисно утруднюють повернення абітурієнтам їхніх документів, краще тримати оригінали вдома, а в серпні подавати відразу до того навчального закладу, де вирішили навчатися остаточно.

 

7. Коли і як можна дізнатися про результати вступу?

 • Свій поточний рейтинг у ВНЗ можна відслідковувати через мережу Інтернет в системі «Конкурс».
 • Списки абітурієнтів за напрямами, які Ви обрали, можуть бути досить великі. Але пам’ятайте, що переважна більшість абітурієнтів подавали документи до кількох ВНЗ та на кілька напрямів у кожному, тому в серпні ситуація може радикально змінитися.
 • 1 серпня Приймальна комісія оприлюднює рейтингові списки абітурієнтів із усіх напрямів підготовки (на офіційному сайті Університету та інформаційних дошках).
 • Рекомендація до зарахування відбувається у три хвилі: перша – 5 серпня, друга – 8 серпня, третя – 12 серпня.
 • Не панікуйте, якщо 1 серпня не побачили свого прізвища у списку рекомендованих. Близько половини з цього списку можуть піти. Разом із тим, враховуйте реальні можливості просування за рейтинговим списком. Орієнтиром у розрахунку буде кількість ліцензованих місць, які має навчальний заклад із напряму підготовки.
 • Рекомендовані до зарахування подають оригінали документів та укладають договори про надання освітніх послуг. На місця тих, хто не подає оригінали, у наступній хвилі будуть рекомендовані наступні у рейтингу.
 • Якщо Вас рекомендували у першій хвилі туди, куди Ви і мріяли, заберіть свої заяви з інших ВНЗ, не заважайте вибороти свій шанс колишнім суперникам із нижчими рейтингами.

 

Бажаємо Вам вдалої вступної кампанії!

 

Якщо Вам важко визначитися з вибором майбутньої професії, пропонуємо пройти профорієнтаційне тестування та скористатися консультацією психолога.

Університет «Україна» з 2004 р. впровадив універсальну тестову систему, яка призначена для допомоги абітурієнту в нелегкому процесі вибору. Це комп’ютерна програма, яка використовується для проведення тестування з метою загальної психологічної діагностики, профорієнтації та перевірки рівня знань вступників. Тестова програма включає 4 блоки запитань, що стосуються професійної мотивації, структури інтелекту, психологічної структури особистості та методики дослідження комунікативних установок. Такий підхід дозволяє ґрунтовно вивчити кожного вступника — дослідити, які здібності, якості виражені найяскравіше, і таким чином запропонувати на вибір відповідні професії.

 

Обравши для вступу Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», ви маєте можливість стати студентами навчального закладу IV рівня акредитації, здобувати фах, який є конкурентним на ринку праці, навчатися у кращих вітчизняних та зарубіжних науковців (за програмами обміну та отримання подвійних дипломів), мати цікаве студентське дозвілля. Студенти Університету «Україна» забезпечені гідними сучасними умови навчання та проживання, мають можливість навчатися на військовій кафедрі.

 

Розклад роботи Приймальної комісії:

Понеділок – п’ятниця з 9:00 до 19:00 години.

Субота, неділя – з 9:00 до 15:00 години.

 

Валентин Галунько,

відповідальний секретар Приймальної комісії

Університету «Україна»

 

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕ набрали необхідної кількості балів НА ЗНО?

Багатьох абітурієнтів хвилює запитання, куди йти, якщо не набрав необхідний мінімум на зовнішньому незалежному оцінюванні. Нагадаємо, що майже 88 тис. абітурієнтів, які складали ЗНО в минулому році, не набрали мінімальні 124 бали. Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти. Для багатьох із них такий «недобір» став закономірним наслідком недбалого ставлення до навчання і низької успішності в цілому.

Навіть на форумах, де активно обговорюють цю проблему, самі випускники ставляться скептично до тих, у кого менше 124 балів. Мовляв, якщо 100 балів дається просто так, то набрати менше 24 – це просто сором, і ні про який ВНЗ йтися не може. Таким «невдахам» радять вступати до училищ і технікумів, або й узагалі – йти на роботу. Але як бути тим, для кого результат ЗНО став неочікуваним, тим, хто наполегливо вчився, але просто не зміг зібратися з думками і пройти тест?

Про те, яку спеціальність обрати і де можна вчитися у випадку «недобору балів» на ЗНО, із задоволенням розказують усім охочим у Приймальній комісії Університету «Україна». Тут, у комфортабельному затишному приміщенні, фахівці допомагають розібратися з непростим питанням вибору свого майбутнього. Враженнями про свій торішній вступ поділилася Леся Шемена, нинішня студентка Університету «Україна»:

– Я закінчила середню школу в Звенигородці Черкаської області, мріяла опанувати по черзі або одночасно дві професії: філолога і психолога. При здачі ЗНО по необхідних предметах – українській мові і літературі, географії і біології – я отримала нормальні результати (вище 150 балів). Але повною несподіванкою для мене став непрохідний бал з історії України – 121(!). Мені порадили звернутися в Університет «Україна». Відповідальний секретар Приймальної комісії проглянула мої сертифікати й атестат і сказала, що я можу вступати до університету на напрям «Здоров’я людини» або в коледж «Освіта» на спеціальності «Соціальна робота» чи «Організація туристичного обслуговування», а потім продовжувати навчання в університеті. Всі бачили, що мені складно прийняти рішення, тому порекомендували пройти профорієнтаційне тестування, за результатом якого я вибрала спеціальність «Фізична реабілітація».

Зовнішнє тестування, як і будь-який іспит, не завжди відображає реальні знання випускника і, тим більше, не може бути останнім аргументом у виборі свого майбутнього. Пригадую, ще в дитинстві, коли мені не вдавалося написати шкільну контрольну чи самостійну на п’ять, мій батько заспокоював мене і розповідав одну цікаву і доволі повчальну життєву історію. Йшлося про те, що, вступаючи до Київського політехнічного інституту, тато, який завжди на відмінно знав математику, ледь не провалив іспит із матаналізу. А сталося це тому, що під час складання вступних випробувань він… дуже хотів у туалет. Думки про похід до вбиральні так заполонили його свідомість, що рішення навіть простих задач давалися йому вкрай важко. Напевне, кожен із нас зіштовхнувся з проблемою, коли оцінка за тест чи іспит не відповідає реальному рівню знань. Адже оцінювання, як не крути, – річ суб’єктивна і обставинна. Скільки всяких чинників може вплинути на результат! Буває, що так довго готуєшся – ніч не спиш – а прийдеш на іспит із повною кашею в голові, просто через утому. Буває, що в приміщенні задуха чи, навпаки, холод, що сусід по парті відволікає, що через надмірне хвилювання втрачається здатність тверезо мислити. Або – що гріха таїти – розум заполонили думки геть не про науку, а про нього (чи неї). А це так часто трапляється у весняно-літній період. Крім того, багато абітурієнтів скаржаться на те, що тести складені не завжди так, щоб розкрити саме їхні знання і таланти. Адже, якщо одна людина – логік, то інша – етик, якщо для когось легко запам’ятовувати цитати, для іншого – це майже неможливо, оскільки в його системі сприйняття інформації фігурують переважно схеми і графіки, а не епітети й метафори.

Отже, на результати ЗНО часто впливають саме суб’єктивні фактори. Саме тому сучасна система вступу до ВНЗ – дуже гнучка і дає можливість вступити на бажану спеціальність навіть тим, хто «недобрав» балів на ЗНО.

Коментує Валентин Галунько, відповідальний секретар Приймальної комісії Університету «Україна»:

– Абітурієнт, який вступає до ВНЗ за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», подає до Приймальної комісії три сертифікати з результатами не нижче 124 балів із двох непрофільних дисциплін та 140 балів із профільного конкурсного випробування. Але, якщо у вас результати інакші, не засмучуйтесь, відразу телефонуйте нам. Ми зможемо підказати варіанти вирішення цієї ситуації. Їх може бути декілька. Наприклад, за рішенням Приймальної комісії ви можете бути допущені до участі у конкурсі, якщо набрали по одному з непрофільних конкурсних предметів нижче 124 балів, але при цьому маєте не менше 170 балів із профільної дисципліни. Зокрема, статус профільних мають творчі випробування, які проводяться Університетом Україна при вступі за напрямами підготовки «Здоров´я людини», «Журналістика», «Дизайн». Маючи два сертифікати з балом вище 124-х, можна подати документи до Коледжу «Освіта». Отримавши диплом «молодшого спеціаліста», Ви продовжите навчання за спорідненим напрямом підготовки бакалавра з третього курсу. Таким чином, не тільки не витратите більше часу та коштів на навчання, а й зможете раніше розпочати працювати за фахом.

 

Тала ПРУТКОВА, журналіст

 

Студентське життя – найпрекрасніша пора

(Тернопільський коледж, 15 листопада 2016 року)