ПЕРШІ КРОКИ 

Традиційним для університету святом є Посвята першокурсників у студенти за участю батьків, викладачів, адміністрації, представників влади, випускників, роботодавців, громадськості, духовенства.

Звернення Президента університету, вручення символічного ключа від храму знань, студентського квитка, залікової книжки, звучання Гімну України, гімну Університету “Україна”, гімну студентства усього світу “Гаудеамус”, урочисте зачитування президентом студентського самоврядування і повторення новачками КЛЯТВИ ПЕРШОКУРСНИКА, багато привітань і побажань від адміністрації, почесних гостей, професорсько-викладацького складу, випускників, студентів, святковий концерт, дискотека, салют – ось неповний перелік традиційних ритуалів, притаманних цьому ВЕЛИКОМУ СВЯТУ, святу, яке дає початок університетським традиціям.

 

Традиція покладання квітів до пам’ятників

Проте у кожному територіально відокремленому підрозділі це свято проводять по-своєму.

У Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини на початку навчального року проводяться загальноінститутське свято “Посвячення в студенти” та “Осінні бали” для старшокласників в Обласному Палаці Культури.

 

 

У цих заходах беруть участь усі творчі колективи університету під керівництвом режисерсько-постановчої групи університету у складі: Мельніков С.О., Навроцька В.В. Були створені й поставлені музично-драматичні мюзікли за мотивами творів “Вечори на хуторі поблизу Диканьки”, “Собор Паризької Божої Матері”, “Ромео і Джульєтта” та за мотивами телесеріалів “Бідна Настя”, “Кадети”. Активну участь у всіх мюзіклах брала учениця школи “ЄОС-Гіпаніс” нашого загальноосвітнього комплексу, переможець багатьох міжнародних телевізійних, всеукраїнських, обласних конкурсів вокалістів, а також дитячого “Євробачення-2007” Ілона Галицька.

Долучення першокурсників до традицій і корпоративної культури Університету «Україна» розпочинається з урочистого зачитування клятви першокурсника (зазвичай президентом студентського самоврядування) на урочистому святкуванні Посвяти у студенти.

 

 

 

 

 

На Дні знань на першокурсників чекає ще одна традиція – вступна лекція, яку щороку нову готує для них Президент університету («Вам розбудовувати незалежну Україну в третьому тисячолітті!» (2000 р.); «Народ наш – український – з доброго кореня! 10-річчю незалежності України присвячено» (2001 р.); «Не втрать свій шанс потрапити в еліту» (2002 р.); «Деякі уроки історії та майбутнє України» (2003 р.); «Освіта і євротрансформація українського суспільства» (2004 р.); «У кожного покоління свій Майдан» (2005 р.); «Україна в екологічному ковчезі планети» (2006 р.); «Українське та світова культура» (2007 р.); «Націоналізм - явище інтернаціональне» (2008 р.); «Ми - не такі, як усі» (2009 р.); «Співвідношення інтернаціонального і національного  в деяких сферах розвитку народів світу» (2010 р.); «Незалежність України, як і власну гідність, громадянам необхідно захищати, навіть не уміючи» (2011 р.); «Деякі міркування щодо необхідності створення корпоративного кодексу Університету «Україна»» (2012 р.); «Коли діждемось Вашингтона» (2013 р.).