VIII Міжнародна олімпіада з основ наук

 

14 Грудня 2011 р.

Запрошуємо взяти участь у VIII Міжнародній олімпіаді з основ наук.

 

З метою вдосконалення роботи з обдарованими учнями, підвищення інтересу учнів до поглибленого вивчення базових дисциплін, залучення школярів до дослідницької роботи, стимулювання інтересу учнів до оволодіння сучасними інформаційними технологіями започатковано освітній проект «Міжнародна олімпіада з основ наук».

 


Дисципліни

* українська мова

* українська література

* історія України

* математика

* інформатика

* фізика

* географія

* біологія

* хімія

* російська мова

* англійська мова

* німецька мова

* французька мова

* природознавство

 


Учасники

* учні 5-10 класів загальноосвітніх закладів ІІ-ІІІ ступенів усіх видів і типів

* студенти та учні перших курсів закладів професійно-технічної освіти

 

Дата та умови проведення

Перший етап - з 16 по 21 січня 2012 року

Фінальний етап - з 18 по 22 квітня 2012 року

  • Перший етап проходить у навчальному закладі учасника. Для тестування учень може обрати один або кілька навчальних предметів. Тестування проходить дистанційно за допомогою унікального програмного забезпечення «Тестовий комплекс Online (ТК)».
  • Фінальний етап проходитиме в очній формі на базі опорних шкіл, ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», його філій та у провідних освітніх закладах країн-учасниць Олімпіади.

 

Як стати учасником

Заявка формується адміністрацією навчального закладу на сайті: www.urfodu.ru одна для всіх учасників. Там же розміщена інструкція з реєстрації та створення віртуального кабінету навчального закладу, в якому в період проведення тестування будуть доступні конкурсні завдання і тестовий комплекс.

Особистий віртуальний кабінет створюється навчальним закладом один раз, його можна використовувати протягом кількох років, щорічно беручи участь в Олімпіаді.

 

 

 

Загальне положення про проведення VIII Міжнародної олімпіади з основ наук в Україні (2011-2012 навчальний рік)

 Освіта майбутнього: шкільна олімпіада он-лайн

 

Вікторія Скрипник,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»

Команда ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниця»

 

Більше чотирьох тисяч українських школярів приєдналося до інтернаціональної спільноти юних розумників завдяки участі у VIII Міжнародній олімпіаді з основ наук. Учні 5-10 класів перевірили свої знання з 18 шкільних предметів. Сучасна система тестування в режимі он-лайн дозволила їм спробувати свої сили безпосередньо у стінах рідної школи, щоб потім відстоювати її честь в Університеті «Україна» (Київ), – цей ВНЗ приймав фінальний етап Олімпіади.

 

Нині учасниками цього освітнього проекту, започаткованого в Єкатеринбурзі, є 9 країн: Росія, Білорусія, Німеччина, Туреччина, Таджикистан, Казахстан, Чехія, Україна та Польща.

Перелік навчальних дисциплін, із яких проводиться тестування, містить як загальні предмети шкільної програми: російська мова та література, математика, інформатика, фізика, географія, природознавство, біологія, хімія, історія, суспільствознавство, основи безпеки життєдіяльності, англійська, німецька, французька мови, – так і специфічні для іноземних школярів галузі знань (українська мова та література, історія України).

Конкурс проводиться у два етапи. Цього року відбірковий тур проводився з 16 по 21 січня, а фінал з 18 по 22 квітня. За результатами першого етапу були сформовані Прем’єр-ліга (учні, що набрали 30-59 тестових балів) та Вища ліга (60-100 балів). Із 4 200 учасників до фіналу пройшли 2 600, які мали право обрати місце проходження наступного тестування: опорні школи у своєму регіоні, закордонні майданчики в Росії, Чехії та Туреччині або ж Університет «Україна» у Києві.

Останній прийняв 87 кращих із кращих, що приїхали з різних куточків не тільки нашої держави, але й Туреччини та Росії. В самому Університеті «Україна» вважають, що молоді дарування треба підтримувати з перших кроків. «Я переконаний, що в кожній дитині є іскра таланту, а завдання дорослих – допомогти цій іскорці спалахнути різнобарвною веселкою», – зазначив, вітаючи фіналістів, президент Університету «Україна» П.М. Таланчук.

Окрім виконання тестових завдань, учасникам була запропонована оглядова екскурсія містом: відвідання Києво-Печерської лаври, Музею народної архітектури та побуту в Пирогові, НСК «Олімпійський» та Музею води. Координатором проведення Олімпіади є Інститут відкритої освіти Університету «Україна» під керівництвом О.В. Майбороди. Також до організації події були залучені активісти студентського самоврядування, Центр художньої творчості та помічник Президента університету О.С. Кривоносов.

Усі учасники Міжнародної олімпіади з основ наук отримують сертифікати, де зазначено кількість набраних балів, а переможці – медалі та цінні подарунки, серед яких і знижка до 90% на навчання в Університеті «Україна». До того ж, оргкомітет узявся подати до Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України клопотання про зарахування результатів Олімпіади з профільного предмету як вступного іспиту для конкурсантів, що посіли місця з першого по десяте.

Користь цього проекту для сучасної освітньої системи важко переоцінити. Учні отримують додатковий стимул для навчання, адже багатоетапність Олімпіади забезпечує ефект інтелектуального марафону, коли дух суперництва підштовхує до нових відкриттів. Характерною особливістю відбору є те, що випробувати себе може будь-який школяр незалежно від його поточних оцінок.

«Я навіть не сподівався на такий результат, - розповідає десятикласник Євген Петрень із Костянтинівки, срібний призер Олімпіади з української мови. – Зараз почуваюся більш упевненим у власних силах, а це мені зараз потрібно, бо наступного року вже закінчиться школа…»

Учителі, завдяки удосконаленій системі оброблення інформації, мають докладний звіт про успішність своїх підопічних. Це допомагає розробити нові методики навчання, своєчасно реагувати на зміни у розвитку знань з предмету як цілого класу, так і кожного учня окремо. Також на основі результатів, отриманих у різних регіонах, можуть бути зроблені висновки щодо місця конкретної школи серед інших навчальних закладів на державному та навіть міжнародному рівні. Фіналісти та їхні наставники також отримують чудову нагоду поспілкуватися з іноземними «колегами» у неформальній обстановці, що дарує неабияке натхнення на подвиги у навчанні…

А вундеркінди, попри всі хвилювання, потихеньку придивляються до університету, який так гостинно їх приймає: хто зна, можливо, за кілька років вони повернуться сюди вже абітурієнтами?

 


Освітній проект 

 

Освітній проект «Міжнародна олімпіада з основ наук» був започаткований Будинком учителя Уральського федерального округу (м. Єкатеринбург, Росія) у 2003 році. Учасниками є 9 країн: Росія, Білорусія, Німеччина, Туреччина, Таджикистан, Казахстан, Чехія, Україна та Польща.

Олімпіада проводиться з 15 предметів навчальної програми: російська мова, література, математика, інформатика, фізика, географія, природознавство, біологія, хімія, історія, суспільствознавство, англійська мова, німецька мова, французька мова, основи безпеки життєдіяльності.

В Україні додатково включено три дисципліни: українська мова, українська література, історія України.

Олімпіада проходить у два етапи, які проводяться дистанційно через мережу Інтернет, результати обробляються спеціальним програмним забезпеченням.

За підсумками Конкурсного тестування після І етапу учасники розподіляються за двома лігами, що дає учням право брати участь у фінальному етапі Міжнародної олімпіади:

  • Вища ліга - високий рівень (60-100 балів);
  • Прем'єр ліга – середній рівень (30-59 балів).

Результати учасників тестування розміщуються в особистому віртуальному кабінеті на сайті www.znaniesvet.ru.

Всі учасники тестування у І етапі отримують сертифікати відповідного зразка. Грамотами, дипломами та призами нагороджуються учасники фінального етапу, що набрали від 50 до 100 балів.

Місця проведення фінального (третього) етапу: закордонні майданчики, провідні ВНЗ країни, опорні школи.

Із 4200 українських учасників першого етапу до фінальних змагань пройшли 2600 школярів. Місце проведення фінального тестування кожен учасник обирав самостійно (закордонні майданчики: Чехія, Туреччина, Росія; в Україні: Київ – Університет «Україна», ТВСП Університету «Україна», опорні школи у різних областях України).

На фінальний етап до Києва приїхали школярі з України, Росії та Туреччини. Всього на базі Університету «Україна» проходили конкурсне тестування 87 учасників. Окрім основної частини проведення фіналу, школярам і їхнім наставникам було запропоновано екскурсійну програму, що передбачала оглядовe ознайомлення зі столицею, відвідування Києво-Печерської лаври, Музею народної архітектури та побуту в Пирогово, НСК «Олімпійський» та Музею води.

Активно допомагали в організації фінального етапу у Києві волонтери та керівники студентського самоврядування, Центр художньої творчості, помічник Президента університету О.С. Кривоносов.

Координатором проведення Олімпіади в Україні є Університет «Україна», Інститут відкритої освіти, де директором – О. В. Майборода.

 

Олена Смірнова,

заступник директора Інституту відкритої освіти,

Оксана Савченко,

менеджер проекту

Газета «Університет «Україна» №3-4 2012

 


Грамота Григорія Ройченка за наукову роботу на Всеукраїнській Олімпіаді з психології (Вінницький соціально-економічний інститут, 19 квітня 2017 року)

Участь у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Соціальна робота" (8 квітня 2017 року)

Наші студенти Комарніцький Богдан та Мрочко Ігор на Всеукраїнській студентській олімпіаді (Хмельницький інстиут соціальних технологій,  7 квітня 2017 року)

5 квітня 2017 року

Марія Чемес, студентка ІІІ курсу спеціальності «Правознавство» Луцького інституту розвитку людини Університету «УКРАЇНА» отримала Диплом ІІІ ступеня VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів ВНЗ IІІ–IV рівнів акредитації (негуманітарний профіль).

Докладніше...

 

Урочисте нагородження переможців студентської олімпіади з іноземної мови (Полтавський інститут економіки і права,  28 листопада 2016 року)

Щиро вітаємо переможців студентської олімпіади з іноземної мови!!! (Полтавський інститут економіки і права, 15 листопада 2016 року)

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Теоретична та прикладна психологія" (Хмельницький інститут соціальних технологій, 18 квітня 2016 року)

Олімпіада з економіки в Кіровоградському інституті розвитку людини (12 грудня 2014 року)

V Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Луцький інститут розвитку людини, 9 жовтня 2014 року)

Підведення підсумків Олімпіади із соціальної роботи "Соціальна робота – професія робити добро" (20 березня 2014 року)

Олімпіада “Скарбничка знань” (Горлівський регіональний інститут, 2013)

Проведення конкурсу бізнес-планів (Білоцерківський інститут економіки та управління, 2013)

Участь у Міжнародній олімпіаді з турецької мови - 2012

Третя міжрегіональна олімпіада з екстремального програмування (Горлівський інститут, 2012)

Успішний навчальний рік майбутніх програмістів (Луцький інститут розвитку людини, 2011)

У Луцькому інституті розвитку людини  відбулася олімпіада з екстремального програмування (2011)

Конкурс "Моя спеціальність - моє майбутнє" (місячник Економічного факультету в Дубенській філії)