Ротаракт - змінимо світ на краще!

 

…Не пиши своє ім’я на піску, хвилі змиють його. Не пиши його у повітрі – його рознесе вітер. Напиши ім’я у серцях людей. Саме там воно і залишиться.

Нас знають за наші вчинки. Великі й малі, добрі і злі, сплановані та спонтанні, вони говорять про нас і замість нас. Якщо ми хочемо залишити по собі слід, ми повинні діяти, допомагати іншим, розвивати в собі гарні якості, самовдосконалюватися. Саме цьому і присвячена діяльність клубів Ротаракт, які мають за мету принести мир і міжнародне розуміння у цілий світ. Їхня діяльність починається на рівні громад, але не існує меж для її розширення. Ротарактівці мають доступ до багатьох ресурсів Ротарі Інтернешнл – світової організації провідних ділових людей та спеціалістів, яка нараховує 1,2 млн. членів, об’єднаних у 28 000 Ротарі Клубів. Кожен Клуб Ротаракт спонсорується місцевим Ротарі Клубом. Це спонсорство є результатом намагань Ротарі залучати молодь до активного громадського життя, а також надати можливість для їхнього професійного розвитку.

Ви можете запитати: чим саме займається Ротаракт? Клуби Ротаракт організовують різноманітні програми та заходи, які, в основному, відповідають інтересам членів Клубу. Однак існує три програми в межах діяльності Ротаракту, якими займаються всі Клуби: професійний розвиток, розвиток лідерства та суспільні проекти. Разом ці три програми забезпечують збалансованість діяльності Ротаракту, допомагають Ротарактівцям набути досвіду і сприяють їхньому особистісному та професійному розвитку.

Кожен Клуб Ротаракт повинен розвивати професійні можливості своїх членів шляхом реалізації наступних заходів: спеціальні професійні форуми, новини бізнес-технологій, семінари, конференції, презентації фінансових та кредитних можливостей для започаткування власної справи.

Заходи Клубів із розвитку лідерства повинні не лише зробити Ротарактівця справжнім лідером у житті, але й навчити кваліфіковано організовувати і підтримувати проекти Клубу. Важливим у розвитку лідерських навиків є вдосконалення ораторських здібностей, консенсус між членами Клубу, досягнення успіху у проектах.

Найважливішим кредо Ротарі є принцип "Служіння понад власне Я”. Сервісні проекти Ротаракту покликані покращити життя у найближчому оточенні і в цілому світі. Ці проекти здебільшого зосереджені на найболючіших проблемах сьогодення: насиллі, наркотиках, СНІДі, злиднях, екології та неписьменності.

Отож, Клуби Ротаракт об’єднують молодих та перспективних людей, які прагнуть допомагати іншим та розвиватися. Ви можете стати одними з перших ротарактівців у Кіровограді – зараз у Кіровоградському інституті розвитку людини «Україна» сформувалася ініціативна група, яка невдовзі переросте в Ротаракт Клуб. Ця ініціативна група об’єднує понад двадцять студентів Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна», але вона відкрита для всіх бажаючих, які є суспільно активними та прагнуть змін на краще. Нами уже реалізовано декілька проектів. На початку листопада майбутні ротарактівці відвідали інтернат у селі Рівному Новоукраїнського району. Ми привезли дітям солодкі подарунки, іграшки та речі. Але основною метою цих відвідин було подарувати вихованцям інтернату хоча б трохи душевного тепла й радості. Тому ми підготували та показали казку-мюзикл «Снігова королева». Дітям казка дуже сподобалася, вони навіть не хотіли нас відпускати. Ми пообіцяли, що обов’язково повернемося!

Наступна акція, організована ініціативною групою Ротаракту, відбулася 1 грудня, в День боротьби зі СНІДом. У центрі міста майбутні ротарактівці спілкувалися з перехожими, розповідали їм про те, як можна вберегтися від вірусу імунодефіциту та про те, як передається цей вірус, розповсюджували листівки з інформацією про СНІД, роздавали презервативи та повітряні кульки з гаслом «Ми проти СНІДу». Дуже сподіваємося, що проведена робота не була марною, і ті, з ким ми встигли поспілкуватися, стали лояльнішими до ВІЛ-інфікованих та обережнішими відносно можливості зараження інфекцією ВІЛ.

Такі спільні проекти дуже об’єднують. Члени ініціативної групи встигли здружитися, ми разом святкуємо дні народження, часто зустрічаємося, завжди знаходимо теми для спілкування. У нас багато планів щодо майбутніх акцій та проектів, і якщо цим зробимо світ хоч трішечки кращим, яскравішим та добрішим, то, значить, ми все робимо правильно!

Східна мудрість каже: «Можливо, колись ти підеш стежкою, якою до тебе ніхто не йшов. Тобі буде важко, але не зупиняйся. І якось ти побачиш, що весь світ іде за тобою». Давайте творити добро, ставати кращими і змінювати світ на краще! Разом ми зможемо!

 

Проректор з міжнародних зв’язків Олена Кравченко