Найбільша збірка (42) міжнародних науково-метричних баз даних та сервісів і каталогів для пошуку наукових публікацій

 

Шановні колеги та студентська молодь!

 

31 жовтня 2016 року

 

Відкрито доступ до повнотекстової бази підручників on-line бібліотеки Центру навчальної літератури. База містить 782 книги із грифом МОН України.

Дана інформація є за адресою: http://culonline.com.ua

логін: Україна, пароль: вмурол

 

Шановні колеги та студентська молодь!

 

Звертаємо Вашу увагу, що з 10 квітня до 9 червня 2015 року для спільноти Університету «Україна» відкрито тестовий доступ до наукових баз платформи EBSCO-host (http://search.ebscohost.com).

EBSCO-host – це потужна оперативна інтерактивна довідково-бібліографічна система, яка містить до 6000 періодичних видань.

EBSCO-host надає широкий спектр реферативних та повнотекстових загальнодоступних баз даних від відомих інформаційних постачальників.

Інформація представлена європейськими мовами, пошук ведеться англійською мовою.

Доступ відкрито представництвам Університету «Україна» у містах: Київ, Біла Церква, Бровари, Васильків, Вінниця, Дубно, Кіровоград, Мелітополь, Миколаїв, Нова Каховка, Полтава, Хмельницький, Хуст.

 

Стартові інструкції для початківців

Точкою входу до інформаційної системи EBSCO-Host є URL = http://search.ebscohost.com

Як правило українські установи підключаються до цієї інформаційної системи з використанням методу контроля ІР-адрес, які попередньо подає установа-користувач до Технічного центру EBSCO-Host.

У випадку, коли ІР-адреси не подавалися або в таблицю доступу введені адреси, які не відповідають актуальним значенням, система запитує Ідентифікатор користувача та пароль (див. Інструкції для вирішення проблем доступу до електронних ресурсів).

Далі можна дотримуватися послідовності дій, що наведена нижче:

[list=]Вибір пошукового інтерфейсу[/list]

[list=]Визначення сукупності баз даних, які будуть одночасно використовуватися для пошуку[/list]

[list=]Підготовка формули пошукового запиту[/list]

[list=]Отримання і аналіз результату[/list]

[list=]Збереження результатів інформаційно-пошукового сеансу[/list]

[list=]Налагодження сервісів автоматизації інформаційно-пошукових робіт[/list].

 

Система підтримки EBSCO-Host пропонує значну кількість методичних та інформаційних матеріалів багатьма мовами (у т.ч. українською, російською та англійською) - http://support.ebsco.com/training/resources.php.

 

Адміністрація бібліотеки університету

тел.: (044) 424-49-56

 


 

Наукометрична платформа Ebsco-host в Університеті «Україна»

 

Час, в якому ми живемо, характеризується значним зростанням потоку найрізноманітнішої інформації. Поряд зі звичними традиційними засобами свою нішу займають електронні продукти, які задовольняють зростаючі потреби сучасного користувача.

Вперше в університеті відкрито тестовий доступ до платформи EBSCOhost, яка містить 11 реферативно-бібліографічних наукових баз даних. Презентація відбулась в Українсько-корейському центрі інформаційного доступу, куди були запрошені викладачі, студенти, співробітники.

Відкрив захід доктор біологічних наук, професор Валентин Петрович Шичкін, завідувач кафедри імунології факультету біомедичних технологій. У вступному слові він наголосив на важливості для спільноти університету мати доступ до світових наукових журналів, до найновішої інформації з усіх галузей знань. Про електронні ресурси, які має у своєму розпорядженні бібліотека університету, доповіла присутнім директор Ніна Петрівна Колесникова.

З 2002 року у бібліотеці функціонує база власної генерації – електронний каталог, а з 2012 р. студентство і професорсько-викладацький склад постійно мають тестовий та передплачений доступ до ліцензійних наукових баз. Наприклад, до книжкових баз «ЦУЛ», «Бібліоросіка», до баз періодики «ІYIS», «РУНЕБ», «ПОЛПРЕД», «LIGA».

Про можливості платформи EBSCOhost розповів директор Асоціації “Інформатіо-консорціум”, кандидат технічних наук Васильєв Олексій Всеволодович. Він виконує обов’язки координатора програм Міжнародної фундації “eIFL.net” в Україні по напрямках доступу до ліцензованих електронних ресурсів. Презентуючи платформу EBSCOhost, він повідомив, що вона дає доступ до 150 баз даних, які налічують більше 8000 наукових журналів та іншої літератури. Для вузів України відібрані 10 найпопулярніших баз, які охоплюють усі галузі знань і мають у своєму складі авторитетні журнали, щоденні газети, довідники та книги.

Вдруге тестовий доступ відкрито з 10 квітня по 9 червня 2015 р.

Сподіваємося, що науковці, викладачі та студенти нашого ВНЗ повною мірою скористаються наданою можливістю.

 

Н.В. Панасюк,

заступник директора бібліотеки 

 


 

Шановні викладачі та студенти!

 

Бібліотека Університету “Україна” приділяє велику увагу новим напрямкам розвитку бібліотеки і постійно розширює та вдосконалює засоби комунікації зі своїми читачами. Користувачам бібліотеки ми пропонуємо нову послугу: доступ до електронних версій е-книг, е-періодики через Інтернет.

Запрошуємо вас скористатися базами даних бібліотеки.

 

1. Ви маєте можливість вільно користуватися інформаційно-пошуковою системою “УФД / Бібліотека”, яка  містить електронний каталог бібліотеки.

В електронному  каталозі (ЕК) представлений бібліографічний опис документів, наявних у бібліотеці. ЕК вміщує 10310 записів. Пошук інформації в ЕК можна здійснити: за автором, за назвою, за темою, за мовною ознакою, за видом документа, за роком видання.

Електронна адреса каталогу: http: // 212.111.196.227

 

2. Відкрито доступ до повнотекстової бази підручників on-line бібліотеки Центру навчальної літератури. База містить 782 книги із грифом МОН України.

Дана інформація є за адресою:

http://culonline.com.ua логін: Україна, пароль: вмурол

 

3. Відкрито доступ до повнотекстової бази періодичних видань Російської універсальної наукової електронної бібліотеки (РУНЕБ), безкоштовних та передплачених за адресою:

http://elibrary.ru

Список видань передплаченого доступу для університету: послідовно пройдіть за посиланнями: для организаций – подписка вашей организации.

Список видань безкоштовного відкритого доступу: послідовно пройдіть за посиланнями: Научные журналы открытого доступа (в меню “Основные проекты”) – журналы открытого доступа.

Пошук видань: каталог журналов на головній сторінці або в меню “Навигатор”.

Доступ можливий лише у приміщенні університету!

 

4. До 15.03.2014 р. відкрито доступ до повнотекстової інформаційної бази даних без обмежень до скачування Polpred.com Обзор СМИ”. База містить кращі статті ділових видань та інформагентств Росії.

Пошук інформації можна здійснити: за галузями знань, за мовою (рос., анг.),  за країнами і територіями, регіонами світу (континенти), за датою публікації і т.д., пошуковий рядок за текстом “новини”.

Polpred.com логін: vmurol, пароль: nozilupux 

 

5. Ви маєте унікальну можливість ознайомитись із архівною колекцією IVIS: базою даних повнотекстових періодичних видань, представленою в ретроспективі з 2000 по 2012 рік. Перелік оцифрованих видань містить 31 назву журналів або 1740 документів за напрямками навчання в університеті.

Доступ можливий тільки у приміщеннях читальних залів бібліотеки, а саме: в аудиторії № 201 корп. 1 та аудиторії № 503 корп. 2.

 


 

Вебліографічний список 

 

Бази даних бібліотеки 

1. http://212.111.196.227– Електронний каталог бібліотеки

2. http://culonline.com.ua/  логін: Україна,  пароль: вмурол – база даних Центру учбової літератури

3. http://elibrary.ru/  – Російська універсальна наукова електронна бібліотека (РУНЕБ)

4. Polpred.com/   логін: vmurol, пароль: nozilupux – повнотекстова інформаційна база даних ділових видань та інформагентств Росії

5. Архівна колекція IVIS – на комп’ютерах читальних залів бібліотеки

 

Освітні портали

  1.  http://www.mon.gov.ua – Міністерство освіти і науки України
  2. http://www.ednu.kiev.ua – Освіта в Україні. Українські організації, пов’язані з освітою. Вищі та середні навчальні заклади. Освіта за кордоном, гранти
  3. http://www.iitzo.gov.ua/index.html – Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки
  4. http://www.osvita.org.ua – Освітній портал – освіта в Україні, освіта за кордоном, довідник ВНЗ України.

 

Інтернет сайти бібліотек

 

1. www.library.edu-ua.net/ – Державна науково-педагогічна бібліотека України ім. В.О. Сухомлинського

2. http://www.nbuv.gov.ua – веб-сайт Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського

3. http://www.nplu.org – веб-сайт Національної парламентської бібліотеки України

4. http://www.ukrbook.net – веб-сайт Книжкової палати України імені Івана Федорова

5. http://library.zntu.edu.ua/res-libr-el.html – веб-сайт “Бібліотеки в мережі Internet”

6. info@lib.ua-ru.net – наукова електронна бібліотека “Веда”

7. Jornals.uran.i.ua – “Наукова періодика України”

 


 

Шановні користувачі бібліотеки Університету «Україна»!

 

Вашій увазі пропонується доступ до англомовних текстів статей у системі EBSCO-host (http://search.ebscohost.com)

EBSCO-host – це потужна оперативна інтерактивна довідково-бібліографічна система доступна через Інтернет, яка відкрита до 30.12.2014 року в Університеті «Україна».

 

EBSCO-host надає широкий спектр різноманіття ліцензованих повнотекстових загальнодоступних баз даних від відомих інформаційних постачальників.

 

Бази даних та ресурси, до яких пропонується доступ:

 

Academic Search Premier.

 Ця база даних, що включає матеріали з різних дисциплін, забезпечує доступ до повних текстів більше ніж 8500 журналів, включаючи повні тексти більш ніж 4600 рецензованих найменувань. Представлені архіви у форматі PDF за період з 1975 р. до наших днів для більш ніж 100 журналів і доступні для пошуку посилання на цитування більш ніж 1000 найменувань.

 

Business Source Premier.

 Business Source Premier – найбільш часто використовувана база даних з досліджень у галузі бізнесу, що містить повні тексти понад 2300 журналів і повні тексти статей з більш ніж 1100 рецензованих наукових видань. База даних містить повні тексти джерел, починаючи з 1886 року, і посилання на цитування з можливістю пошуку, починаючи з 1998 року. Business Source Premier перевершує аналогічні бази даних по повноті представлених текстів з усіх дисциплін, пов'язаних з бізнесом, у тому числі з маркетингу, менеджменту, інформаційних систем для менеджменту (MIS), управління виробництвом і експлуатацією (POM), бухгалтерії, фінансів та економіки. Ця база даних щодня оновлюється на сервері EBSCO-host.

 

ERIC.

 ERIC – Інформаційний центр освітніх ресурсів, що містить понад 1 300 000 записів та посилань на більш ніж 323 000 повнотекстових документів, найдавніші з яких датовані 1966 роком. Інформаційна система, що підтримується Департаментом освіти  та Національною Освітянською Бібліотекою США – важливе джерело інформації для всіх дослідників проблем освіти.

 

GreenFILE.

 База даних GreenFILE пропонує докладну інформацію, яка покриває всі аспекти впливу людини на навколишнє середовище. Це зібрання наукових, державних і популярних праць містить інформацію про глобальне потепління, екологічне будівництво, забруднення навколишнього середовища, сталий розвиток сільського господарства, поновлювані джерела енергії, переробку відходів і багато іншого. База даних надає предметний покажчик і реферати для приблизно 384000 записів, а також повні тексти у відкритому доступі для більш ніж 4700 записів.

 

Health Source - Consumer Edition.

 Ця база даних є найбільш повним зібранням з охорони здоров'я, доступних для бібліотек в усьому світі, і включає різні галузі охорони здоров'я, такі як медичні науки, харчування, виховання дітей, спортивну медицину і загальну охорону здоров'я. У базі даних Health Source: Consumer Edition представлено близько 80 повнотекстових журналів, присвячених охороні здоров'я.

 

Health Source: Nursing / Academic Edition.

 Ця база даних надає близько 550 повнотекстових наукових журналів з багатьох медичних дисциплін. Health Source: Nursing / Academic Edition також представляє Lexi-PAL Drug Guide, що охоплює 1300 навчальних матеріалів для пацієнтів із загальних назв ліків, включаючи більш ніж 4700 торгових марок.

 

Library, Information Science & Technology Abstracts.

 У базі даних Library, Information Science & Technology Abstracts (LISTA) проіндексовано понад 560 основних журналів, майже 50 пріоритетних журналів і майже 125 вибіркових журналів; крім того, є книги, звіти досліджень та протоколи. Охоплено такі тематики, як бібліотекарська справа, класифікація, каталогізація, бібліометрія, пошук інформації в мережі, управління інформацією та інші. Найбільш ранні матеріали датуються серединою 1960-х років.

 

MasterFILE Premier.

 Ця багатопрофільна база даних, створена спеціально для публічних бібліотек, містить повні тексти більш ніж 1700 видань загальної спрямованості за період з 1975 р. по теперішній час. Охоплюючи практично всі предметні галузі загальної спрямованості, MasterFILE Premier містить також повні тексти близько 500 довідників, 164 400 документів-першоджерел і колекцію зображень, що налічує 502 000 фотографій, карт і прапорів. База щодня оновлюється на EBSCO-host.

 

MEDLINE.

 MEDLINE містить авторитетну медичну інформацію з медицини, догляду за хворими, стоматології, ветеринарії, системі охорони здоров'я, доклінічних наук та багато іншого. У базі даних MEDLINE, створеній бібліотекою National Library of Medicine, для пошуку описів у більш ніж 4800 поточних медико-біологічних журналах застосовується MeSH-індексування (Medical Subject Headings - Заголовки медичних тем) з можливістю пошуку по дереву, деревоподібної ієрархії, підзаголовки і розвузлування.

 

Newspaper Source.

 У базі даних Newspaper Source представлені повні тексти більш ніж 40 газет США і міжнародних газет. База даних також містить вибрані повні тексти 389 регіональних газет (США). Крім того, є також повнотекстові стенограми теле- та радіоновин.

 

Regional Business News.

 Ця база даних містить вичерпні повнотекстові матеріали регіональних видань по бізнесу. Regional Business News охоплює понад 80 регіональних видань по бізнесу з усіх великих міст і сільських районів США.

 

Презентація платформи EBSCO-host відбудеться 17.12.2014 року в ауд.102 корп. 3 о 14:40.