До Дня соборності України

 

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Голова Верховної Ради України В. Литвин зазначив: «Це важлива віха в тисячолітній історії українського народу. Під час бездержавного існування, яке тривало століттями, українців змушували відмовитися від національної самоідентифікації і злитися з панівними етносами. Але вони залишилися вірними традиціям предків. Перебуваючи у складі двох недружніх сусідніх імперій, вони сформували єдину націю. Коли імперії розвалилися у вогні світової війни, створені українськими політичними силами народні республіки задекларували об’єднання в єдину соборну державу».

 

  

 

День Соборності та свободи України в Кіровоградському інституті розвитку людини

 

22 січня 2013 року студенти Кіровоградського інституту розвитку людини взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Володимиру Винниченку з нагоди Дня Соборності та Свободи України.

 

 

 

 Джерело: Веб-сайт Кіровоградського інституту розвитку людини: 

http://vmurol.kr.ua/?p=2255

 

Відбувся круглий стіл з нагоди відзначення Дня Соборності України (Кіровоградський інститут розвитку людини, 21 січня 2013 року)

 

22 січня 2012 р. студенти з різних університетів міста Миколаєва відсвяткували на площі Леніна День Соборності. Більше 50 чоловік, не зважаючи на мокрий сніг, вишикувалися в шеренгу із прапорами України та виконали гімн держави, і показали свою любов до України. Серед них був і Студентський парламент Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини Університету «Україна».

 

 

12.02.2009

 

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події, які, віддаляючись у часі, не втрачають своєї актуальності та значущості й нині, одна з них — справді знаменна для нашого народу — об`єднання двох суверенних держав — Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну самостійну, незалежну, вільну, суверенну державу. І хоч тернистим був цей шлях, але він показав непереборну волю українського народу до об`єднання під спільним прапором воєдино та став історичним уроком на всі часи.

З нагоди Дня соборності України члени Молодіжного управління юстиції спеціальності «Правознавство» Миколаївського міжрегіонального інституту ВНЗ ВМУРоЛ «Україна» Мусаелян Артур (студент 4 курсу), Платонова Катерина (студентка 3 курсу), Деребчинський Олександр ( студент 2 курсу), разом із учнями 8-11 класів школи «Гіпаніс-ЕОС» та вчителями Василевич Т.А. і Коломієць О. К. узяли участь у засіданні круглого столу в Головному управлінні юстиції, присвяченому відзначенню Дня соборності. З цікавою історичною довідкою на тему «Обставини й історичне значення проголошення Злуки УНР і ЗУНР» виступав Мусаелян Артур (студент 4 курсу).

Після закінчення «круглого столу» студентами була проведена для учнів школи екскурсія у Головному управлінні юстиції, де учні ознайомилися з основними напрямками діяльності органів юстиції, що безумовно займають впливове місце в системі забезпечення прав і свобод людини та громадянина, і традиційно належать до правозастосовних органів держави.