ВЛАСНІ ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ

Безумовно, жоден солідний навчальний заклад не може ефективно функціонувати без формування власного інформаційного простору. І розпочинається будівництво цього простору, як правило, зі створення власних періодичних видань – газет, журналів, дайджестів, вісників тощо.

В Університеті «Україна» випускається 21 друковане інформаційне видання (з них 4 – у базовій структурі в Києві). Це – офіційна зареєстрована газета «Університет «Україна», газета студентського самоврядування «Студентська каша», газета Інженерно-технологічного інституту «Резонанс», газета Інституту права та суспільних відносин «De facto».

Газета Університету «Україна», яка молодша за наш навчальний заклад на два роки, першочергово приділяє постійну увагу висвітленню особливостей навчально-виховного процесу в Університеті. З перших номерів на її шпальтах розкриваються проблеми, пов’язані з утвердженням Університету в освітньому просторі України. Йдеться, зокрема, про матеріали щодо акредитації навчального закладу, про його перші здобутки у різних аспектах навчально-виховної роботи.

Так, із номера в номер даються розповіді про впровадження дистанційної форми навчання, інших новітніх технологій (рубрики «За новітніми технологіями», «Привертаємо увагу»). Слово надається відповідальним і компетентним фахівцям, керівникам факультетів, управлінь, а також територіально відокремлених структурних підрозділів.

У багатьох своїх публікаціях газета підкреслює, що навчатися в Університеті – престижно і перспективно. Цій меті служать розповіді студентів (як першокурсників, так і випускників), розміщені у рубриках «Дозвольте висловитись», «До ювілею університету», «Україна» – Україні».

Думаю, що читачам газети запам’яталися розповіді про кращих викладачів або ж розповіді самих викладачів про свою роботу (проведення занять, виховних заходів). Приводами для відвертої розмови були ювілеї наших провідних викладачів – відмінних педагогів і загалом цікавих людей (наприклад, матеріали про С. Забару, В. Павленко, А. Лукашенка та низку інших).

Як відомо, наш університет є унікальним навчальним закладом, де – чи не в єдиному в усій Україні – створені всі необхідні умови для здобуття вищої освіти молоддю з особливими потребами. Цю обставину враховує і газета. Постійно надається слово студентам, у яких є проблеми зі здоров’ям, викладачам, котрі успішно працюють в інтегрованих групах (рубрики «Про тих, хто поряд», «В інтегрованих групах»). Думаю, що інтерес представляють розповіді про студентів із обмеженими можливостями їхніх здорових ровесників. У цих публікаціях, як правило, віддається належне мужності, наполегливості, здібностям юнаків і дівчат, у яких є проблеми зі здоров’ям.

Серед постійних тем газети – діяльність громадських організацій (як викладацьких, так і студентських). Інколи це обширні розповіді, інколи – короткі повідомлення про засідання, зустрічі, «круглі столи» і т.п.

Газета охоче надає слово студентам, залюбленим у науку чи мистецтво, публікує виклад їх доповідей, повідомлень на різних наукових конференціях, дослідження з найрізноманітнішої тематики (рубрики «Студентська наука», «Постаті», «Особистості»).

Як відомо, студенство живе не тільки навчанням. Є ще дозвілля, яке можна влаштовувати цікаво і змістовно. Газета постійно розповідає про масові заходи, що проводяться в Університеті. Особлива увага приділяється висвітленню різного роду фестивалів, конкурсів і т.п. Читачі газети, сподіваємося, помітили публікації про відпочинок у Карпатах, про походи місцями козацької слави тощо.

Постійну увагу приділяє газета висвітленню спортивно-масової роботи в навчальному закладі (рубрики «Спорт і ми», «Знай наших» та інші). Намагаємось не пропускати високих досягнень наших спортсменів (як студентів, так і викладачів), вітати їх із новими перемогами у спорті. Це певною мірою стосується успіхів і в інших галузях (література, мистецтво).

Газета чимало робить у пропаганді здорового способу життя. Регулярно надаємо слово нашим медикам, котрі розповідають про те, як зберегти здоров’я, перебороти шкідливі звички тощо (рубрика «Наше здоров’я»).

Ідея створення газети студентського самоврядування виникла у Президента цього ж таки самоврядування Насті Коляди не на порожньому місці: вона зацікавилась журналістикою і набула певного досвіду, працюючи позаштатним кореспондентом газети Університет «Україна» під керівництвом редактора Анатолія Адольфовича Урбана. На фото: два редактори центральних газет Університету обговорюють плани на майбутнє.

У територіально відокремлених підрозділах виходять друком газети «Студмістечко» (Білоцерківський інститут економіки та управління), «Студентський вернісаж» (Броварський коледж), «Студентський вісник» (Вінницький соціально-економічний інститут), «Время» (Горлівський регіональний інститут), «Портал» (Житомирський економіко-гуманітарний інститут), «Форум» (Карпатський інститут підприємництва), «Україна» в Кіровограді» (Кіровоградський інститут розвитку людини), «Наш варіант» (Луцький інститут розвитку людини), «Університет «Україна» в Мелітополі» (Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій), «Глобус «Україна» (Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини), «Інформаційний вісник» (Рівненський інститут), «Студентський вісник» (Полтавський інститут економіки і права),  «Студ.com.» (Хмельницький інститут соціальних технологій), «Клубінформ» (Дубенська філія).