В Університеті «Україна» розпочинає роботу «Університет гармонії поколінь» за напрямками:

 

  • Квітникарство та ландшафтний дизайн 
  • Ведення присадибного та дачного господаства
  • Екологічні знання для всіх
  • Екологія для школярів

Докладніше

Навчаються дорослі. Поки що не всі

Анатолій Урбан

Фото Ольга Ольштинська (АВС «Талан-студіо»)

 

Час від часу у засобах масової інформації – друкованих чи електронних – можна прочитати, почути, побачити нетипових, несхожих на обсолютну більшість студентів, котрі вирішили здобути вищу освіту – першу чи другу – в дуже серйозному віці. Преса вважає їх ледь не героями: мовляв, хочуть довести і доводять і суспільству і, передусім, собі, що пенсійні роки – не завада навчанню.

Але ж ще недавні винятки, які дивували багатьох людей, невдовзі можуть такими вже не бути. Бо все більше пенсіонерів, причому в багатьох країнах, стають студентами вищих народних шкіл і університетів третього покоління.

Навчанням дорослих опікується ЮНЕСКО, інші міжнародні організації. Більше десяти років проводяться «Тижні освіти дорослих». А шоста конференція ЮНЕСКО, що відбулася у Бразилії, оголосила XXI століття століттям інклюзивної освіти, освіти для всіх. Важливим напрямком інклюзивної освіти є навчальні програми для старшого покоління.

Нещодавно представницька делегація з людей, зацікавлених у проведенні акції ЮНЕСКО, побувала в Університеті «Україна». Проведенню її сприяв директор Інституту економіки та менедженту, доктор економічних наук, професор М. В. Мних.

Акція «Тижні освіти дорослих» започаткована у Великобританії двадцять років тому. Вона була підтримана Гамбурзькою конференцією ЮНЕСКО у 1997 році, як конструктивна, що мобілізує людей на продовження навчання. Нині понад 60 країн проводять її щорічно.

Мета акції: активізація інтелектуального потенціалу країни в період соціально-економічних перетворень, залучення населення до участі в них, зміцнення єдиного освітнього простору, інтеграція вітчизняного і зарубіжного досвіду в освітній галузі, підвищення кваліфікації учасників акції.

Зібралися представники чотирьох країн – Росії, Казахстану, Данії та України. До Києва приїхали представники вищої школи, наукових організацій, шкіл, громадських організацій, слухачі народних шкіл із Іркутська, Якутська, Новоуральська, Новокузнецька, Барнаула, Казані, Уфи, м. Кокшетау (Казахстан), Данії.

Зустріч розпочалася короткою екскурсією по Університету. А згодом уже в одній із набільших аудиторій навчального закладу відбулася зацікавлена розмова стосовно проблем освіти у старшому віці. Досвідом роботи обмінялися науковці, а також керівники і слухачі вищих навчальних шкіл і університетів.

Відкрив і проводив Форум проректор Університету «Україна» з наукової роботи В. І. Олефір. Виконуючий обов’язки Президента університету П.В. Фесюк розповів про навчальний заклад.

Цікавими і змістовними були виступи національних коодинаторів акції ЮНЕСКО Н. М. Литвинової (Російська Федерація) і С. І. Болтівця (Україна), директора Акмолінського обласного інституту підвищення кваліфікації і перепідготовки працівників освіти Республіки Казахстан Є. Т. Ісимбаєва, генерального секретаря, почесного професора Інституту Данської культури Фінн Андерсен і директора цього ж інституту в Санкт-Петербурзі Рікке Хелмс.

Безперечно, були детальні розповіді з власного досвіду як гостей, так і господарів. Чи не найбільшу увагу присутніх привернули виступи Л. І. Кашанової (м. Казань), К. О. Кольченко (м. Київ), колективна розповідь про навчання в університеті третього покоління слухачок вищої народної школи з м. Іркутська.

Думається, що Форум, який матиме продовження, став ще одним переконливим підтвердженням того, що вища освіта має величезні та безмежні можливості свого вдосконалення, залучаючи до навчання все нових і нових людей, у тому числі і старшого віку.

 

 

Університет Третього Віку

при Рівненському інституті Університету “Україна”

запрошує на безкоштовне навчання громадян, яким виповнилося 55 років.

 

У програмі цікаві лекції, тренінги, семінари за напрямами:

  • психологія щастя;
  • здоровий спосіб життя;
  • фінансова компетентність;
  • комп'ютерна грамотність;
  • іноземні мови тощо.

 

Презентація УТВ: 8 жовтня 2016 року об 11:00 год.

 

Адреса: вул. Котляревського, 1, м. Рівне.

Запис за тел.: (0362)-63-80-09; 067-55-171-55, 068-037-29-19.

 

ВИЩА НАРОДНА ШКОЛА

Україна відома в усьому світі своїми видатними педагогами. Всі знають імена К.Д. Ушинського, А.С. Макаренка, В.А. Сухомлінського, Н.І. Пірогова.

Перша народна Вища школа на території України була відкрита в 1959 році у Севастополі педагогом Н.І. Пироговим і була інноваційним проектом.

В останнє десятиліття основними організаторами програм дозвілля і освіти, орієнтованих на людей пенсійного віку, стали громадські організації, у тому числі і Вищі народні школи.

З метою активізації суспільного життя людей пенсійного віку, які мають високий соціальний статус, у Кіровоградському інституті розвитку людини Університету "Україна" була створена Вища народна школа.

Для слухачів Вищої народної школи складена спеціальна програма навчання, розроблені теми лекційних і практичних занять. Заняття проходять по таких напрямах:

 

- комп'ютер;

- іноземні мови;

- здоров'я людини;

- краєзнавство;

- релігія;

- політика;

- ведення бізнесу;

- універсологія.

Проводять заняття висококваліфіковані фахівці. Педагогами інституту індивідуально проводяться лекції з основ юридичного права, податкового законодавства, практичні заняття по освоєнню англійської мови, інформатики, заняття з фітнесу.

Слухачам вищої народної школи надана вся матеріально-технічна база інституту: бібліотека, комп'ютерні класи, Інтернет, тренажерний зал.Вони беруть активну участь у суспільному житті інституту, будучи ініціаторами різних зустрічей з цікавими людьми, творчих вечорів, "круглих столів".

З величезним задоволенням слухачі школи зустрічаються зі студентами нашого інституту. Зустрічі з ними на кураторській годині, творчих вечорах, у літературних студіях дають великий результат в учбово-виховній роботі. Адже кожен зі слухачів народної школи має величезний життєвий досвід і професіоналізм. Для них дуже важливо бути потрібними і корисними.

Велика увага в роботі школи приділяється вивченню історії рідного міста й області. Історія і культура нашого краю - невичерпне джерело творчої енергії, життєвої сили, які допомогають подолати всі труднощі і проблеми.

Суховещенко Галина Олександрівна, слухач Вищої народної школи, в 2009 році до 255-річчя міста Кіровограда випустила перший "Путівник по Кіровограду". Зараз вона працює над путівником по області, який буде корисний туристам, турагентствам, всім тим, хто хоче познайомитися з історією нашого краю. Адже народ, що не знає свого минулого, не має майбутнього.

Презентация путівника Галини Олександрівни відбулася в інституті, де вона виступила перед студентами. Розповідь про те, як збирався, оброблявся матеріал, дуже зацікавив студентів. Відразу виникла маса ідей про спільну роботу.

В цьому році для слухачів народної школи і студентів була організована спільна поїздка по духовних місцях. Вони побували у Свято-Троїцкому Мотроновському жіночому монастирі (Черкаська область), Свято-богоявленському жіночому монастирі (с. Диковка Знаменського району), Хрестовоздвиженському Храмі і в усипальні сім'ї Раєвських (с. Розумовка Александровського району).

Особливий акцент у навчанні приділяється пропаганді здорового способу життя.

У лабораторії кафедри фізичної реабілітації слухачі проходять сеанси аромотерапії, фітотерапії, масажу, профілактичні процедури. У кваліфікованих фахівців і лікарів отримують відповіді на всі питання, які їх цікавлять.

Слухачі народної школи мають можливість ознайомитися з потребами Кіровоградського регіону, середнім і малим бізнесом, питаннями його фінансування, сфер застосування, отримавши заздалегідь консультації у сфері послуг і юриспруденції. Вони починають замислюватися про створення своєї справи, адже це - дотація до їх пенсії.

Їх життя з кожним днем стає цікавішим, насиченішим, змістовнішим.

Кількість охочих відвідувати Вищу народну школу поступово збільшується.

Зацікавились роботою Вищої народної школи і в інших районах нашої області. Вже відкрита філія Вищої народної школи в Онуфрієвському районі. Планується відкрити філії в Петровському і Новоукраїнському районах Кіровоградської області.

 

 

 

 

ПРОЕКТ "СІМЕЙНА ОСВІТА"

 

Ви хочете започаткувати чи розвивати свій бізнес – ми Вам допоможемо.

У Вас проблеми психологічного, соціального, юридичного характеру – звертайтеся, ми Вам допоможемо.

 

ВЕЛЬМИШАНОВНІ БАТЬКИ !

Рівненський інститут Університету «Україна» підтримує думку, що повноцінна, якісна освіта можлива лише тоді, коли зберігається зв'язок: інститут – сім'я – студент.

Людина постійно вчиться. Ми вчимося у школі, інституті, вчимося мудрості в житті. Ми вчимо наших дітей зробити перший крок, сказати перше слово, зробити першу добру справу. І не встигаємо зогледітися, як діти виростають і продовжують навчання вже без нас, своїх батьків.

Рівненський інститут Університету «Україна» презентує проект «Сімейна освіта», метою якого є допомогти батькам студентів, які навчаються в інституті, підняти свій рівень економічної, фінансової освіти, знань з психології, педагогіки, юридичних наук, краще зрозуміти своїх дітей, їхні проблеми.

Батьки можуть безкоштовно відвідувати лекції, практичні заняття, отримувати безкоштовні консультації з питань економічного, соціально-психологічного, юридичного, педагогічного спрямування, брати участь у наукових конференціях, «круглих столах» та інших заходах, які проводяться в інституті.

До Ваших послуг кваліфіковані викладачі, комп’ютерні класи (з безкоштовним Інтернетом), приміщення, що відповідають санітарним вимогам проведення навчальної діяльності.

 

Бажаєте безкоштовно вчитися разом із Вашими дітьми – ми чекаємо на Вас.

 

м. Рівне, вул. Котляревського 1в.

Контактний телефон: 22-13-05.

 

Статті

Здорова школа для дорослих  (Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій, 12 жовтня 2016 року)

У Рівному відкрився безкоштовний університет для людей поважного (пенсійного) віку (Рівненський інститут,  8 жовтня 2016 року)

В Рівненському інституті Університету «Україна» розпочав роботу соціальний проект «Університет третього віку» (8 жовтня 2016 року)

Міжнародні дні освіти дорослих (Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій, 8 жовтня 2016 року)

Свято завершення навчального року для Вищої народної школи при Кіровоградському інституті розвитку людини (9 червня 2016 року)

Презентація Вищої народної школи (Кіровоградський інститут розвитку людини, 2012)

Авторські роботи відвідувачів Вищої народної школи (Кіровоградський інститут розвитку людини, 2012)

Поїздка Вищої народної школи до с. Розумівка 16.10.2012 р.

1 жовтня — Міжнародний день людей похилого віку

Вища народна школа розпочала 2012-2013 навчальний рік (Кіровоградський інститут розвитку людини, 2012)

Вища народна школа Кіровоградського інституту розвитку людини "Україна"

III Форум Вищих народних шкіл Росії і України (Кіровоградський інститут розвитку людини, 2011)