• 09/04/2017  На шляху до омріяної України

  Після періоду бурхливого розвитку Древньої Русі прийшов занепад, який переріс у Чорну Руїну. Вже більше семи століть українському народу не вдається відродити свою державність і стати суб’єктом міжнародної спільноти. Особливо гострим це питання окреслилося в останні двадцять п’ять років, коли Україна формально стала незалежною, а насправді весь час борсається у кризовій багнюці. В цьому контексті вона знаходиться в межах світової картини, на якій бачимо, що народи світу осідлані політиками, міжнародними корпораціями і банками, які насправді є з’єднаними судинами.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК, Президент Університету «Україна»

  видання: Газета «Університет «Україна» №3-4 (179-180), 2017, час видання: 2017

  Докладніше

 • 16/03/2017  Прозріння: публіцистика

  У цій праці П.М. Таланчук продовжує настирливо переконувати українців у тому, що вони є самодостатнім древнім і багаточисельним народом. Для розбудови успішної України їм необхідно тільки об'єднатися, перестати звинувачувати всіх сусідів у наших бідах, а зрозуміти одну істину - ніхто нам не збудує суверенну державу окрім нас самих. Якщо ці передумови будуть виконані, на українців чекає успіх, а відтак - щасливе майбутнє.

  автор: Петро Таланчук

  час видання: 2017

  Докладніше

 • 09/02/2017  Нашу Україну ніхто і ніколи в світі не здолає

  Наша країна недавно відзначила 25-ту річницю незалежності. Це рік, коли у свідоме життя вступає уже друге покоління незалежної України.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК, президент Університету «Україна»

  видання: Газета «Університет «Україна» №1-2 (177-178), 2017, час видання: 2017

  Докладніше

 • 12/12/2016  Виступ, що не відбувся

  Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти 16 листопада 2016 року організував парламентські слухання на тему «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні». На ці слухання був запрошений і я, але слова мені не дали. Зате маю змогу оцінити значення заходу після того, як він відбувся.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК, президент Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна»

  видання: Голос України, час видання: 2016

  адреса видання: http://www.golos.com.ua/article/280562

  Докладніше

 • 05/12/2016  Реформи в Україні треба починати з освіти та науки, а не з поліції

  16 листопада 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти організував парламентські слухання на тему «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні». На ці слухання був запрошений і я, та ще й із пропозицією виступити. Але виступити не вдалося, можливо, це й на краще, адже тепер маю змогу оцінити значення заходу, після того, як він відбувся.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 24/11/2016  СЛОВО НА ЗАХИСТ Євгена НИЩУКА

  Перестаньте шельмувати ім′я українського патріота Євгена Нищука! Він сказав про те, що давно вже є доведеним фактом.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 03/11/2016  Прозріння, перерости у дію!

  Сьогодні ми у важкій кризі. Прогнило все – державний устрій, суспільний лад, мораль, законність. І, на додачу, війна – страшне горе. Але ця війна України є Вітчизняною війною проти Росії. І тому вона очищає як народ, так і суспільство. А очищати є від чого!

  автор: Петро Таланчук

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 28/10/2016  Петро Таланчук розповів про нагальні завдання для інженерних наук України

  28 жовтня 2016 року в Університеті «Україна» відбулися звітно-виборні збори Академії інженерних наук України (АІНУ).

  автор: Петро Таланчук

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 21/07/2016  Терниста дорога до незалежної України

  Ця книга — логічне продовження попередніх публіцистичних праць П. М. Таланчука. Відомий і знаний в нашій країні освітянин та науковець об’єктивно й аргументовано аналізує складні та неоднозначні процеси становлення й утвердження української державності, причому не обмежується лише констатацією подій і ситуацій, а й пропонує реальні шляхи виходу з політичної й соціально-економічної кризи. Йдеться, зокрема, про відповідальність еліти за країну, про те, що означає бути справжнім українцем.

  автор: Петро Таланчук

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 21/07/2016  Державотворчий потенціал української нації

  Четвертий випуск університетської серії «Відновимо правду про Україну» вміщує публіцистичне дослідження Петра Таланчука, присвячене сучасним проблемам розвитку незалежної держави Україна у контексті її правдивої історії, очищеної від фальсифікації, перекручень та інших нашарувань. Детальний аналіз ситуації в державі в порівнянні з розвинутими країнами світу, вважає автор, передбачає невідкладні конкретні дії. Зокрема він пропонує детальний план створення на принципово новій основі політичної партії ГОМІН (Громадське Об’єднання Мужніх І Нескорених), розробляє її програмні положення та організаційні принципи. Автор глибоко вірить у ще далеко невикористані можливості української нації, її державотворчий потенціал. Власне, і назву книги він умовно закодував у абревіатуру «Де ПУН», що означає Державотворчий потенціал української нації.

  автор: Петро Таланчук

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 02/06/2016  Сучасна освіта вимагає радикальних змін

  Стан освітянської галузі визначається передовсім тим, як до неї ставиться держава і суспільство. Як відомо, Польщу агресивне оточення розривало на шматки тричі. І щоразу її народ знаходив у собі сили, щоб відродити державу.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК, президент Університету «Україна», для «Урядового кур’єра»

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 31/03/2016  Петро Таланчук Про «Оскар», леді Гагу та ‪українців

  Випадково потрапила до рук газета «Вести» за 1 березня 2016 року №037 (677). У розділі «Удачная охота Лео, пожизненный крем и майдан, которому не дали «Оскар» прочитав замітку «Переоценка Майдана», і мені стало гірко та образливо на душі.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 23/03/2016  Сходини до української правди

  Дорогі, милі моєму серцю українці! Ви народжені великим народом, коріння якого вростає аж у арійський ґрунт. Могутній потенціал цього етносу – русичів призвів до створення у другій половині І-го тисячоліття нашої ери праматері сучасної України – Древньої Русі, однієї з найпотужніших держав світу. Із княжими родами – провідниками цієї країни та її окремих земель прагнули дружити, домагалися їхньої прихильності монарші двори Європи, Візантійські царі, ординські ханства та каганати.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 01/10/2015  Перший міністр освіти незалежної України Петро Таланчук прокоментував стан вітчизняної вищої освіти

  Петро Михайлович Таланчук у період з 1991 по 1994 р. був Міністром освіти і науки України. З 1998 року присвятив свою діяльність Відкритому міжнародному університету розвитку людини «Україна», який він сьогодні і очолює.

  автор: Петро Таланчук, перший міністр освіти незалежної України

  видання: Інформаційно-аналітичний портал "Вища освіта", час видання: 2015

  адреса видання: http://vnz.org.ua/novyny/osvita/8430-petro-talanchuk-pershyj-ministr-osvity-nezalezhnoyi-ukrayiny-prokomentuvav-stan-osvitnoyi-galuzi

  Докладніше

 • 31/08/2015  Петро Таланчук: “Освіта і наука насамперед відповідальні за майбутнє України”

  31 серпня 2015 року на площі Знань Університету «Україна» відбулася традиційна церемонія Посвяти першокурсників у студенти. Родзинкою сонячного і світлого свята став традиційний виступ Президента Університету «Україна» Петра ТАЛАНЧУКА.

  автор: Петро Таланчук

  час видання: 2015

  адреса видання: http://vnz.org.ua/novyny/podiyi/8311-petro-talanchuk-osvita-i-nauka-nasampered-vidpovidalni-za-majbutne-ukrayiny

  Докладніше

 • 09/12/2014  Навчання протягом життя – серцевина сучасного освітнього процесу

  У грудні 2014 року Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» (Університет «Україна») відзначає 16 років з Дня заснування. Роздумами про стратегію розвитку національної системи освіти загалом та Університету «Україна» зокрема ділиться Петро Михайлович ТАЛАНЧУК, президент Університету «Україна», дійсний член Академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 07/10/2014  Пам’ятка виборцю

  Українське суспільство розбурхане, немов вулик. Анексія Криму, Революція Гідності, війна Росії проти України і… позачергові вибори до ВР.

  автор: Петро Таланчук

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 24/09/2014  Петро Таланчук: Виборчий етюд

  Революцію готують генії, здійснюють фанатики, плодами ж її користуються подонки! (Отто Бісмарк)

  автор: Петро Таланчук

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 29/08/2014  Виступ президента Університету "Україна" П.М. Таланчука на Посвяті у студенти

  Сьогодні ми вітаємо наших студентів – тих, хто вступив щойно, і тих, хто прийшов до нас за знаннями на старші курси з інших вузів. Ми вітаємо їх на порозі студентського життя в новій університетській родині, вітаємо у дуже непростий для нашої країни час. А будь-яке вітання – це свято. Воістину це свято сьогодні – зі сльозами на очах. Для патріотів Україна в ці буремні дні поділилася на фронт і тил.

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 15/07/2014  Прагнення до авангарду української освіти (до 15-річчя заснування Університету "Україна")

  Бути авангардистом почесно - саме оригінально-епатажний погляд на проблему може обдарувати такого новатора вічною славою. Бути авангардистом складно - адже проти модернізації традиційних, класичних способів діяльності піднімається зазвичай уся рутина. Бути авангардистом у царині української освіти - особливо складна місія.

  автор: Петро Таланчук, д.т.н., професор, Ніна Головченко, к.пед.н., доцент

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 09/07/2014  Що треба змінити в чинній конституції України

  Україна перестане бути «вертепом розбійників» («олігархів») лише тоді, коли принцип справедливості стане наріжним каменем вітчизняного законодавства й будівлі Української Держави. Але це потребує діяльної участі всього українського народу.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК, Президент Університету «Україна», перший міністр освіти незалежної України; Сергій РУДЮК, старший викладач Університету «Україна»; Віталій КАРПЕНКО, завідувач кафедри журналістики Університету «Україна», заслужений журналіст України

  видання: Газета «Університет «Україна» №3-4, 2014, час видання: 2014

  Докладніше

 • 04/07/2013  Людина. Патріот. Науковець. Вчитель

  1 липня 2013 року – відомий український освітянин, науковець, громадський діяч, президент Університету «Україна» Петро Таланчук відзначає своє 75-річчя. Петро Михайлович Таланчук народився в селі Городища-Косівські Володарського району Київської області. Навчався у Київському політехнічному інституті, пройшов шлях від студента до ректора цього вищого навчального закладу. Був першим міністром освіти незалежної України. Доктор технічних наук, професор, автор понад 400 наукових праць з різних галузей науки та техніки.

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2013

  адреса видання: http://ukrtribune.com/2013/06/lyudina-patriot-naukovec-vchitel/

  Докладніше

 • 22/10/2012  Новому поповненню – глибокі знання, справді патріотичне виховання

  Ми зустрілися на площі знань Університету «Україна» на виробничо-урочисте дійство – посвяту студентів-першокурсників.

  видання: Газета "Університет "Україна" №7-8, 2012, час видання: 2012

  Докладніше

 • 01/02/2012  Система інтегрованого навчання як стабілізуючий фактор розвитку суспільства

  Сьогодні в усьому світі, практично в усіх країнах , у тому числі й в Україні, звучать життєво важливі питання: хто ми і де ми , що з нами відбувається, як вижити? Як діяти, щоб не тільки вийти із кризи, але й жити по-людськи, гідно? Ці питання є вічними.

  автор: Таланчук П.М., Кольченко К.О.

  видання: Перша міжнародна науково-практична конференція «Відкриті еволюціонуючі системи», час видання: 2002

  Докладніше

 • 21/11/2011  Петро ТАЛАНЧУК: "Інвалід - це стан тіла, а не душі"

  Проведення 3 грудня Міжнародного дня інвалідів спрямоване на привернення уваги до проблем інвалідів, захист їхніх гідності, прав і благополуччя, на звернення уваги суспільства на переваги, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

  автор: Петро Таланчук

  видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua

  Докладніше

 • 27/10/2011  Віталій Карпенко – Петро Таланчук: не ювілейні роздуми (частина перша)

  Вони – не тільки сучасники, а й активні учасники вікопомних подій, що передували відновленню та перших двадцяти років Української Незалежності. Відомому вченому, доктору технічних наук, в минулому ректору Київського політехнічного інституту, депутату останньої Верховної Ради СРСР, першому міністру освіти незалежної України, а нині очільникові унікального Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Петрові Таланчуку та знаному в Україні й діаспорі журналістові і письменнику, народному депутату України першого скликання, головному редакторові популярної газети «Вечірній Київ», професорові журналістики Віталію Карпенкові є про що згадати та над чим поміркувати у двадцятий для Незалежної України рік. Отже, пропонуємо діалог цих громадських діячів, політиків і вчених про часи боротьби і сподівань.

  автор: Віталій Карпенко, Петро Таланчук

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 27/10/2011  Віталій Карпенко – Петро Таланчук: не ювілейні роздуми (частина друга)

  Ми продовжуємо публікацію діалогу президента Університету «Україна» Петра Таланчука та відомого українського журналіста і письменника Віталія Карпенка. Вони – не тільки сучасники, а й активні учасники вікопомних подій, що передували відновленню та перших двадцяти років Української Незалежності. Їм є про що згадати та над чим поміркувати у двадцятий для Незалежної України рік.

  автор: Віталій Карпенко, Петро Таланчук

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 27/10/2011  Петро Таланчук: "Освіта десь напряму, а десь опосередковано залежить від рівня розвитку культури суспільства, ментальності народу та компетентності уряду"

  У 2011 році в Україні була рекордно низька кількість випускників за всі роки незалежності. В умовах демографічної кризи навіть дуже солідні державні ВНЗ мали великі проблеми з набором абітурієнтів. Що можна вдіяти в такій ситуації, вирішуючи проблеми вищої освіти? Про це розмірковує Президент Університету "Україна" Петро ТАЛАНЧУК.

  автор: Ігор ОЛЕКСАНДРОВ

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 21/09/2011  Петро Таланчук: "Університет "Україна" здатний зробити свій вагомий внесок у зміцнення інтелектуального потенціалу нації"

  Початок нового навчального року в Університеті "Україна" відзначили традиційним святковим заходом – Посвятою у студенти. З вітальним зверненням-настановою до студентства звернувся Президент Університету «Україна», доктор технічних наук, дійсний член Академії педагогічних наук України Петро ТАЛАНЧУК

  автор: Петро Таланчук

  видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 20/09/2011  Петро ТАЛАНЧУК: "Демографічні виклики і їх впливи на майбутнє Університету "Україна"

  Найразючіший парадокс у глобальних демографічних тенденціях полягає в тому, що, з одного боку, ми спостерігаємо різкий спад народжуваності у багатьох країнах, що розвиваються, не кажучи вже про зовсім низьку народжуваність в економічно розвиненій частині світу. З іншого боку – демографи прогнозують подальше значне зростання чисельності населення Землі, хоча темпи цього зростання поступово спадатимуть. Попри бідність та високу смертність, кількість населення нерозвинених країн збільшується, а в країнах так званого золотого мільярда народжуваність падає.

  автор: Ігор Олександров, журналіст

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 03/11/2010  Якщо діяти разом, відповідально і вимогливо

  Виклад доповіді Президента Університету «Україна» професора П.М. Таланчука на конференції трудового колективу 17 вересня 2010 року

  автор: Петро Таланчук

  видання: Газета “Університет «Україна» №9-10, 2010, час видання: 2010

  Докладніше

 • 19/07/2010  Освіта ХХІ століття: самовизначення особистості в контексті інтеграції України до європейсього інтелектуального простору

  У статті досліджено проблеми самовизначення особистості в контексті інтеграції України до Європейського інтелектуального простору.

  автор: Петро Таланчук, доктор технічних наук, професор, Президент Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (м. Київ); Віктор Малишев, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедрою хімії та новітніх хімічних технологій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (м. Київ); Людмила Липова, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту педагогіки АПН України (м. Київ), доцент кафедри хімії та новітніх хімічних технологій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (м. Київ)

  видання: ОСВІТА РЕГІОНУ. ПОЛІТОЛОГІЯ, ПСИХОЛОГІЯ, КОМУНІКАЦІЇ. Український науковий журнал, 2009, №3, час видання: 2009

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 07/07/2010  Сорок восьмий "Мауглі" серед нас?

  Річ у тім, що кризовий стан нашого суспільства взагалі, і освіти зокрема, сьогодні значною мірою визначається двома чинниками: і тупцюванням на місці з проведенням реформ, і низьким загальноосвітнім рівнем усього населення, його нездатністю вимагати від владних структур проведення в першу чергу ефективних економічних реформ і створення нових суспільних відносин.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК, академік Академії педагогічних наук України, президент Академії інженерних наук, професор

  видання: Газета "Освіта", час видання: 1998

  Докладніше

 • 07/07/2010  Держава, мова, освіта і ми (виступ)

  Я спробую один "зіграти квартетом" — заторкнути чотири проблеми: держава, мова, освіта і ми. Коли я роздумую про долю мого народу, шукаючи причини його тяжкого життя, неодмінно і всякий раз впираюся в глуху стіну українського бездержав'я.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 07/07/2010  Коли б мені надали слово

  У Москві закінчив свою роботу І З'їзд народних депутатів СРСР. Серед його учасників був і наш ректор Петро Михайлович Таланчук. Його обрано до складу Конституційної комісії. Петро Михайлович готувався виступити на З'їзді. Про що подавав відповідні записки до президії, а потім передав туди і сам текст виступу. Тексти виступів делегатів, яким не довелося сказати своє слово з трибуни з'їзду, будуть опубліковані. Пропонуємо Вашій увазі виступ П. М. Таланчука. Просимо врахувати, що деякі з порушених ним проблем уже реалізовані

  автор: Петро ТАЛАНЧУК

  видання: Газета "Київський політехнік", час видання: 1989

  Докладніше

 • 07/07/2010  Колишній союз ніколи не був раєм

  З історичної точки зору, надзвичайне, "чистим" і коректно проведеним експериментом щодо виявлення комплексу можливостей різних соціально-політичних систем є порівняння відповідних результатів розвитку колишнього Союзу та Фінляндії, "відпущеної" на волю Росією в грудні 1917 року.

  автор: Петро ТАЛАНЧУК, професор, Заслужений діяч науки і техніки України

  видання: Газета "Голос України", час видання: 1996

  Докладніше

 • 07/07/2010  Наш університет - унікальний

  2001 рік для нашого навчального закладу — Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» — був особливим. З чим же прийшов до десятої річниці незалежності України колектив, основне завдання якого — надання освітніх послуг усім, хто того бажає, у тому числі — людям із обмеженими функціями життєдіяльності?

  автор: Петро ТАЛАНЧУК, академік АЛН України, доктор технічних наук, професор, президент Університету "Україна"

  видання: Газета "Дзвони сердець", час видання: 2002

  Докладніше

 • 07/07/2010  Наше завдання - доступність вищої освіти

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК, президент Університету "Україна", президент Академії інженерних наук України

  видання: Журнал "Вісті Академії інженерних наук України", час видання: 2002

  Докладніше

 • 07/07/2010  Навчання і виховання чи виховання і навчання (виступ)

  Сьогодні людство переживає глобальну кризу, і вже протягом одного покоління стане зрозуміло, чим вона закінчиться — знищенням цивілізації чи її трансформацією у нову якість. Паралельно з деградацією навколишнього середовища розвивається ще небезпечніший процес інтелектуального і морального виродження людини, її обездуховлення.

  автор: Петро Таланчук, президент Університету «Україна»

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 07/07/2010  Проблеми інвалідів: статистика, дійсність, майбутнє

  За даними ООН кожна четверта сім'я у світі стикається із проблемами інвалідності. У 1990 році кількість інвалідів у всьому світі становила 500 млн, із них 140 млн — діти. Щорічно 35 млн дітей стають інвалідами. За прогнозом кількісний показник інвалідів найближчим десятиліттям підвищиться до 600 млн осіб.

  автор: Петро Таланчук

  видання: Газета «Соціальний захист», час видання: 2001

  Докладніше

 • 07/07/2010  Ще не вмерла Україна, доки живі українці

  Українське питання — справа українців. То чому беруться вирішувати його ті, хто не є або не хоче бути українцем — ось питання?!

  автор: Петро ТАЛАНЧУК, Заслужений діяч науки і техніки України, професор

  видання: Газета "ЧАС", час видання: 2010

  Докладніше

 • 07/07/2010  Ще раз про роль освіти в суспільстві та її проблеми

  Демократичне й відкрите суспільство будується свідомими, добре освіченими громадянами під проводом високопрофесійних і національно свідомих керівників. І, якщо оцінити сьогоднішній стан суспільства, якість управління державою і рівень життя громадян саме з цієї точки зору, то ясно, що немає у нас підстав для самозаспокоєння. Розв'язати ці проблеми тільки на основі соціальних реформ неможливо. Слід також рішуче вдосконалювати систему освіти, яка в кінцевому результаті й має підготувати високоякісний кадровий корпус. Це — вирішальна умова нашого поступу вперед.

  автор: Петро Таланчук

  видання: Газета «Директор школи», час видання: 2001

  Докладніше

 • 07/07/2010  Університет розвитку людини

  МЕНЕ МОЖУТЬ ЗАПИТАТИ: а навіщо створювати ще один навчальний заклад, чи є в тому потреба? Як людина, що понад 30 років пропрацювала в освіті, відповім твердо: такий навчальний заклад справді потрібний і по можливості не один. Чому? По-перше, якщо візьмемо суто формальний показник — кількість студентів на 100 тисяч населення, то Україна з Білоруссю посідають не зовсім престижні 49—50-те місця у світі. Отже, треба рівнятися на розвинуті країни.

  автор: Петро Таланчук, академік Академії педагогічних наук, президент Академії інженерних наук

  видання: «Українська газета», час видання: 1999

  Докладніше

 • 07/07/2010  Управляти не людьми, а процесами

  Якщо кінцевим продуктом системи освіти вважати високоякісний, професійно підготовлений національно свідомий кадровий корпус і якщо оцінити сьогодні рівень і якість життя громадян України, який забезпечує цей корпус, то ми не можемо вважати, що маємо ефективну систему освіти. Нам поки що не вдалося виявити національний інтелект у повному обсязі, фахово спрофілювати його і на цій основі створити розвинену інфраструктуру, здатну забезпечити комфортне людське життя.

  автор: Петро Таланчук

  видання: Журнал "Педагогіка толерантності", час видання: 2003

  Докладніше

 • 07/07/2010  Виховання має стати абсолютним гегемоном, а освіта - підкорятися йому

  Виступ на ювілейній сесії Академії педагогічних наук України дійсного члена АПН, ректора Відкритого університету "Україна , професора П.М. ТАЛАНЧУКА

  автор: Петро Таланчук, дійсний член Академії педагогічних наук, президент Університету "Україна"

  видання: Журнал «Педагогіка толерантності», час видання: 2003

  Докладніше

 • 14/06/2010  Матеріали доповіді президента Академії інженерних наук України на загальних зборах 27 жовтня 2006 року

  Дозвольте щиро привітати всіх нас із початком ювілейних для нашої Академії звітно-виборчих Загальних зборів, зборів, що знаменують 15 років існування організації.

  автор: Петро Таланчук, президент Академії інженерних наук України

  видання: Вісті Академії інженерних наук України, №2 (29), 2006, С.3-8, час видання: 2006

  Докладніше

 • 14/06/2010  Петро ТАЛАНЧУК: "Нас врятує освіта!"

  Минулого року, коли ми святкували п’ятиріччя нашого закладу, яке припало саме на час виборів Глави держави, Президент Університету у вітальній промові сказав: «Я не думаю, що нас врятує нова влада, нас врятує освіта».

  автор: Петро Таланчук, Президент Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна"

  видання: Інформаційний бюлетень №4(4) «Студентська смуга», Хмельницький інститут соціальних технологій, час видання: 2006

  Докладніше

 • 14/06/2010  Петро ТАЛАНЧУК: "Науково-дослідний потенціал України як основа інтелектуального внеску в розвиток сучасної Європи"

  автор: Петро ТаланчукПрезидент Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», президент Академії інженерних наук України, академік Академії педагогічних наук України, доктор технічних наук, професор

  видання: Виступ на телебаченні, Польща, 17.05.2005, час видання: 2005

  Докладніше

 • 14/06/2010  Президент АІН України Таланчук П.М. "Про стан та напрями роботи Академії інженерних наук України (Доповідь на загальних зборах Академії 19.05.94)

  За дорученням Президії дозвольте щиро привітати всіх Вас із відкриттям чергових загальних зборів Академії інженерних наук, побажати конструктивізму та плідності в усіх Ваших справах. Радий привітати тих учасників зборів, які представляють трудові колективи, органи масової інформації, громадські об'єднання та організації, а також представників парламенту, Уряду України, незалежних наукових та технічних товариств, наших колег та друзів з-за кордону, які знаходяться у цьому залі.

  автор: Петро Таланчук, президент Академії інженерних наук України

  видання: ВІСТІ АКАДЕМІЇ ІНЖЕНЕРНИХ НАУК УКРАЇНИ, №2, 1994, С.5-12, час видання: 1994

  Докладніше

 • 14/06/2010  Петро ТАЛАНЧУК: Шлях інтеграції через вищу освіту

  Ставлення суспільства до людей із інвалідністю змінювалось упродовж віків залежно від рівня соціально-економічного розвитку та системи освіти. Ретроспективний аналіз розвитку цих відносин дозволяє стверджувати, що відбулися колосальні зміни у ставленні суспільства та держави до «аномальних людей» — від агресії, нетерпимості, байдужості до милосердя, турботи, усвідомлення та розуміння необхідності залучення їх до активної діяльності на користь суспільства.

  автор: Петро Таланчук, президент Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, академік АПН України, академік МАН ВШ

  видання: Вісник Українського відділення Міжнародної академії наук вищої школи № 1(1), 2003, С. 56-66, час видання: 2003

  Докладніше

 • 14/06/2010  Олесь Силин або ЖИТТЯ довжиною в історію свого народу

  Мені за мою діяльність як освітянина сотні разів довелось читати, знайомитися з виданнями різного напрямку — методичного, наукового, публіцистичного, художнього...

  автор: Петро Таланчук, Президент Університету «Україна»

  час видання: 2004

  Докладніше

 • 14/06/2010  Петро ТАЛАНЧУК: Стратегічні напрямки розвитку науково-освітнього комплексу України

  Тези доповіді

  автор: Петро Таланчук, президент Академії інженерних наук України

  видання: ВІСТІ АКАДЕМІЇ ІНЖЕНЕРНИХ НАУК УКРАЇНИ, №1 (8), 1998, С.3-6, час видання: 1998

  Докладніше

 • 14/06/2010  Петро ТАЛАНЧУК: Вуз, який надає шанс кожному, хто хоче вчитися

  Ідея створення цього університету визрівала поволі.

  автор: Олександр Скорина

  видання: Науковий світ № 6, час видання: 2000

  Докладніше

 • 14/06/2010  Петро ТАЛАНЧУК: Вища освіта у контексті концепцій людського розвитку

  Одна з найвиразніших ознак сьогодення - надзвичайна швидкість змін, чимало з яких має радикальний характер. Протягом короткого часу істотно змінилося політичне обличчя багатьох держав світу, зокрема й українського суспільства. У лоні суверенної України виросла та сформувалася нова людина, а точніше, людина з новим "соціальним характером". Доказом цього є сучасні соціально-політичні події, пов'язані з виборами президента. Саме вони яскраво продемонстрували новий рівень розвитку людської свідомості та становлення нового демократичного характеру української людини, що розвився за роки незалежності нашої країни.

  автор: Петро Таланчук, доктор технічних наук, професор, академік АПН України, президент Академії інженерних наук України

  видання: Вісті Академії інженерних наук України, №1, 2005, С.3-5, час видання: 2005

  Докладніше

 • 15/03/2010  Комплексний підхід до проблем інвалідів: статистика, дійсність, майбутнє

  За даними ООН кожна четверта сім'я у світі стикається з проблемами інвалідності

  автор: Петро Таланчук, Діана Конопліцька

  видання: Журнал «СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ» №11, 2001, час видання: 2001

  Докладніше

 • 26/02/2010  Звернення народних депутатів СРСР з приводу політичної ситуації на Україні

  Ми, народні депутати СРСР, запрошені на установчий з'їзд Народного руху України за перебудову (Рух), провели паралельно друге засідання республіканського депутатського клубу і, обмінявшись думками щодо ситуації на місцях, дійшли до глибокого переконання, що напруженість на Україні зростає і першопричина цьому — негнучкість, а часом і навмисна провокаційна діяльність республіканського партійно-господарського апарату, що призводить не до консолідації усіх здорових сил, а до конфронтації.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  час видання: 1989

  Докладніше

 • 26/02/2010  Бар'єри "безбар'єрної" України

  Загальновідомо, що цінність та гуманізм будь-якого суспільства визначається ставленням держави до найбільш вразливих соціальних категорій громадян: до дітей, людей похилого віку, інвалідів. Зокрема, в Україні нараховується 2,8 млн. інвалідів України, що складає 5,6 % від усього населення. Майже половина з них - працездатного віку, левова частка із яких хотіла б повернутися до повноцінного життя. Проте сьогодні лише 14 % з них мають можливість працювати. І проблема ця загострюється, оскільки в Україні спостерігається негативна тенденція збільшення числа інвалідів серед осіб працездатного віку і дітей.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета "Урядовий кур'єр", час видання: 2007

  Докладніше

 • 25/02/2010  Дар кожного - неповторний

  Загальновідомо, що цінність та гуманізм будь-якого суспільства визначається ставленням держави до найуразливіших соціальних категорій громадян: до дітей, людей похилого віку, інвалідів. В Україні нараховується 2,8 млн. інвалідів, що становить 5,6 відсотка від усього населення. Майже половина з них — працездатного віку, левова частка з яких хотіла б повернутися до повноцінного життя. Проте сьогодні лише 14 відсотків із них мають можливість працювати. І проблема ця загострюється, оскільки в Україні намітилася негативна тенденція збільшення числа інвалідів серед осіб працездатного віку і дітей.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета "Урядовий кур'єр", час видання: 2007

  Докладніше

 • 25/02/2010  Давайте дивитися у вічі своїм студентам. Рейтингова система та її значення для ВНЗ і суспільства в цілому

  Кажуть, немає такого вояки, який не хотів би стати генералом. Власне, кожна людина, прагнучи, досконалості, бажає, аби її зусилля були по достоїнству поціновані якщо не суспільством, то хоча б найближчим оточенням чи професійним колом. А тому природним було бажання звернути увагу громадськості на неоднаковий рівень освітніх послуг, що надаються вищими навчальними закладами.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 25/02/2010  Давайте смотреть в глаза своим студентам. Рейтинговая система и ее значение для ВУЗов и общества в целом

  Говорят, нет такого солдата, который не хотел бы стать генералом. Собственно, каждый человек, стремясь к совершенству, хочет, чтобы его усилия были по достоинству оценены если не обществом, то хотя бы ближайшим окружением или профессиональным кругом. Поэтому естественно желание привлечь внимание общественности к неодинаковому уровню образовательных услуг, предоставляемых высшими учебными заведениями.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 25/02/2010  Духовні пріоритети гармонійного суспільства

  Проблематика освітньої функції людського загалу є комплексною і багатоплановою, і тому відчутних результатів у її розробці можливо досягти лише колективними зусиллями. І за цим процесом інтеграції зусиль розробки нової парадигми освіти стоїть Академія педагогічних наук України. Нас радує, що наш штаб освіти стає генератором і мотором цих процесів. Але мене особисто так само засмутила та обставина, що у програмі спільної діяльності Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України на 2002-2004 pp., спрямованої на виконання завдань і пропозицій, поставлених II Всеукраїнським з'їздом працівників освіти, не знайшлося місця для співпраці у виконанні хоча б одного заходу з Національною Академію наук України. Шкода, адже там все ж таки ще залишилося багато високого інтелекту, спроможного прислужитися незалежній Україні.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета «Університет «Україна», № 1, 2002, час видання: 2002

  Докладніше

 • 25/02/2010  Хто в освіті наймиліший

  Рейтингова система та її значення для ВНЗ і суспільства в цілому

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: “Освіта України” №42, час видання: 2005

  Докладніше

 • 25/02/2010  Інваліди на ринку праці: проблеми інтеграції до суспільства

  Виступ у Центрі інформації та документації Ради Європи в Україні у червні 2000 року

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета «Університет «Україна», № 5, 2000, час видання: 2000

  Докладніше

 • 25/02/2010  Інвестиції в людський потенціал

  За п'ятнадцять років існування Академії інженерних наук України багато змін сталося в нашій державі. Дозвольте мені зупинитися на нинішній ситуації в Україні з точки зору інженерно-технічного виміру. Злам століть для кожної нації — своєрідний привід об'єктивно оцінити минуле, скорегувати шлях у майбутнє, наповнити новими починаннями свою національну ідею. Світ розвивається настільки динамічно й стрімко, що кожне суспільство змушене ставити перед собою завдання не на віддалене майбутнє, а лише на кілька десятиліть уперед. Адже в неминучій конкуренції за процвітання затримка, нерішучість, розгойдування, відсутність цілеспрямованості відкидає державу на багато років назад.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Вісті Академії інженерних наук України, час видання: 2006

  Докладніше

 • 25/02/2010  Людина - мірило всіх речей у світі

  Одна з найвиразніших ознак сьогодення — надзвичайна швидкість змін, чимало з яких має радикальний характер. Протягом короткого часу істотно змінилося політичне обличчя багатьох держав світу, зокрема й українського суспільства. У лоні суверенної України виросла та розвилася нова людина, а точніше, людина з новим «соціальним характером». Доказом цього є сучасні соціально-політичні події, пов'язані з виборами президента. Саме вони яскраво продемонстрували новий рівень розвитку людської свідомості та становлення нового демократичного характеру української людини, що розвився за роки незалежності нашої країни.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Вісті Академії інженерних наук, №1 (24), час видання: 2005

  Докладніше

 • 25/02/2010  На рівні сьогодення

  Із доповіді на Конференції трудового колективу 27 серпня 2007 р.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета «Університет «Україна», час видання: 2007

  Докладніше

 • 25/02/2010  На шляху до інтеграції

  Ретроспективний аналіз розвитку історії у ставленні суспільства та держави до «аномальних людей» дозволяє стверджувати, що цивілізація пройшла шлях від нетерпимості, і навіть агресії, презирства до людей із відхиленнями у здоров'ї та розвитку до милосердя, а також усвідомлення і розуміння необхідності залучення цих людей до активної діяльності в суспільстві.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета «Університет «Україна», № 4, час видання: 2002

  Докладніше

 • 25/02/2010  Належно облаштована освіта - найміцніший фундамент суспільства

  Характерним для освіти сьогодні є те, що в усьому світі вона знаходиться тією чи іншою мірою у кризовому стані – на неї хронічно не вистачає грошей, нею незадоволені учні, студенти, педагоги, батьки, держава тощо. І водночас, починаючи із К.Ушинського, який ще в середині XVIII століття стверджував, що саме облаштування освіти, а не судова, не земельна реформи є найміцнішим фундаментом суспільства, і закінчуючи сучасними керманичами, які заявляють, що без сучасної освіти неможливий ефективний розвиток країни, усвідомлення вирішальної ролі цієї ж таки освіти залишається часто-густо декларативним. А з цього неглибокого осмислення випливають стратегічні прорахунки у реформуванні і подальшому розвиткові національної освітньої системи.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета «Університет «Україна», №3-4, 2008, час видання: 2008

  Докладніше

 • 25/02/2010  Наскрізне навчання і виховання - ключ до ефективності освітньої системи

  З точки зору методології досліджень проблем навчання і виховання, мабуть, найбільш ефективно проводити їх на системній основі. Тоді результати будуть комплексними і їх можна звести, принаймні, до квазіоптимальних. Але широкий спектр цих проблем, їх взаємопов'язаність при дослідженні вимагають участі відповідно такого ж широкого спектру фахівців. Одиначка в таких ситуаціях навряд чи зможе отримати якісь "Нобелівські" результати. Однак, коли вже коло досліджень більш-менш окреслено, то можна визначити частку проблем, які група чи окремий дослідник можуть розвідати і в такий спосіб сприяти просуванню в їх пізнанні та розв'язанні. Отже, спробуємо й ми розглянути проблему наскрізного виховання та навчання з погляду ефективності освітньої системи.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета «Університет «Україна», № 4, 2000, час видання: 2000

  Докладніше

 • 25/02/2010  Освіта, наука, виробництво в єдиному навчальному комплексі

  Освіта як провідний чинник формування висококваліфікованих фахівців Наука як складова навчально-виховного процесу. Практична підготовка майбутніх фахівців як складова навчально-виховного пронесу у ВНЗ.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета «Університет «Україна», № 6, 2003 р., час видання: 2003

  Докладніше

 • 25/02/2010  ПЕТРО ТАЛАНЧУК: "Освіта повинна служити засобом розвитку людини"

  На зустрічі міністрів освіти «великої вісімки» в Токіо (квітень 2000 року) обговорювалася програма переходу від індустріального суспільства до суспільства знання. Її учасники склали «підсумковий документ», у якому визначено завдання на найближче майбутнє: забезпечити можливості в одержанні освіти для всіх дітей, здійснити безперервність освіти, що ґрунтується на чотирьох заповідях — дати знання, прищепити вміння й навички, навчити бути собою й жити у співтоваристві. Багатство суспільства значною мірою визначається сумою знань, нагромаджених у суспільстві, й умінням творчо їх використовувати. Освіта має бути безперервною, термін «знання» охоплює не лише знання технічні, що використовуються при створенні товарного продукту, а передусім знання фундаментальні, які стосуються галузі природничих наук, культури й мистецтва. За визначенням ідеологів цього типу суспільства, кожен його член повинен прагнути того, щоб на основі загальної високої культури знань в галузі природничих і загальнотехнічних наук приймати кваліфіковані рішення в політиці, виробництві товарів чи у виробництві нових знань.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета "Дзеркало тижня", №49, час видання: 2003

  Докладніше

 • 25/02/2010  Перший ювілей: свято і будні

  До 5-річчя Університету «Україна»

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Видання «Педагогічна газета», №10 (123), час видання: 2004

  Докладніше

 • 25/02/2010  Про деякі аспекти освітньо-виховного ідеалу в контексті реалій сучасної України

  Виступ на методологічному семінарі «Філософія освіти XXI століття: проблеми і перспективи»

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета «Університет «Україна», №9, 2000, час видання: 2000

  Докладніше

 • 25/02/2010  Реформи в освіті - це не тільки руйнації

  Якщо кінцевим продуктом системи освіти вважати високоякісний, професійно підготовлений національно свідомий кадровий корпус, якщо оцінити сьогодні рівень і якість життя громадян України, що забезпечив цей корпус, то ми не можемо вважати, що маємо ефективну систему освіти. Нам поки так і не вдалося виявити національний інтелект у повному обсязі, відповідним чином фахово спрофілювати його і на цій основі створити сучасну розвинену інфраструктуру, яка здатна забезпечити просте людське щастя, зробивши його стабільним. Рай на землі створюють освічені працюючі люди, а не політики або ідеологи.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета « Університет «Україна», № 1-2, 2000, час видання: 2000

  Докладніше

 • 25/02/2010  Самовизначення особистості в контексті інтеграції України до Європейського інтелектуального простору

  Відійшло в минуле ХХ ст., що виявило світу особливості нової інформаційної цивілізації – інтеросвітні аспекти, що передбачають перехід до нової освітньої концепції, в основі якої лежить фундаменталізація освіти. Як підкреслювалось у Передньому слові Інформаційно-довідкового літопису Університету «Україна» «Майбутнє за нами», освіта має стати таким соціальним інститутом, що надав би людині різноманітні освітні послуги, які дозволять учитися безупинно, забезпечать широким масам людей можливість одержання післявузівської і додаткової освіти. Для цього необхідно: диверсифікувати структуру освітніх програм, надати можливість кожній людині побудувати таку освітню траєкторію, яка найповніше відповідала б її освітнім і професійним здібностям.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК, Віктор Малишев, Любов Липова

  видання: Газета «Університет «Україна», №7-8, 2009, час видання: 2009

  Докладніше

 • 25/02/2010  Ще раз про дистанційну форму навчання

  Понад два роки тому, коли я написав першу статтю про перспективність дистанційної форми навчання, мені телефонували освітяни, люди інших професій і говорили: у статті все викладено так дохідливо, що суть сказаного зрозуміє кожен, навіть той, хто вперше чує про таку форму навчання. Але між тим, знаходилися тоді і тепер знаходяться опоненти, які продовжують цілеспрямовано шельмувати і саму ідею, і її виконавців. Але то, як тепер кажуть, їхні проблеми, а мені хочеться звернутися до тих, хто налаштований позитивно на світ, а отже, шукає в ньому краще і готовий поділитися думками...

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета "Освіта України", час видання: 2006

  Докладніше

 • 25/02/2010  Славетні особистості українського кореня

  Так, Україна не має своїх Нобелівських лауреатів. А проте це аж ніяк не означає, що український геній обділений увагою Королівської шведської академії. Тут у наших знаннях про самих себе наявна німотна прогалина. У сузір'ї тріумфаторів Нобеля протягом історії премії засяяло немало зірок — із тих, хто народився під українським небом, засвоював під ним науки або ж тривалий час плідно працював і цим наблизив свою зоряну годину.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Україна дипломатична. Випуск IX, час видання: 2009

  Докладніше

 • 25/02/2010  В Європу - через Польщу

  Сьогодні багато говорять про інтеграцію України в європейське співтовариство, входження нашої держави до Європейського Союзу. Певне, на цьому шляху нашому суспільству доведеться ще немало потрудитись. Але те, що Україна має всі для цього можливості як у ресурсному, так і в людському потенціалі, — факт незаперечний. Керівників різних галузей запрошують на зустрічі поважні зарубіжні інституції. Немало їх відбулось і в освітній сфері, особливо останнім часом, коли Україна поставила свій підпис про членство у Болонському процесі. На одній із таких зустрічей Україну у складі делегації представляв Президент Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Президент Академії інженерних наук, академік Академії педагогічних наук, доктор технічних наук, професор Петро Таланчук. Подаємо короткий виклад його виступу на конференції під назвою «Польща й Україна інтегруються в Європі та глобальнім світі XXI століття», яка відбулась у Варшаві. Вона буде цікава усім освітянам, яким не байдужі зв'язки України з європейським світом, її імідж серед західних держав.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета «Освіта України», № 25, 2005 р., час видання: 2005

  Докладніше

 • 25/02/2010  "Викрадення" України в контексті інтеграційних процесів в Європі

  Може, хтось і не погодиться зі мною, але я схильний вважати, що не глобальні процеси керують нами, а ми — ними. Бо глобалізація, про яку нині точаться дискусії у професіональних колах, є не що інше, як прагнення світового співтовариства об’єднатися, аби вижити (саме так — вижити!) у світі, який вона, людина, і довела до такого стану, що один у полі уже не воїн. Це щось на зразок того, як наші далекі пращури гуртувалися, полюючи на мамонта. Нашому досить молодому світу друге «оледеніння», як стверджують вчені, не загрожує, але його прояви — в переносному значенні цього слова — в різних сферах людської діяльності є досить-таки відчутними. Тому недаремно з настанням глобального природного потепління людство шукає шляхів до потепління у своїх стосунках. Відтак прагне до всіляких об’єднань. І справді, об’єднуючись, але при цьому не втрачаючи своєї самобутності, ми зможемо досягти чогось значно більшого, аніж «винахід колеса» поодинці.

  автор: Петро Михайлович ТАЛАНЧУК

  видання: Газета "Дзеркало тижня", № 47 (522), час видання: 2004

  Докладніше