Цей конкурс був першим для студентів кафедри дизайну

Цей конкурс був першим для студентів кафедри дизайну

 

На виставці, що працювала з 1 по 19 грудня 2003 року у Будинку архітекторів України у рамках проведення Міжнародного конкурсу на кращий об'єкт з виробів ЗАТ «Слобожанська будівельна кераміка» (СБК), серед організаторів якого були Western NIS Enterprise Fund, Національна спілка архітекторів, відомий часопис «Архітектура і престиж» вперше була введена номінація студентських проектів під девізом «Мій перший проект». Викладачі і студенти кафедри дизайну нашого університету вирішили представити в даній номінації курсові роботи за тематикою «Котедж для моєї сім'ї».

Загалом кафедра дизайну, виходячи з вимог всебічного і комплексного підходу до виховання майбутньої зміни вітчизняних дизайнерів III тисячоліття, намагається знаходити для курсових проектів теми, що випливають з конкретних реалій нашої столиці. В цьому випадку відповідно до листа генерального директора проектувального ТОВ «Містобудування інвест» на ім'я президента університету були запропоновані до котеджної установи реальні ділянки в колективі індивідуальних забудовників «Чайка».

У міжнародному конкурсі взяли участь третьокурсники Леся Гузь, Ігор Пимтенко, Микола Романюк, Андрій Сапсай, Анатолій Шах, другокурсники Ольга Калайдова, Олена Леонтьєва і Любов Плавська. Їхні роботи містили прогресивні ідеї, були по-справжньому сучасними. До того ж, кожен проект мав чітке і яскраво виражене особисте художньо-естетичне обличчя.

Щодо результатів конкурсу, то, як і очікувалося, перемогли досвідчені фахівці уже побудованими об'єктами. І в номінації студентських робіт кращими визнані дипломники — бакалаври архітектурного факультету Київського національного університету будівництва та архітектури. І все ж творчі надбання наших студентів за рівнем мало чим поступалися кращим проектам. Про це свідчить те, що проекти з позначкою «Університет «Україна» були представлені на чільних місцях виставки. До цього слід додати схвальні відгуки багатьох відвідувачів, загалом позитивну оцінку організаторів конкурсу, запрошення брати участь в аналогічних акціях.

У таких випадках кажуть: «Якщо захочеш — доб’єшся». Та й сама по собі участь у престижних конкурсах багато чому вчить. По-перше, підвищується якість курсових студентських робіт. По-друге, і викладачі, і студенти мають змогу взяти участь у дискусіях щодо сучасних напрямків розвитку дизайнерської творчості. І, по-третє, що дуже важливо для професійного становлення наших молодих фахівців: вони отримують корисний практичний досвід роботи в умовах жорсткої конкуренції на сучасному ринку дизайнерських послуг, для якого характерні тендерні та конкурсні форми змагальності перед укладенням контрактів.

час видання: 2003


16/03/2011