Рада лідерів – рада друзів

Рада лідерів – рада друзів

16-18 жовтня 2009 року в Кіровоградському інституті розвитку людини "Україна" відбулася ХІІ Рада Лідерів студентського самоврядування Університету "Україна". Участь у Раді приймали лідери студентського самоврядування з різних регіонів: Києва, Вінниці, Горлівки, Хмельницького, Хуста, Івано-Франківська, Миколаєва, Полтави, Рівного, Тернополя, Дубна.

 

Метою проведення Ради було вирішення таких важливих питань: "Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі", "Розвиток художньої самодіяльності", "Механізми залучення студентів молодших курсів до роботи в ОСС", "Реєстрація скаутських осередків НОСУ", "Забезпечення ефективної комунікації між ОСС ТВСП", "Участь студентів у VІІ Студентському фестивалі творчості "Сяйво надій", "Залучення студентів із особливими потребами до діяльності та заходів студентського самоврядування".

Гарне та мальовниче місто Кіровоград стало місцем зустрічі молодих цілеспрямованих та ініціативних студентів, лідерів самоврядування Університету «Україна».

Перший день цього свята спілкування та обміну досвідом розпочався надзвичайно жваво та активно. Студенти реєструвалися, знайомились, зустрічали старих та нових друзів. Після привітання керівництва університету розпочали свої доповіді голови студентських рад філій Університету «Україна». Кожна доповідь була цікава та корисна. Вони дали змогу не тільки дізнатися про успіхи та досягнення, але й виокремити основні проблеми кожної філії та університету в цілому.

Другий день розпочався смачним, запашним сніданком та філіжанкою ароматного фіточаю, який виготовляють студенти спеціальності «Фізична реабілітація» Кіровоградського інституту. Такий початок дня надихнув усіх учасників на продуктивну працю. Цей день приніс багато цікавих ідей та пропозицій. У моменти, коли було важко концентруватися, в нагоді ставав гарячий напій та смачне печиво. Увечері ми зібралися у затишному кафетерії університету, де мали змогу краще познайомитися в неофіційному середовищі, почитати вірші, поспівати пісні та насолодитися дружньою атмосферою.

Третій день став завершальним етапом дванадцятої Ради лідерів студентського самоврядування університету. Було прийнято безліч важливих та необхідних рішень. Зокрема:

І. З метою розвитку художньої самодіяльності студентської молоді у вищому навчальному закладі взяти під контроль організацію роботи центрів студентської творчості.

ІІ. Під час проведення чергового Фестивалю творчості студентської молоді з особливими потребами «Сяйво надій» провести фінал загальноуніверситетського конкурсу соціальної реклами «Здорово бути здоровим».

ІІІ. Провести освітню програму для студентів, викладачів, адміністрації університету стосовно надання першої медичної допомоги, в тому числі особливо звернути увагу на надання допомоги людям із тими нозологіями, які переважають у даному навчальному підрозділі.

VI. У рамках визначених проблем затвердити наступні заходи щодо інтеграції студентів-інвалідів у навчально-виховний процес:

  1. з метою безбар’єрного спілкування студентів університету ввести до навчального плану обов’язковий курс «Сурдоперекладу», починаючи з першого року навчання;
  2. провести курси «Тростинка», спрямовані на підвищення самостійності сліпих студентів при переміщенні в умовах мегаполісу;
  3. розробити і здійснити ряд заходів в напрямку покращення матеріально-технічного забезпечення навчального процесу інноваційними розробками, призначеними для організації самостійної роботи студентів із вадами зору та слуху.

Всі учасники взяли активну участь у Раді лідерів, звітували про діяльність студентського самоврядування, обмінювалися досвідом роботи. Господарі гостинно прийняли студактив, організували чудову культурну програму: екскурсія по Кіровограду, заповідник-музей І.К. Карпенка-Карого "Хутір Надія".

А на прощання був проведений вечір "Творчих особистостей", на якому показували свої таланти усі учасники конференції. Надзвичайно важко передати словами шквал емоцій та почуттів, які переповнювали як учасників концерту, так і глядачів! Тепер усі з нетерпінням чекають наступного року, щоб зустрітися вже на тринадцятій Раді лідерів студентського самоврядування Університету «Україна».

 

Президент Студентського самоврядування

«Університету «Україна»

Ніна Гаєвська

автор: Ніна Гаєвська

час видання: 2009


22/11/2010