Нові напрями розвитку юнацького спортивного руху України

HOВІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ЮНАЦЬКОГО СПОРТИВНОГО РУХУ УКРАЇНИ

 

Шість років тому в Києві з ініціативи Заслуженого діяча науки і техніки України, професора Петра ТАЛАНЧУКА і за підтримки Київської міської державної адміністрації було створено Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», метою якого є забезпечення рівного доступу до якісної освіти всім членам суспільства, зокрема людям з інвалідністю.

 

Серед 35 000 студентів денної, заочної та дистанційної форм навчання в університеті — понад 2 200 студентів із інвалідністю. Студенти з особливими потребами навчаються разом зі своїми здоровими однолітками в інтегрованих групах-мікромодулях соціального середовища. Супровід навчання студентів із особливими потребами здійснюється за такими напрямами: технічний, педагогічний, психологічний, медико-реабілітаційний, фізкультурно-спортивний і професійна адаптація та реабілітація.

Фізкультурно-спортивний супровід навчання — один із найважливіших напрямів діяльності університету. Всебічна підтримка президента й адміністрації ВНЗ дали змогу втілювати сучасні педагогічні технології у навчальний процес із фізичного виховання і в спортивну діяльність студентів із особливими потребами. Для заохочення до активних занять фізичною культурою та окремими видами спорту в навчальному закладі працює спортивний клуб, в якому 24 спортивні секції з 15 видів спорту. Університет «Україна» вже має успіхи на національній і міжнародній спортивних аренах. Так, чемпіонами Універсіади України 2005 року стали студенти Олександра Шишкалюк із легкої атлетики у стрибках у довжину та потрійному стрибку, Світлана Коркішко з жіночого боксу. Чемпіони та призери останніх Паралімпійських і Дефлїмпійських ігор — Анатолій Шевчик (перше місце з футболу, порушення ОРА), Юлія Солярук (перше місце з волейболу, вада слуху), Сергій Малишевський (друге місце з греко-римської боротьби, вада слуху), Андрій Ткаченко (третє місце з греко-римської боротьби, вада слуху).

За визначні спортивні досягнення студентів університету Юлію Солярук, Анатолія Шевчика, Сергія Малишевського та Андрія Ткаченка нагороджено орденами «За мужність» ІІІ ступеня. Справжнім спортивним досягненням університету можна вважати започаткований у 2004 році спортивний рух серед студентів-інвалідів. Тоді на спортивній базі Броварської філії Університету Україна» під керівництвом Президента університету Петра Таланчука, за підтримки Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України, Національного комітету спорту інвалідів України, Спортивної студентської спілки України та Всеукраїнської громадської організації студентів-інвалідів «Гаудеамус», Спортивного клубу університету відбулися І Всеукраїнські спортивні ігри серед студентів-інвалідів.

Цього року змагання відбулися з чотирьох видів спорту: легкої атлетики, плавання, настільного тенісу та шахів. У загальнокомандному заліку перемогу здобула збірна Університету «Україна», до складу якої увійшли 24 спортсмени. Друге командне місце виборола збірна Вінницького соціально-економічного інституту (ректор А. Шаповалов), третє Луцького інституту розвитку людини (ректор Р. Карпюк).

 

Сослан АДИРХАЄВ,

завідувач кафедри фізичного виховання,

газета «Освіта України» №50, 5 липня 2005 року

автор: Сослан АДИРХАЄВ, завідувач кафедри фізичного виховання

видання: газета «Освіта України» № 50, час видання: 2005


13/04/2010