Як творити добро...

ЯК ТВОРИТИ ДОБРО...

 

Милосердя, благодійність і меценатство мають в Україні велике історичне коріння і сягають давнини. Вони виходять, насамперед, із засад християнської моралі та вчення про допомогу ближньому.

Християнська любов до звичайної, пересічної людини, проникнення її турботи, любов до рідного краю та батьківських домовин —  ось що надихало меценатів минулих часів. Справжня благодійність не вимірюється величиною, не потребує нічого навзаєм. Вона міститься у самому вчинку та добрій волі того, хто дає. І це навіть не вчинок, а стан душі. Благодіяння - у ній.

Чи кожен із нас сьогодні здатен творити добро? Чи кожен із нас згоден пожертвувати своїм задля блага інших людей? Чи всі ми можемо вболівати за життя ближнього більше, ніж за своє власне? Ні! Таких людей небагато. Вони завжди виділяються серед сірої маси своїми яскравими вчинками. Їх можуть любити, а можуть ненавидіти, їх можуть вважати найбезумнішими людьми на планеті або, навпаки, казати, що їх розуму немає меж. Та що б про них не говорили - вони завжди були, є і будуть!

Саме таким людям - милосердним, благодійникам, меценатам був присвячений "круглий стіл" під назвою "Милосердя, благодійність як витоки історії соціальної роботи".

Провели його студенти першого курсу (спеціальність "Соціальна робота", викладач доцент Л.А. Завірюха). Незвичним було те, що ведучими "круглого столу" були студенти, а саме: Тетяна Шевченко та В'ячеслав Заханєвич.

Інформацію про милосердя та благодійність умовно було поділено на дві частини: минуле і сьогодення.

У першій - студенти розповідали про благодійників минулого. Згадали добрим словом, зокрема, сім'ю Терещенків, Ханенків, Бродських та ін., які допомагали нужденним, прикрасили архітектурне обличчя Києва.

Цікавими були виступи студентів Ольги Федіної, Марії Бабенко, Олени Пилипенко, Світлани Почапської, Мирослави Битько, Оксани Пліски та інших.

Проблемам благодіяння сьогодення присвятили свої виступи Сергій Катіс, Ірина Венгрий, Дмитро Радько, Олексій Кондратенко, Ганна Поліщук та інші.

Активну участь у роботі "круглого столу" взяли Анжела Степанівна Красносільська, яка очолює "Всеукраїнську спілку матерів загиблих (померлих) військовослужбовців у мирний час" та Лариса Олександрівна Ященко, яка очолює громадську організацію жінок-інвалідів "Донна". Ці пані своєю роботою утверджують і милосердя, і благодійність.

Приємною подією для нас була участь у роботі "круглого столу" Віталія Васильовича Ковалинського - завідувача відділом Музею історії міста Києва, автора книги "Меценати Києва". Деякі студенти скористались нагодою і взяли автограф.

Підготовка та організація "круглого столу" дала змогу юнакам та дівчатам нашого курсу проявити ініціативу, творчі здібності, комунікативні можливості. Ми дізналися багато нового не лише про благодійників Києва, а й про людей, які зараз, у цих важких умовах, не опускають руки, а творять добро - це наші гості.

А гості, у свою чергу, побачили, що в Києві є ще молодь, яка цікавиться минулим, бере посильну участь у добрих, милосердних справах і якій не байдуже майбутнє нашої держави. Так, зокрема, свої сили, вміння, доброту віддають дітям-інвалідам студентка Ганна Поліщук та її товариші по навчанню Олена Гайдук, Марія Поліщук, Володимир Крупа та інші. Вони - волонтери. Ці студенти допомагають дітям-інвалідам виїжджати на природу, в музеї, театри тощо. Влаштовують для них ігротеки, виставки робіт, допомагають у розвитку їхньої творчості.

Студенти учасники обговорення цієї цікавої та важливої проблеми дійшли висновку, що обов’язково будуть і надалі намагатися:

- продовжувати благодійність на користь людям;

- бути добрішими один до одного;

- посильним трудом надавати допомогу тим, хто її потребує;

- пропагувати благодійність і прагнути самим стати благодійниками;

- вивчати досвід розвинених країн зарубіжжя в цій діяльності.

А ось думка про це заняття студента Олександра Ворони:

"Добре те, що на цьому занятті була затишна, домашня обстановка. Студенти почували себе вільно і розкуто, кожен мав можливість виступити, щось додати і потім було цікаво, коли виступали гості, які є благодійниками, хорошими і шляхетними людьми. Якби більшість людей України робили те, що роблять вони, то, можливо, наша країна швидше стала б прекрасною і чудовою". Сподіваємось, що після проведення "круглого столу" кожен зі студентів замислиться над тим, що Україна дійсно потребує людей, здатних на добрі вчинки, бо творити добро - це життєва необхідність кожного з нас.

Тож поспішаймо робити Добро!

 

Олена НОВОЖИЛОВА,

Сергій ДЕМБІЦЬКИЙ,

студенти І курсу (спеціальність "Соціальна робота")

Газета «Університет «Україна», № 7, 2001

автор: Олена Новожилова, Сергій Дембіцький, студенти І курсу (спеціальність "Соціальна робота")

видання: Газета «Університет «Україна», № 7, 2001, час видання: 2001


24/02/2010