Наш дім

НАШ ДІМ

 

Дім - це наша власність і нам її берегти. Здавалось би, гарне гасло. І чому не прислухатися? Але, на жаль, сьогоднішні життєві реалії вказують на те, що поки не всім це до вподоби.

За прикладом, я думаю, далеко ходити не слід. Повірте, душа болить, коли бачиш облізлі, пошарпані стіни, виламані двері, вибиті шибки, понівечені ліфти. Складається враження, що тут живуть не люди, а якісь варвари, котрим абсолютно байдуже, що це майно державне, наше, і що на підтримання його в більш-менш пристойному стані потрібні великі кошти, яких у районному бюджеті іноді ох, як бракує. Та й де ж вони візьмуться, коли і державний бюджет буває частенько просто порожнім. Чи не час ввести плату за користування будівельними комунікаціями, бо коштів, що виділяються сьогодні, обмаль, їх ледь вистачає для того, щоб побілити стіни.

Та чи не час просто підвищити культуру поведінки, зрозуміти, що в будинку нам доведеться жити довгий час. Саме ми найбільш зацікавлені в тому, щоб у ньому було чисто, охайно і затишно.

Ми дуже часто, оглядаючись на захід, помічаємо: люди там культурні, охайні, ввічливі. У чому ж таємниця? Там дітей змалечку привчають до порядку, вихованості, бережливості, словом, вводять у цивілізоване життя. Гадаю, що і нам не завадило б дечому повчитися, якщо ми хочемо бути дійсно цивілізованими людьми. Все ж настануть часи, коли ми, нарешті, зрозуміємо, що треба бути бережливими і поважати працю тих, хто хоче зробити наше життя красивим і зручним. Ми - господарі у своєму домі.

 

Віталій ЩУР, студент II курсу

(спеціальність «Видавнича справа та редагування»)

Газета «Університет «Україна», № 6, 2000

автор: Віталій Щур, студент II курсу (спеціальність «Видавнича справа та редагування»)

видання: Газета «Університет «Україна», № 6, 2000, час видання: 2000


24/02/2010