Любов і голуби на Сумщині

Любов і голуби на Сумщині

 

У кожної людини крім роботи та сімейних турбот існують особисті захоплення, які допомагають розвантажуватись від буденних проблем. Іноді ці захоплення проходять через усе життя людини. Яскравим прикладом цього є комендант Сумської філії – Ветеран Збройних Сил України, інвалід війни 3-ої групи, МС СРСР, полковник запасу Чувашов Микола Володимирович . Його захоплення, а точніше, пристрасть, - голуби -“птахи миру”. Народився Микола Володимирович 2 травня 1950 року на Уралі. Вперше з голубами познайомився в 5-річному віці, коли на день народження йому подарували пару голубів. З того самого часу в його дитячій душі спалахнув незгасаючий і до нині пожар любові до цих прекрасних, розумних і казкових птахів.

Шкільні роки пройшли, пролетіли з голубами. 1967-2000 рр.- служба в армії. За 33 роки йому довелось поспілкуватися з голубівниками Німеччини й Забайкалля, Казахстану й Сибіру, Монголії й Білорусі, Уралу й України, Криму й Молдови.

Під час військового шляху від рядового до полковника, від курсанта до командира полку, - голубина пристрасть тільки посилилась. У 1994 році був призначений старшим викладачем Сумського вищого артучилища і зрозумів, що це останній його, 15-й, гарнізон. Голуб’ятню поставив протягом доби й відразу узявголубів, увійшов до секції високо літаючих голубів. У 2000 році став одним із ініціаторів організації Міжнародної виставки «ПТАХ-2000».

У 2001 році птахівники міста обрали його головою Сумської громадської організації птахівників «ІКАР». Серед птахівників міста немало ветеранів голубиного полювання, заслужених чемпіонів і призерів міжнародних, всеукраїнських, обласних та місцевих виставок. Про всі ці виставки, досягнення та просто улюблених птахів Микола Володимирович пише зараз книгу, попередня назва: «Любов і голуби на Сумщині».

 

Сумська філія Університету «Україна», 2005

час видання: 2005


10/11/2010