І фарби, і звуки, і запахи...

І фарби, і звуки, і запахи...

 

За вікном зима… Сніжинки тихенько падають на землю. Вся природа ніби заснула міцним сном. Але в душі настає весна, коли розглядаєш картину “Цвіт яблуні” Євгена Удіна. Тоді душа ніби оживає, картина випромінює світло і тепло, якими її наповнив художник. Сонячне світло, молода зелена трава і буйне цвітіння яблунь. Деревця молоді, стрункі.

Пригадуються слова прекрасної пісні: “Яблуні в цвіту – яке чудо!” Ніжні біло-рожеві квіти на тлі блакитного неба створюють святкову атмосферу. Ще мить – і можна відчути аромат цвіту, подих вітру, дзижчання бджіл... І раптом здається, що стоїш не перед картиною, а біля відчиненого вікна. Чуєш ніжний запах квітучих яблунь, зігрітих сонячними променями. Душа наповнюється радістю. Скоро-скоро закінчиться зима і настане чарівний час, відображений на картині Майстра.

Цвіт яблуні! Весняний колір ніжності, радості, щастя, мрії, який повертає тебе у дитинство. І ти йдеш стежинкою, що змійкою в’ється між кущами. Вона веде в сад. У дивовижний, квітучий яблуневий сад! Ось він стоїть, ледь похитуючись від подиху весняного вітру. І приємна прохолода овіває його. Всюди видніються біло-рожеві ніжні кольори. Блакитне прозоре небо ніби огорнуло весь сад. А він наповнений гулом бджіл. Після побачення з кожною квіточкою бджоли відносять із собою на лапках ніжний пилок і ароматний нектар. І тут перед тобою відкривається щось незвичайне, але водночас прекрасне – гуща молодих квітучих яблунь. Але, на жаль, краса квітучих яблунь не вічна. І сад, ніби розуміючи це, за короткий час прагне показати всю свою пишність: і звуки, і фарби, і запахи. Ти розумієш, що це справжній дарунок природи, яким потрібно насолоджуватись у весняну пору року.

Повернувшись у реальність, неможливо не оцінити великий талант тернопільського художника. Адже Євген Удін не лише малював пейзажі, а й створював ілюстрації до книжок, акварелі, живописні полотна, також екслібриси та медалі. Він – член Національних спілок художників і журналістів України, лауреат нагород багатьох престижних виставок.

 

Тернопільський коледж Університету «Україна»

видання: Тернопільський коледж Університету «Україна», час видання: 2012


22/12/2012