Життя і музика (нарис)

Життя і музика

(нарис)

 

ЯРОШЕНКО Анастасія,

студентка 2 курсу денної форми навчання

Коледжу «Освіта» Університету «Україна», місто Київ

 

У кожного з нас свої уявлення про рок-музику. Хтось прирівнює цей жанр до класики, а хтось нещадно критикує її.

То що ж таке рок-музика і звідки вона пішла? Рок-музика – узагальнююча назва низки напрямів популярної музики. Слово «rосk» у даному випадку вказує на характерні для цих напрямків ритмічні відчуття, пов'язані з певною формою руху, за аналогією з «roll», «twist», «aswing», «shake». Також рок є особливим субкультурним явищем, такі субкультури як моди, хіпі, панки, металісти, готи, емо нерозривно пов’язані з певними жанрами рок-музики.

Рок-музика має велику кількість напрямів: від досить «легких» жанрів, до брутальних і агресивних. Зміст пісень варіюється від легкого і невимушеного до похмурого, глибокого й філософського.

Витоки цього стилю лежать у блюзі, з якого і вийшли перші рок-жанри – рок-н-рол і рокабіллі. За час свого існування були спроби з’єднати рок-музику практично з усіма можливими видами музики – з академічною музикою, джазом, латинською музикою та індійською. Основними центрами виникнення та розвитку цього жанру є США і Західна Європа. Однак, хоча, як правило, із деяким запізненням, національна рок-музика з’явилася практично в усіх країнах.

Рок – це, з одного боку, рупор молоді, музичні втілення поділяють її суперечливий настрій, конфлікт із загальноприйнятими нормами.

Рок-музика як культурний феномен породила так званий «рок-н-рольний спосіб життя», певний стиль поведінки і систему життєвих цінностей, свого роду філософію. Рок-музика володіє великою захоплюючою енергією. Вона може дати особистості свободу від сталих суспільних принципів і стереотипів, від навколишньої дійсності.

Рок, як на мене, найбільш близький і улюблений музичний напрям сучасної молоді. У ньому є експресія, протест, збурюються важливі і хвилюючі питання. Особисто мені ближчий англійський рок, хоча багато моїх друзів і знайомих захоплюються російськими музикантами. Я люблю такі групи, як «Cult», «Pretty Reckless», «Nickelback», «Muse». У нашому колі рок-музика стала невід’ємним атрибутом дружніх зустрічей і посиденьок.

Я вважаю, що музичні пристрасті можуть дуже багато сказати про людину, про її характер, виховання та світогляд. Люди не можуть жити без музики, вона робить життя яскравішим, повнішим і цікавішим. У житті нас оточує безліч різноманітних звуків: шум дерев, шелест осіннього опалого листя, дзижчання бджіл, гуркіт грому, міський шум, голоси людей і тварин. І, звичайно, музика! Вона доноситься з телевізорів, магнітофонів і радіо, з концертних залів, консерваторій, із автомобілів і вікон житлових будинків. Музика супроводжує людину з давніх пір, без неї не мислиться сучасне життя людини. Музика – від класичної п’єси до популярної естрадної пісні – потрібна всім.

Отже, як сказав німецький філософ і психолог Фрідріх Ніцше: «Життя було б помилкою без музики».

автор: ЯРОШЕНКО Анастасія, студентка 2 курсу денної форми навчання Коледжу «Освіта» Університету «Україна», місто Київ

час видання: 2012


11/12/2012