Про що мені говорить музика (стаття)

Про що мені говорить музика

(стаття)

 

НІКІТЮК Валерія,

студентка 1 курсу денної форми навчання

спеціальності «Діловодство» Коледжу «Освіта»

Університету «Україна, місто Київ

 

Музика є моїм незмінним життєвим супутником із раннього дитинства. Змалечку мої близькі прививали мені любов не лише до української народної пісні, а й до класики, сучасної та зарубіжної музики. Разом із сестрою ми підспівували «The Beatles», «Nirvana», «Led Zeppelin», бабуся знайомила мене з народною творчістю, а батько – з найвідомішими класиками і романтиками.

Саме тому, коли мама запропонувала мені піти до музичної школи, я без вагань погодилася. Усі 8 років навчання фортепіано було моїм найкращим другом. І, мабуть, залишиться ним назавжди.

На мою думку, неважливо, який рівень технічних навичок ти маєш, бо справжній музикант – той, хто живе у ритмі мелодії, відчуває її, проживає, вміє знаходити її у пташиному співі, у вітрі, у дощі тощо. Музика не повинна бути лише набором звуків, вона має відображати почуття, змушувати людей, хоч і, можливо, не усвідомлюючи, але замислюватися над її сенсом. Вона є міжнародною мовою почуттів, об’єднує людей, розширює їхній світогляд, наштовхує на переосмислення своїх життєвих цінностей, змінює настрій. Навіть відомий громадський діяч Мартін Лютер казав, що музика – найкраща втіха для засмученої людини.

Люди, які вміють «чути» музику, тобто розуміти її, мають надзвичайно барвистий внутрішній світ. Роки навчання у музичній школі є для мене найдорогоціннішими саме тому, що мене оточували такі люди. Вони були для мене другою сім’єю, хоча й кардинально відрізнялися від мене і за віком, і за світоглядом, і за життєвим досвідом. Музика об’єднує нас, вона є «перекладачем», «провідником» у чужий «всесвіт».

Ніщо у світі так не виражає людську суть, як музика. Для кожної людини вона має свій відтінок, кожен виконавець додає до твору дещо своє, особливе, притаманне лише йому.

На сьогоднішній день музична культура зазнала радикальних змін, але її призначення не змінилося. Деякі сучасні виконавці та композитори зберігають той сенс, який із покоління у покоління несла в собі ця величезна сила.

Музика допомагає підтримувати рівновагу в нашому божевільному житті. Вона дозволяє нам забути про свої турботи і зануритись у мрії, у свій внутрішній світ, у той куточок нашої душі, який слугує нам захистком від сірої буденності.

автор: НІКІТЮК Валерія, студентка 1 курсу денної форми навчання спеціальності «Діловодство» Коледжу «Освіта» Університету «Україна, місто Київ

час видання: 2012


11/12/2012