Надзвичайна зустріч

НАДЗВИЧАЙНА ЗУСТРІЧ

 

17 квітня 2010 року Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» відвідав народний артист Росії Сергій Безруков. Зустріч проходила в центральному корпусі на Житомирській. Сергій розповідав нам про свій новий спектакль, який називається «Страсти по Емєльяну». Жанр вистави — драма, але, за словами Безрукова, це більше схоже на новий жанр — хохму. Спектакль поставлений за мотивами різних оповідань А. П. Чехова: «Хірургія», «Відьма», «Морока». Об'єднані спільним сюжетом, на сцені вони є етапами життя головного героя — молодого дяка Омеляна, людини сильної духом, яка по-християнськи любить і вміє прощати і свою грішну дружину Любашу, і свого суперника пана Петра Петровича, і свою сусідку — богохульницю стару Феодосію. Жанр хохмодрами був вигаданий ще батьком артиста Віталієм Безруковим. Цей термін демонструє близькість, навіть єдність серйозного і смішного, комедійного і трагічного. Хохма — то є короткий жарт, анекдот. У серйозній п'єсі у вчинках конкретних персонажів вони подаються як квінтесенція життєвої мудрості. Драмою ж виявляється саме життя, повне сліз і розчарувань, тривог і прикрощів. Сам Сергій дуже перейнявся цією роллю, бо актор, за його словами, повинен спочатку відчути на собі ці ситуації, а вже потім грати на сцені. Це спектакль про пристрасті людські, це сміх крізь сльози, це розповідь про любов і зраду, про ревнощі і прощення, про прагнення душі до гармонії. Спеціально для спектаклю було створено нове музичне оформлення, костюми, декорації.

На зустрічі були присутні студенти майже з усіх факультетів університету. Сергій зробив подарунок кожному, хто задавав йому цікаве питання — диск із автографом. Також деякі викладачі, декани отримали і запрошення на виставу. Проректор з виховної роботи подарував актору атрибути одягу з емблемою нашого університету. Безрукову було вручено також нагороду — диплом лауреата «Кумир 10-ліття» серед університетів Києва. Актор дуже зрадів такій кількості подарунків, і щиро здивувався, він не чекав такого прийому. За його словами, він просто хотів поспілкуватися зі студентською молоддю, а тут його прийняли як рідного, та ще й подарунками обсипали.

Враження від цієї зустрічі важко передати словами. Настільки неймовірним здається побачити таку людину вживу, а не на телеекрані. Його фільмографія нараховує 10 стрічок, зокрема серіали («Азазель», «Бригада», «Якщо наречена — відьма», «Відділок», «Єсенін», «Майстер та Маргарита», «Пушкін», «Остання дуель», «Поцілунок метелика», «Карнавальна ніч»).

Я вважаю, що такі зустрічі мають не тільки пізнавальне значення, а й несуть естетичний заряд, збагачуючи духовно!

 

Маргарита Кучерук

Студентський інформаційний часопис «СІЧ» №1,

Експериментальний випуск студентів ІV курсу

Інституту філології та масових комунікацій

Університету «Україна»,

травень 2010

автор: Маргарита Кучерук

видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ» №1, Експериментальний випуск студентів ІV курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2010


09/08/2011