• 20/06/2016  Інтелігенція – це сіль української землі

  У селі Богданівка Київської області відбувся фестиваль «Катеринина пісня», присвячений пам’яті Народної художниці України Катерини Білокур. «Інтелігенція – це сіль української землі». Таку фразу довелося почути нині на 5 Всеукраїнському сільському фестивалі «Катеринина пісня» стосовно постаті Катерини Білокур, на ушанування пам’яті якої започатковано цей фестиваль.

  автор: Ніна ГОЛОВЧЕНКО

  видання: Жінка-Українка, час видання: 2016

  адреса видання: http://ukrainka.org.ua/node/7086

  Докладніше

 • 05/05/2016  Студенти Університету «Україна» бажають успіху Джамалі на Євробаченні 2016

  Рецензії студентів Університету "Україна" на пісню Джамали «1944»

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 01/05/2016  І нехай весь світ зачекає…

  Іоганн Штраус стверджував, що для натхнення потрібний розкритий рояль, тиша і чашка кави: з кавового аромату народиться музика, яку дозволить почути тиша, а рояль утілить її в життя. Так, на його думку народжується справжня музика… Музика, награна на роялі… Музика, навіяна чарівливим ароматом кави.

  автор: Алла Сущенко, магістр журналістики

  видання: Газета «Університет «Україна» №3-4, 2016, час видання: 2016

  Докладніше

 • 04/04/2016  У Києві відбулася прем’єра документального фільму «Академік Дмитро НАЛИВАЙКО»

  29 березня 2016 року в Культурно-мистецькому центрі Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбулася прем’єра документального фільму «Академік Дмитро НАЛИВАЙКО».

  автор: Ніна Головченко

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 06/03/2016  Студенти Університету «Україна» про фінал Національного відбору на Євробачення – 2016

  Євробачення. Відомий європейський пісенний конкурс, де співаки – відомі і не дуже – представляють свої держави, відстоюють честь Батьківщини. Ініційований 1956 року, конкурс став візитівкою континенту. Щодо популярності цього пісенного змагання, то, як кажуть у народі: «Поганий той солдат, котрий не хоче стати генералом». Щодо шоу-бізнесу, то цю фразу можна переінакшити так: «Поганий той співак, який не прагне перемогти на Євробаченні».

  автор: Світлана ПАТРА, журналіст Імідж-центру Університету «Україна»

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 13/05/2015  Мистецтво завжди неповторне

  Важливих справ завжди вдосталь, а особливо у студентів під кінець навчального року. Та для мистецтва вони зажди знаходять вільний час, аби насолодитися приємною атмосферою театрального залу, поринути у світ акторської гри та відпочити від навчання. Саме тому всі бажаючі студенти нашого коледжу в середу, 13 травня, із-задоволенням відвідали оновлену музичну комедію Йогана Штрауса «Летюча миша», яку вже другий місяць поспіль дарують глядачам актори Тернопільського обласного драматичного театру імені Т.Г. Шевченка.

  автор: Ганна Дець, спеціальність«Видавнича справа і редагування»

  видання: Тернопільський коледж, час видання: 2015

  Докладніше

 • 23/10/2014  Вечір «на всі сто»

  Тернопільський драматичний театр імені Т.Г. Шевченка порадував глядачів прем`єрною виставою «Медовий місяць на всі сто». Комедія з нотками детективу актуальна, тому що, як зазначив режисер В’ячислав Жила, сьогодні людям вкрай необхідно трохи посмішок та оптимізму.

  видання: Тернопільський коледж Університету «Україна», час видання: 2014

  Докладніше

 • 15/09/2014  У черзі за книгою

  З 10 до 14 вересня 2014 р. у Львові проходив ХХІ Форум видавців, який був започаткований ще у вересні 1994 року.

  автор: Михайло Пінчак, студент І курсу, спеціальність «Видавнича справа та редагування»

  видання: Тернопільський коледж Університету "Україна", час видання: 2014

  Докладніше

 • 24/05/2013  Скарби колишні і теперішні. Прем'єра у гімназії

  Скільки чарівної краси містить магічне слово – Карпати! В задумах застигли величні гори. Квітнуть барвисті килими полонин. Стрімкі ялини стоять, мов почесна варта, вітаючи вас легкими помахами верховіть. А мешканці розповідають чимало цікавого про Олексу Довбуша, котрий став уособленням справедливості й найсвятішої любові до рідної землі. Гадаю, що кожен чув чимало розповідей про цього героя. Пам’ять про Олексу Довбуша глибоко увійшла в усну народну творчість, надихнула до праці багатьох прозаїків, поетів, художників, композиторів. Ще за життя він став легендою. 11 квітня у Тернопільській українській гімназії ім. І. Франка відбулася прем’єра музичної вистави-казки «Скарби Довбуша». За п’єсою місцевих авторів Світлани Львівської та Богдана Мельничука.

  автор: Леся Наливайко, студентка спеціальності "Видавнича справа і редагування" Тернопільського коледжу Університету "Україна"

  час видання: 2013

  адреса видання: http://vmurol.te.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=229:2013-05-17-07-08-12&catid=3:2010-09-30-18-55-22&Itemid=10

  Докладніше

 • 16/05/2013  Океан Ельзи та його Земля

  Нещодавно вийшов новий альбом гурту «Океан Ельзи», який називається «Земля». Новий диск було презентовано як на CD, так в Інтернеті, зокрема, на сайті «Яндекс-Музыка».

  автор: Світлана Патра, Студентський Медіа-центр Університету "Україна"

  час видання: 2013

  Докладніше

 • 05/04/2013  Навруз по-українськи

  21 березня – в день весняного рівнодення ~ 300 000 000 жителів нашої планети святкують Міжнародний день Навруз.

  автор: Богдан Дроздовський, журналіст студентського Медіа-центру Університету «Україна», Наталя Ткачова, студентка Національного Авіаційного Університету

  час видання: 2013

  Докладніше

 • 04/04/2013  Історичні умови виникнення молодіжної культури

  Молодь як широка соціально-демографічна спільнота виникла відносно недавно. Час її виникнення збігся з початком першої науково-технічної революції. Завдяки впровадженню наукових винаходів, появі нових джерел енергії, більш досконалих форм організації виробництва була досягнута висока продуктивність праці.

  автор: Котенко М., Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини Університету "Україна", ІV курс, група С-61, спеціальність "Соціологія" Науковий керівник: Михайлик А.Г., канд. пед. наук, професор.

  видання: Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 04/04/2013  Осмислення понять "культура" та "прогрес" у контексті духовного розвитку сучасного українського суспільства

  Тема відродження культури, формування особистості з високим рівнем духовної культури - є, на нашу думку, найбільш актуальною на сьогодні як для українського суспільства, так і для глобалізованого світу в цілому, адже внаслідок стрімкого науково-технічного прогресу сучасне суспільство духовно майже не розвивається, а під тиском домінанти матеріальних цінностей деградує.

  автор: Демченко О., Інститут права та суспільних відносин Університету "Україна", ІІ курс, група ПО-21, спеціальність "Політологія". Науковий керівник: Кочура Н.М., канд. філософ. наук, доцент

  видання: Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 04/04/2013  Молодіжні субкультури в сучасному українському культурному просторі

  Розглядаючи цю тему, звернемо спочатку увагу на те, що з самого зародження масової культури, очевидно, повинна була зародитись і субкультура, культура антимасова. За відправну точку можна взяти будь-яку культурну подію на власний розсуд, що належить чи то до середини XX століття, чи то до періоду бурхливого розвитку молодіжних рухів у 90-х роках, чи сьогодення. У будь-якому разі, яку б точку ми не взяли, обговорення цієї проблеми буде актуальним.

  автор: Дубровський Р., Інститут права та суспільних відносин Університету «Україна», ІІ курс, група ПО-21, спеціальність "Політологія". Науковий керівник: Кочура Н.М., канд. філос. наук, доцент

  видання: Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 02/04/2013  Франческо Петрарка як провідний гуманіст епохи Відродження

  Франческо Петрарка – видатний поет та найяскравіший представник італійських гуманістів, які вбачали в духовності людини не лише безпосередньо релігію, а мистецтво й науку.

  автор: Клюшина В., Інститут філології та масових комунікацій Університету "Україна", І курс, група ЖР/11, спеціальність "Журналістика"

  видання: Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 22/03/2013  Віктор Бистряков: «Життя – це дар, за який треба відплатити своєю працею»

  Будь-який досвід корисний. Мені здається, що всі творчі особистості чимось схожі. Художники, письменники, журналісти – це люди, які зображають дійсність такою, якою бачать її, безпосередньо пропустивши через себе. Образи, символи, чи то викладені на папері, чи змальовані на полотні, мають спільну мету – вплинути на поціновувача, спонукати до роздумів, сколихнути його емоції, висловити те, що тривожить душу…

  автор: Ольга Каленська, студентський Медіа-центр Університету «Україна»

  час видання: 2013

  Докладніше

 • 25/01/2013  Цитадель духовності нації (роздуми про культуру)

  У статті аналізуються поняття культури, духовності, духовної культури, душі, моральності. Автор наголошує на можливості настання катастрофічних наслідків культурного занепаду особи, «вимивання» з її свідомості субстанції духовності. Обґрунтовується необхідність удосконалювання сучасної людини як духовно-морального суб’єкта культури.

  автор: Микола Машовець, кандидат філософських наук, професор кафедри суспільно-політичних наук, глобалістики та соціальних комунікацій Університету «Україна», заслужений працівник культури України

  видання: Український науковий журнал «Освіта регіону: Політологія. Психологія. Комунікації» №3, 2012, час видання: 2013

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 17/01/2013  Кіно у стилі арт-хаус: Рената Литвинова й "Остання казка Рити"

  Стиль кіно цієї режисера упізнаваний: свідоме уникання органічності та одноманітність в акторській грі; натомість свідоме відтворення природності у примітивності людського буття; химерне вбрання (корона/кокошник, розкішні вечірні сукні); химерні атрибути (мертва/жива руда куниця в руках героїні Ренати Литвинової); гра із символікою кольорів (чорного, білого, червоного, жовтого, фіолетового); культ цигарок і шампанського; дивна пісня про «дождь и ложь»

  автор: Ніна Головченко

  час видання: 2013

  Докладніше

 • 22/12/2012  А на серці – тепло й сонячно

  Олег Шупляк – сучасний український художник, педагог, народився на Бережанщині. У його творчому доробку – портрети, ікони, картини з подвійним-потрійним реалістично-символічним зображенням і багато пейзажів. Одна з таких картин відтворює зиму в давньому селі.

  видання: Тернопільський коледж Університету «Україна», час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Барви краси та відтінок радості

  "Чи може бути щось трагічніше, ніж відчувати нескінченну красу довколишнього, підмічати заповітну таїну... і не вміти, усвідомлюючи своє безсилля, виразити ці великі відчуття”, - так висловився відомий митець Ісаак Левітан. Подібний стан, мабуть, неодноразово виникає у тернопільської художниці Галини Денеги.

  автор: Галина ДАНЬКІВ, Тернопільський коледж Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Дорогою козацької слави

  У кожного свій талант. Хтось творить пером, хтось словом, а хтось – пензлем. У знаного тернопільсьюго митця Богдана Ткачика талант виражаєгься в його прекрасних картинах, творіннях, що народжуються зі справжніх понять про красу. Художник у своїх полотнах не забуває про легендарну українську давнину, надаючи їй яскравості. У багатьох картинах ми можемо побачити ушляхетнення козацького роду, ідеалізацію побуту.

  автор: Інна ВЕРЕС, Тернопільський коледж Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  І фарби, і звуки, і запахи...

  За вікном зима… Сніжинки тихенько падають на землю. Вся природа ніби заснула міцним сном. Але в душі настає весна, коли розглядаєш картину “Цвіт яблуні” Євгена Удіна. Тоді душа ніби оживає, картина випромінює світло і тепло, якими її наповнив художник.

  видання: Тернопільський коледж Університету «Україна», час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Із-під пензля ґенія

  Івана Марчука справедливо визнали ґенієм українського живопису. Його ориґінальна і чи не єдина в своєму роді техніка “пльонтанизму” справді вражає. Картина ніби звита з дрібненьких химерно сплетених ниточок, що створюють образи та предмети.

  автор: Наталія КОРНЕЛЮК, Тернопільський коледж Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Лісова пісня...

  Нещодавно у Тернопільському драмтеатрі відбулася вистава «Лісова пісня», яку ми, студенти Тернопільського коледжу Університету «Україна», мали приємність відвідати.

  автор: Леся Наливайко, студентка спеціальності "Видавнича справа та редагування"

  видання: Тернопільський коледж Університету «Україна», час видання: 2012

  адреса видання: http://vmurol.te.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=152:2012-11-26-07-52-24&catid=3:2010-09-30-18-55-22&Itemid=10

  Докладніше

 • 22/12/2012  Людина, яка бачила рай

  Мала щастя ознайомитись із живописом Галини Денеги. Це художниця, яка вміє змальовувати природу, переносити на полотно те, що проста пересічна людина не завжди помічає.

  автор: Оксана СІЯНЧУК, Тернопільський коледж Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Із легенди до історичного символу

  Всією групою ми побували в Тернопільському академічному драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Дивилися п’єсу «Мазепа». Авторами цієї п’єси є Заслужений діяч мистецтв України, наш викладач Богдан Іванович Мельничук і Народний артист України Олег Мосійчук.

  автор: Ольга Пасемко, студентка спеціальності "Видавнича справа та редагування" Тернопільського коледжу Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Рідне серцю, миле...

  На цій картині зображено фрагмент села, розташованого над річюю Буг. Десь там, далеко, на горбку стоїть церква, святиня народу. Автор уміло втілив у картині духовне начало українців.

  автор: Тернопільський коледж Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  “...те, що не вмирає...”

  Не секрет, що кожен поет чи художник вкладає у той чи інший твір часточку власної душі, висловлює власні почуття і переживання, своє бачення світу. Сучасний український митець Михайло Николайчук уже з дитячих років точно відчув добро і зло, правду і кривду.

  автор: Христина РУДИК, Тернопільський коледж Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Вікно в інший світ

  У тернопільського художника Петра Шпорчука в серії робіт “Карпатські етюди” є картина, написана на полотні олією. Вона має розмір 50х60 см. Загалом у цій серії – 12 картин, а картина, що найбільше мені сподобалася, має назву “Синьогори-2004”.

  автор: Тернопільський коледж Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Загублена сутність душі

  Я запитувала у своїх знайомих, що вони бачать, дивлячись на цю картину. Більшість сказали кількома фразами: “Якийсь страшний чоловічок”, “розламана скрипка”, “мертві кольори”, “депресія, розпач, відчай”. А я бачу в цій картині настрій, емоції, людську сутність. Точніше, перемінливу натуру людей. Автор ніби вдихнув життя у свій витвір.

  автор: Інна ДАНИЛКІВ, Тернопільський коледж Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Жінка-муза, жінка-сирена, жінка-легенда

  22 листопада у концертному залі Тернопільської обласної філармонії відбулася музична вистава до 140-ї річниці від Дня народження Соломії Крушельницької за мотивами п’єси Богдана Мельничука та Івана Ляховського «Соломія Крушельницька», яку мали приємність відвідати студенти Тернопільського коледжу Університету «Україна».

  видання: Тернопільський коледж Університету «Україна», час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  В "Україну" приїхало кіно

  Нещодавно в Університеті «Україна» сталася надзвичайна подія: до нас приїхало кіно.

  автор: Дроздовський Богдан, студент 1 курсу спеціальності "Журналістика" ІФМК Університету "Україна"

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Вишивку я полюбила ще з дитинства...

  Вишивка хрестиком – один із найпопулярніших видів рукоділля, мистецтво це бере своє коріння з епохи первісної культури, коли люди використовували стьобання кам’яними голками при шитті одягу зі шкур тварин. Із часом вишивка стала прикрасою.

  автор: Даша ПРОЦАН, студентка спеціальності "Переклад" Полтавського інституту економіки і права Університету "Україна"

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 11/12/2012  Люди, які читають, завжди будуть управляти тими, хто дивиться телевізор

  У нашому житті є багато цікавих речей. Кожна людина є унікальною: з різними поглядами, думками, захопленнями тощо. Так само і для себе я відкрила щось нове, вступивши до Тернопільського коледжу Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» на спеціальність «Видавнича справа та редагування».

  автор: ДЗЮБА Віра, студентка 1 курсу денної форми навчання спеціальності «Видавнича справа та редагування» Тернопільського коледжу Університету «Україна», село Різдвяни, Теребовлянський район, Тернопільська область

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 11/12/2012  Людина заради мистецтва чи мистецтво заради людини? (роздум)

  Людина заради мистецтва чи мистецтво заради людини? Це питання не полишає байдужим не одне покоління! Одні кажуть, що всіляка жертва заради мистецтва виправдана, адже наприкінці чекає прекрасна винагорода, так зване нове життя, яке створив митець.

  автор: КОСОЛАПОВА Олена, студентка 2 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Кіровоградського інституту розвитку людини Університету «Україна», місто Кіровоград

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 11/12/2012  Про що мені говорить музика (стаття)

  Музика є моїм незмінним життєвим супутником із раннього дитинства. Змалечку мої близькі прививали мені любов не лише до української народної пісні, а й до класики, сучасної та зарубіжної музики. Разом із сестрою ми підспівували «The Beatles», «Nirvana», «Led Zeppelin», бабуся знайомила мене з народною творчістю, а батько – з найвідомішими класиками і романтиками.

  автор: НІКІТЮК Валерія, студентка 1 курсу денної форми навчання спеціальності «Діловодство» Коледжу «Освіта» Університету «Україна, місто Київ

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 11/12/2012  Життя і музика (нарис)

  У кожного з нас свої уявлення про рок-музику. Хтось прирівнює цей жанр до класики, а хтось нещадно критикує її.

  автор: ЯРОШЕНКО Анастасія, студентка 2 курсу денної форми навчання Коледжу «Освіта» Університету «Україна», місто Київ

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 08/11/2012  Свято для тих, хто знаходить відповіді на всі питання у мистецтві

  19 жовтня 2012 р. у Будинку кіно відбувся святковий захід на честь 10-ліття створення телекомпанії «Культура».

  автор: Ніна Головченко

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/10/2012  Прем’єра "Шоумаsтгоуон" на Новому телеканалі

  Оскільки життя нині змушує сучасну жінку жити не за класичною формулою 3К – «Kinder-Küche-Kirche» (діти, кухня, церква), а за її варіантом, що переформатовується як «Kinder-Kuche-Computer», мимоволі стаєш споживачем інформації, що наповзає на екран як спам-реклама.

  автор: Ніна Головченко

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 11/09/2012  Незрячий поет Василь Лящук написав більше тисячі віршів і видав вісім поетичних збірок

  «Чарівлива поезія старопочаєвського Гомера» – так називається один із розділів книги «Світочі Почаєва», яка нещодавно вийшла у світ. Головний герой – рівненський поет Василь Лящук, який втратив зір понад 20 років тому. Всупереч непроглядній темряві, він продовжує випромінювати своє світло: написав більше тисячі віршів і випустив уже вісім поетичних збірок.

  автор: Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ, журналіст

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2012

  адреса видання: http://ukrtribune.com/

  Докладніше

 • 11/09/2012  Славу художника Миколи Ге треба не ділити, а увічнювати

  Побувавши на невеликому хуторі в Чернігівській області, де колись була садиба всесвітньо відомого художника Миколи Ге, і де він створив найкращі свої шедеври, ми з глибоким сумом переконалися: давно заросла доріжка до могили видатного митця. Торік минуло 180 років з дня його народження, але навіть ця дата не змусила хоч щось змінити на цьому крихітному клаптику планети – в ім’я пам’яті про її великого сина, який жив і творив тут упродовж вісімнадцяти років.

  автор: Віктор ПЕТРЕНКО, журналіст

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2012

  адреса видання: http://ukrtribune.com/

  Докладніше

 • 11/09/2012  Суспільне телебачення в Україні:а як все красиво починалося…

  У квітні 2010 року Віктор Янукович дав доручення робочій групі з суспільних комунікацій Громадської гуманітарної ради при Президентові України (ГГР) розробити проект «Концепції створення національного суспільного телебачення і радіомовлення», що й було зроблено вже в червні 2010 року. До створення цього проекту концепції були залучені провідні медіа-фахівці країни: Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, кафедри суспільно-політичних наук, глобалістики та соціальних комунікацій Університету «Україна», Академії вільної преси, знані журналісти і медіа-менеджери, які мали досвід роботи в НТКУ і НРКУ, інших провідних ТРК України.

  автор: Валерій БЕБИК, проректор Університету «Україна», доктор політичних наук, професор

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2012

  адреса видання: http://ukrtribune.com/

  Докладніше

 • 27/08/2012  Fashion Chance для особливих красунь

  Одяг повинен бути підпорядкованим особистості жінки, а не навпаки, – сказав колись відомий модельєр Ів Сен-Лоран. Ні в кого тепер не виникає сумніву, що жінка завжди є особистістю.

  автор: Світлана Патра, студентський медіа-центр Університету "Україна"

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 13/06/2012  Друге десятиліття музичного свята

  Концерти у громадських садах, за європейськими зразками, почались у Києві ще понад століття тому. Останнє ж десятиліття до літньої естради Маріїнського парку приваблюють "Київські літні музичні вечори", що проводяться під егідою Міжнародного благодійного фонду конкурсу Володимира Горовіца.

  автор: Валерій ЛИСЕНКО, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2008

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 13/06/2012  Чому й навіщо люди смітять? – Або морально-психологічні фактори забруднення навколишнього середовища

  Квітень починається днем дурного сміху і продовжується Днем космонавтики з його ностальгуванням щодо мічурінських яблунь на Марсі. Річниця загибелі “Титаніка” ненав’язливо римується з днем пам’яті Чорнобильської катастрофи, коли мирний атом увійшов до кожної оселі. А вже аж потім настають дні солідарності не надто тверезих трудящих і радянської преси. Потім дискусії – чи святкувати Перемогу лише 9 травня, і анестезуюча пауза перед черговою річницею найдовшого і найстрашнішого дня радянської історії – 22 червня.

  автор: Валерій Лисенко, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2012

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 13/06/2012  Київські сторінки масових комунікацій

  У 1856 році провінційний німецький вчитель Пилип Рейс вперше ви-користав електричний струм для передачі звуку. А 10 березня 1876 року виходець з Шотландії Олександр Белл, вперше скориставшися власноруч сконструйованим переговорним пристроєм, звернувся до свого помічника, що знаходиться в іншій кімнаті: "Mr. Watson. Come here. I want to see you" ("Пане Ватсоне, зайдіть, я хочу бачити вас").

  автор: Валерій Лисенко, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: 1000-ліття української культури, час видання: 2010

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 13/06/2012  Світові інтелектуальні змагання

  В середині квітня у Києві очікується Міжнародна асамблея фантастики (interportal.info), про яку ще розповідатиме преса. Звісно, буде приділено увагу і Фестивалю комп’ютерних ігор та комп’ютерному ярмарку, які її супроводжуватимуть. Небаченому Києвом зібранню фантастів з різних країн досить вдало передуватиме традиційний щорічний Тиждень цифрових технологій (enterex.ua)

  автор: Валерій Лисенко, викладач Університету "Україна"

  видання: Сайт УНІАН, час видання: 2005

  адреса видання: unian.net/ukr/news/news-70467.html

  Докладніше

 • 28/05/2012  Творчість і психіка

  Йдеться про категорії знання і натхнення як складлві творчого процесу. Проводяться паралелі між інтелектуальною діяльністю та психічною сферою людини.

  автор: Карпенко В.О.

  видання: Інститут журналістики, час видання: 2012

  Докладніше

 • 26/05/2012  Стьоб як стиль життя в Україні

  Здається, усі вже погодилися з тим, що в перехідний період між соціалізмом та капіталізмом, який переживають усі «суб’єкти» пострадянського простору, коли розмито усталені стандарти, а нові ніяк не сформуються, на поверхню спливає дуже багато раніше табуйованих речей.

  автор: Ніна Головченко

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 28/03/2012  «Голос країни−2»: а судді − хто?..

  Проект «Голос країни» − це українська адаптація формату The Voice of... компанії Talpa, в якому чотири зіркові тренери наосліп набирають команди співаків, а потім у батлах (парних виступах конкурсантів), у сольних прямих ефірах змагаються за перемогу: контракт на запис та реліз власного альбому для фіналіста у найбільшій рекординговій компанії світу Universal Music.

  автор: Ніна Головченко, доцент Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 28/03/2012  Інтерв'ю Олександра Високого кореспондентам газети Університету «Україна»

  - Розкажіть трохи про себе, можливо, якісь цікаві факти з навчання у школі та в університеті? - Народився 24 січня 1958 року на Луганщині в сім'ї шахтаря. З самого народження мене переслідували різні випробування.

  автор: Симоненко Аліна, Пещанська Маріанна, студентки Університету "Україна"

  час видання: 2010

  адреса видання: http://www.vysokiy.kiev.ua/category_24.html

  Докладніше

 • 20/03/2012  "Звідки у людей береться ця байдужість?", або Сонячна Діана

  - Вітаю шалено. :) - Вітаю ще шаленіше. - Цікавий псевдонім такий – Дідіка. Віє чимось заморським. Що означає й звідки він у Тебе? - Одного разу ми з моїм другом із Німеччини гуляли по Франківських вулицях, і він запитав, як мене називають мої друзі. Я йому сказала – Ді…Діді… Він почав вигадувати нові варіанти імені Діана і ляпнув – Дідіка. Мені це настільки сподобалось, що тепер я підписую так свої малюнки і під цим іменем роблю іграшки (наразі Сонячна Ді має власну компанію, в якій творить «інтер’єрні» іграшки – прим. авт.). Тому насправді віє чимось німецько-заморським. )))) - Як можеш назвати стиль, в якому Ти твориш? - Мене часто про це питають… а я щоразу не знаю, як назвати стиль, в якому творю… дідічний стиль мабуть. ))))

  автор: Галина Заремба

  час видання: 2009

  адреса видання: http://h.ua/story/242702/#ixzz1p2DPEz9x

  Докладніше

 • 20/03/2012  Хижак Сашко Положинський

  Він економіст, власник «Лицарського хреста» (й також багатьох інших відомих пісень), комісар- хижак, фронтмен гурту «Тартак», співак, шоумен, Сашко Положинський.

  автор: Галина Заремба

  час видання: 2009

  адреса видання: http://h.ua/story/223442/#ixzz1p2L4MXbT

  Докладніше

 • 20/03/2012  Хто винен?

  Він, Андрій Лобода, скромний лідер запорізького гурту «Хорта» (відомий молоді хітами «Зозуля», «Небокрай», «Розповім» та ін. Стиль – «Арт-фолко-хоп»), любить життя і не любить парасольки.

  автор: Галина Заремба

  час видання: 2009

  адреса видання: http://h.ua/story/217192/#ixzz1p2Iio5aH

  Докладніше

 • 20/03/2012  Перехресні стежки «Літературної України»

  За тривалих 85 років «Літературна Україна» «виростила» чотири покоління читачів. Як прийшла газета в долі окремих особистостей і яку роль відігравала в житті українського суспільства, розповідають літературознавці, письменники, митці, науковці.

  автор: Тала ПРУТКОВА, начальник відділу маркетингу Університету "Україна"

  час видання: 2012

  адреса видання: http://litukraina.kiev.ua/perechresn-stezhki-l-teraturno-ukra-ni

  Докладніше

 • 20/03/2012  Олег Скрипка: "Розчаровуються тільки дурні. Я не розчаровуюся ніколи"

  На розмову лідер ВВ погодився одразу. Це інтерв'ю хоч і проходило в Інтернеті, а не під час живої розмови, до кожного питання Олег ставився вкрай серйозно. В деякі моменти чимсь нагадував філософа.

  автор: Галина Рудник, студентка Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  час видання: 2009

  адреса видання: http://life.pravda.com.ua/interview/2009/09/9/26495/

  Докладніше

 • 20/03/2012  По кому скучали?

  Вона, Лариса Денисенко, жінка-кориця, адвокат, журналіст і письменниця (яку ми знаємо по творах "Забавки з плоті та крові", "Кавовий присмак кориці", "Танці в масках" та ін.). Також вона відома нам культурологічною програмою «Документ» на каналі «1+1». Вона розмовляє з водою, їй подобається Карлсон. І, в неї вдосталь масок.

  автор: Галина Заремба

  час видання: 2009

  адреса видання: http://h.ua/story/220869/#ixzz1p2JmnuIO

  Докладніше

 • 05/03/2012  Hатхнення, або В пошуках заблукалої Музи

  Натхення – невід’ємна частина творчості. Кожен митець чекає, коли прийде та єдина, без якої вірші – римований набір слів, а картина – лише рукотворне зображення дійсності. Чекає на музу – уособлення натхнення. Тож не дивно, що її малювали, присвячували їй молитви-прохання. Та іноді примхлива муза полишає бідолаху. А творити так хочеться. Ситуація погіршується іноді й тим, що творчість для когось – ще й робота. Так, у наш час на витребенькувату музу чекають не лише художники та поети, а й журналісти, науковці та… студенти. Так-так! Адже, щоби написати контрольну чи курсову так, аби викладач не сумнівався в її оригінальності, часом потрібно мати неабияке натхнення.

  автор: Cвітлана ПАТРА

  видання: Газета «Ять» №7, лютий 2012, час видання: 2012

  Докладніше

 • 10/02/2012  Студенти відкрили для себе чарівний світ музики

  Музика надихає, чарує, дарує насолоду. Почувши раз прекрасні мелодії, ти стаєш їх заручником назавжди. Звук проникає в саме єство, а кожен зіграний акорд торкається серця, переносить у зовсім інший світ...

  автор: Інна Данилків, студенка ІІ курсу Тернопільського коледжу Університету "Україна"

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 19/01/2012  Швидкого наближення до цивілізованого суспільства поза здобуттям справжньої культури немає і бути не може

  Роки студентства – період найбільш активного формування майбутнього журналіста, поглиблення його знань, вироблення професійних умінь. Це також роки вдосконалення та затвердження естетичних принципів, які стануть основою поведінки молодого фахівця, критерієм його відносин у колективі.

  автор: Ігор Конвісер, професор Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 27/12/2011  Сузір’я Гребенщикова

  Початок листопада 2011 року здивував усіх цінителів гарної музики. Прохолодну осінню погоду зігріла сенсація. До київського театру “Сузір’я” із п’ятиденним візитом завітав російський поет, музикант і філософ Борис Борисович Гребенщиков та гурт “Акваріум” на підтримку нового студійного альбому “Архангельск”. Гурт приїхав в оновленому складі: роль перкусії виконував Олег Іванович Шавкунов, на прізвисько “Шар”, на скрипці грав Андрій Суротдинов, на флейті грав ірландець Брайан Фінніган, а вокалістом-гітаристом незмінно виступав Борис Гребенщиков.

  автор: Бабак Єгор

  видання: Студентський Інформаційний Часопис «СІЧ» №3, 2011, час видання: 2011

  Докладніше

 • 23/12/2011  Солодкий присмак полину (рецензія на інноваційний арт-проект Юрія Андруховича «Абсент»)

  18 грудня у Київській консерваторії українці купалися в «Абсенті». Що його готував поетичний алкотворець, культова особистість Ukrainian contemporary, Юрій Андруховий in tandem з польсько-швейцарським гуртом Karbido. Це останній ковток їх медіатрилогії «Самогон, Цинамон,Абсент». Вже декілька років поспіль польські музиканти феячять пісні на вірші українського автора.

  автор: Галина Рудник, студентський медіа-центр Університету "Україна"

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 05/12/2011  Книга-одкровення Ліни Костенко «Мадонна Перехресть» (рецензія)

  У наш час пишеться все менше й менше книжок, особливо рідною мовою, які б могли, як у дитинстві, заманити до якогось іншого світу, викликати сильні почуття, наштовхнути на роздуми…

  автор: Каленська Ольга, студентка 4 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Університету «Україна» (денна форма навчання, м. Київ)

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 05/12/2011  Попса (літературно-критичне есе)

  Одного тихого вечора ми з друзями вирішили піти в кіно. Довго вагалися, чи то подивитися сьомого «Гаррі Поттера», чи «Сутінки. Сага. Затемнення» (ця пропозиція, до речі, була зустрінута з палким осудом), уже третій фільм розтягнутої вампірської епопеї, чи, знову ж-таки, третю частину «Хронік Нарнії». Вирішили, що всі ці фільми не варті навіть уваги, не те що грошей і часу; скачали на комп’ютер якусь стару комедію та з великим задоволенням її подивилися.

  автор: Скрипник Вікторія, студентка 3 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Університету «Україна» (денне відділення, м. Київ)

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 05/12/2011  Неймовірні повторення долі (рецензія на роман Я. Л. Вишневського «Повторення долі»)

  Який же це цікавий момент, коли в руки потрапляє нова книга. Коли ти ніколи раніше не чув про цю книгу, чув лише про автора – і все. Коли ти не знаєш, про що книга, коли ти нічого не знаєш про книгу, крім її назви, імені автора і, можливо, сюжету, коротко описаного в анотації.

  автор: Патра Світлана, студентка 4 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Університету «Україна» (заочне відділення, м. Київ)

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 05/12/2011  Тысяча и одна ночь нашего века (статья-обзор)

  Книга… Последнее время мы все чаще забываем о её существовании, заменяя на более практичные электронные книги, которые не занимают слишком много места и могут содержать в себе не одну, а несколько книг. Но разве такая книга может заменить ту, которую отпечатали в типографии, разве электронная книга имеет запах еще не высохшей краски. Когда ты перелистываешь страницы, ты чувствуешь запах, запах книги. Хотя в наше время люди практически перестали читать книги не потому, что это им велели сделать, а потому что им не хочется. Но увы… Современные информационные технологии позволяют человеку читать книги в режиме он-лайн, или же Интернет настолько завладевает разумом, что книги уходят на второй план.

  автор: Мусієнко Ольга, студентка 3 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування», Кіровоградський інститут розвитку людини Університету «Україна» (денна форма навчання)

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 05/12/2011  Казкове відображення реального світу (рецензія)

  Багато я прочитала книг за своє життя, зокрема – під час навчання в Університеті «Україна». Кожна із прочитаних мною книг залишила спогади, враження. Одні книги – перечитував і перечитував би, в інші – не хочеться більше й зазирати: різні книги траплялися мені.

  автор: Патра Світлана, студентка 4 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Університету «Україна» (заочне відділення, м. Київ)

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 01/12/2011  "І варто буде жити чи вмирати!"

  Це слова з вірша Олени Теліги. Написала вона їх за кілька років до свого справді героїчного вчинку. Поетеса, знана громадська діячка свідомо пішла на смерть разом із тисячами співвітчизників у Бабиному Яру. Олена Теліга могла зберегти життя собі – були різні варіанти. Але молода жінка зробила вибір. Бо палко мріяла, «щоб Бог зіслав… найбільший дар: гарячу смерть – не зимне умирання».

  автор: Анатолій Урбан

  видання: Газета «Університет «Україна» №10-11, 2011, час видання: 2011

  Докладніше

 • 31/10/2011  Роксоляна, Дозік та інші

  Повість знаних тернопільських письменників Богдана Мельничука та Ніни Фіалко «Роксоляна, декан і жлоби» (Львів: ЛА «Піраміда», 2011-128 с.) є цікавою й актуальною. У цьому творі автори торкаються теми безгрошів'я і зажерливості.

  автор: Галина Даньків, студентка Тернопільського коледжу Університету “Україна”

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 31/10/2011  Світло в кінці тунелю

  Останнім часом дедалі менше людей звертаються до книжки. Сучасна молодь надає перевагу інтерактивним технологіям і радше просиджує час в інтернеті, ніж за хорошою історією. Звичайно, хотілося б привернути увагу до книги не лише як до певного джерела інформації, а й як до цікавого способу провести вільний час. Хочеться вірити, що нині в Україні творять такі автори, які своєю літературною історією зможуть "прив'язати" сучасне покоління до сторінок.

  автор: Наталія Корнелюк, студентка Тернопільського коледжу Університету “Україна”

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 27/10/2011  Презентація книги "Олена Теліга: Або-або" в Університеті "Україна"

  Зовсім недавно Україна відсвяткувала двадцятиріччя своєї незалежності. У ці дні пролунало багато гучних слів на адресу наших політиків, спортсменів, співаків, що представляють нашу Батьківщину за кордоном, уславляють її своїми подвигами нині. Але замало честі було віддано тим головним діячам, що виборювали для нас, українців, цю самостійність ціною власного життя. Серед таких гучно б прозвучало ім'я Олени Іванівни Теліги, української поетеси, літературного критика, діяча української культури, яка була затаврована під «українську буржуазну націоналістку» і як ворог народу розстріляна у Бабиному Яру, разом зі своїм чоловіком, 21 лютого 1942 року.

  автор: Ольга Каленська, студентська прес-служба Університету "Україна"

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 27/10/2011  Презентація монографії Дем’янюка Олександра Йосиповича "Військово-політичні аспекти розвитку Волинської губернії у 1914–1921 роках"

  4 жовтня 2011 р. у приміщенні читального залу бібліотеки Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» відбулася презентація монографії кандидата історичних наук, професора кафедри гуманітарних дисциплін Дем’янюка Олександра Йосиповича «Військово-політичні аспекти розвитку Волинської губернії у 1914–1921 роках».

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 27/10/2011  Чи справді шоу на "Інтері" − шоу №1 в українському телеефірі?

  Чомусь не припадають до душі не властиві слов’янській душі нахабні заяви типу: «Шоу №1 на «Інтері»! Одразу виникають сумніви щодо правдивості цієї тези та бажання скептично проаналізувати чергове сподівання шоу-бізнесу на те, що масовий глядач проковтне будь-що завдяки галасливій та яскравій PR-кампанії.

  автор: Ніна Головченко

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 26/10/2011  Нова книга Ліни Костенко "Мадонна Перехресть" (2011)

  У вересні 2011 року у видавництві "Либідь" побачила світ нова книга видатної української письменниці та поетеси Ліни Костенко "Мадонна Перехресть". До неї увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років. На початку 2011 року Ліна Василівна сколихнула свідомість українців своєю першою прозовою книгою "Записки українського самашедшого", що торкалася перспектив розвитку людства загалом, проблем незалежності України, її самоідентифікації, специфіки ментальності українців та мала художньо-публіцистичний характер. Збірка поезій "Мадонна Перехресть" − видання камерне, в якому поетеса з довірою до читача розгортає окремі сторінки особистого життя. Однак, коли осягаєш глибинні смисли поетичних мініатюр Ліни Костенко з цієї книги, усвідомлюєш, що українська поетеса торкається загальнолюдських вічних питань буття.

  автор: Ніна Головченко

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 09/08/2011  Культурна хроніка

  У березні, в Музеї книги і друкарства відбулося відкриття виставки «АРТкнига», а за тиждень по тому Спілка художників презентувала виставку «Графіка 1991-2010». Ці дві події об'єднали заслужених художників, таких як Сергій Якутович, Віталій Мітченко, Bacиль Перевальський із молодими талантами, які лише знайомляться зі світом книжкової ілюстрації.

  автор: Олександра Савченко

  видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ» №1, Експериментальний випуск студентів ІV курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2010

  Докладніше

 • 09/08/2011  До книги в гості

  15-16 квітня 2010 року в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Перший фестиваль молодих видавців та редакторів. Його організували в рамках Міжнародної студентської науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи розвитку сучасних видань» засновники культурно-видавничого проекту «ЧИТОМО».

  автор: Олександра Савченко

  видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ» №1, Експериментальний випуск студентів ІV курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2010

  Докладніше

 • 09/08/2011  «Гарячі точки» для життя журналістів

  Комітет із захисту журналістів (КЗЖ) склав черговий антирейтинг країн, уряди яких проявляють неспроможність при розкритті безперервних вбивств журналістів.

  автор: Галина Івкова

  видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ» №1, Експериментальний випуск студентів ІV курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2010

  Докладніше

 • 09/08/2011  Надзвичайна зустріч

  17 квітня 2010 року Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» відвідав народний артист Росії Сергій Безруков.

  автор: Маргарита Кучерук

  видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ» №1, Експериментальний випуск студентів ІV курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2010

  Докладніше

 • 15/07/2011  Кожна людина виражає себе по-своєму

  Дехто виражає себе у живописі, а дехто — в літературі, стилі одягу або музиці. Я хочу розкрити тему сучасного самовираження у молодих музикантів андеграундного спрямування.

  автор: Єгор Бабак

  видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ» Інституту філології та масових комунікацій, час видання: 2011

  Докладніше

 • 15/07/2011  Молодіжне телебачення: поки що вакуум

  Телебачення - це особливий вид ЗМІ і надзвичайно впливовий соціальний інститут. Не секрет, що люди, особливо жителі міст, значну частину вільного часу проводять перед телеекранами. Гіпнотизуюча дія цього різновиду ЗМІ незаперечна. Тому особливого значення набуває зміст і якість телепередач, які б не тільки містити в собі вичерпну інформацію про події в країні і світі, а й виконувати виховну, естетичну функції.

  автор: Галина Петренко

  видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ», Eкспериментальний випуск студентів ІІ курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2011

  Докладніше

 • 15/07/2011  «Магнітне поле» нової літератури

  Відомо, що в формуванні особистості важливу роль відіграє література, в тому числі національна. Проте, перш ніж відповісти на питання, як вона виконує цю роль, варто визначитися із часом її появи.

  автор: Єгор Бабак

  видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ», Eкспериментальний випуск студентів ІІ курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2011

  Докладніше

 • 15/07/2011  Хто ж такі ці письменники?

  Для людини важливо самовиражатися. Але іноді простих слів буває замало, щоб висловити всі свої почуття. Для цього ми часто звертаємось до поезії. Завдяки цьому чарівному інструменту можна надати слову особливого забарвлення. В кожній людині живе письменник, але в багатьох людях він спить. Тому й не в усіх виходить створювати метафоричні образи та римувати строфи (строки). Спробуйте стати тим самим письменником, зануртеся у чарівний світ: непередбачуваний та дивовижний.

  автор: Дмитро Богдан

  видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ», Експериментальний випуск студентів ІІ курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2011

  Докладніше

 • 05/07/2011  Театральне мистецтво як чинник оптимізації взаємодії особистості та соціуму

  У статті розкрито теоретичні та практичні підходи до використання театрального мистецтва як засобу регуляції соціальних взаємин, удосконалення міжособистісної взаємодії, покращення соціального самопочуття особистості, що є ознакою оптимізації буття соціуму. Особлива увага звернена на необхідність більш активного впровадження театральних методик у соціально-виховну практику.

  автор: Шахрай В.М., доцент кафедри соціальної роботи Білоцерківського інституту економіки і управління Університету "Україна"

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 04/07/2011  Біла Церква та Білоцерківщина у житті та творчості зарубіжних письменників

  У статті розкрито як безпосередні, так і опосередковані зв’язки зарубіжних письменників із містом Білою Церквою, що на Київщині.

  автор: Волинець І.М., доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності Білоцерківського інституту економіки та управління Університету "Україна"

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 16/06/2011  Про особливості національного конкурсу, або телебачення знову шукає таланти

  На телеканалі «1+1» стартувало нове шоу – «Голос країни». Суть цієї розважальної програми полягає в тому, що судді – майбутні тренери – обирають до майстер-класу професійних виконавців-вокалістів винятково за вміння дібрати музичну композицію для найліпшої презентації техніки співу, оригінальність тембру та силу голосу. Журі, на відміну від глядачів, мусить здійснити вибір, сидячи спиною до сцени і не маючи змоги ідентифікувати вік, стать, доречність вбрання, сценічну культуру, зовнішню привабливість / непривабливість конкурсанта тощо. Візуальної картинки для суддів немає. Є тільки ГОЛОС. Саме цей критерій має визначити найкращого.

  автор: Ніна ГОЛОВЧЕНКО

  видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 03/06/2011  Критична стаття (роман Ліни Костенко “Записки українського самашедшого”)

  “Записки українського самашедшого” Ліни Костенко – гостро проблематичний роман, який змусить задуматися над тими глобальними процесами, що відбуваються у світі, по-новому подивитися на відносини між державами, між людьми, між чоловіком та жінкою. Це перший прозовий твір письменниці. Перша спроба і така вдала; роман не залишить читачів байдужими.

  автор: Ганна Карпенко, студентка IV курсу заочного відділення кафедри видавничої справи та редагування Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна»

  видання: Газета «Університет «Україна», №5 (132), 2011, час видання: 2011

  Докладніше

 • 25/05/2011  Почесний «мурза» Оксфорда Іван Тургенєв

  Зізнаюся прямо: я сформулював собі надзвичайно складне дослідницьке завдання, пообіцявши відшукати етнічно російських письменників серед класиків російської літератури.

  автор: Валерій Бебик, проректор Університету «Україна», головний редактор журналу «Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації»

  видання: www.social-science.com.ua, час видання: 2011

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 19/05/2011  «Червона Атлантида» Ганни Герман

  На Великодні свята в Пінчук-арт-центрі Ганна Герман представила свою художню прозу – книгу «Червона Атлантида». Переглянула зміст книги. У назвах роману «Піраміди невидимі» та повісті «Червона Атлантида» впали в око алюзії до давніх культурних пам’яток – пірамід Хеопса та легендарної Атлантиди. Але назва наступного твору – фрески «Щастя Юлії С.» відсилала до політичної діяльності авторки творів і викликала в уяві образ її політичного опонента Юлії Тимошенко.

  автор: Ніна ГОЛОВЧЕНКО

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 05/04/2011  Кінець російського міфу: О. С. Пушкін - єврей!

  Після публікації моєї статті «Російську літературу створили українці, євреї і негр...» на сайті «ForUm» мене звинуватили в расизмі. «Ви подивіться, - волали опоненти, - український професор образив негрів, приписавши до них великого і дуже російського поета О.С. Пушкіна!..»

  автор: ВАЛЕРИЙ БЕБИК, професор, проректор Університету «Україна»

  видання: Український науковий журнал "Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації", час видання: 2011

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/current

  Докладніше

 • 15/03/2011  Є самотність і у мережі

  Роман «Самотність у мережі», який побачив світ у 2001 році, став літературним дебютом Януша Леона Вишневського, одного з найпопулярніших письменників сучасної Польщі. До свого літературного дебюту він жив у Франкфурті-на-Майні і займався молекулярною біологією та хімією.

  автор: Анна Маркович, студентка IV курсу, спеціальність «Видавнича справа та редагування»

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 04/03/2011  «Зірка+Зірка-2», або яке щастя для чоловіка знайти свою жінку

  У передчутті весни й традиційних для наших теренів свят хотілося на тлі останнього сліпучо-білого іскристого снігу, попри нахабно-міцненькі тривалі морози, насититися легкими гарними емоціями, аби поділитися ними з усіма, кого любиш.

  автор: Ніна ГОЛОВЧЕНКО

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 03/02/2011  «Їсти, молитися, кохати», або як я стала жертвою реклами

  На якомусь етапі свого життя потрапила під тотальний тиск реклами: у книгарні на чільному стенді «Топ-продажів» найвигідніша полиця (на рівні погляду потенційного покупця) була заповнена книгою Елізабет Гілберт «Їсти, молитися, кохати». По телевізору постійно крутили рекламу нової американської стрічки за цим твором. На бульварі Шевченка впадав у око яскравий біг-борд зі знайомим салоганом «Їсти, одягатися, кохати» з журналу Тетяни Рамус. Переглядаючи нові видання сучасних українських письменників, відчула алюзію до книги Гілберт у назві нового твору Марії Матіос «Кулінарні фіглі-міглі».

  автор: Ніна Головченко

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 12/01/2011  Old school в хіп-хопі

  Будь - який стиль, незалежно від того, чи музичний він, чи стиль одягу, має свої певні етапи розвитку. Це зародження в андеграунді, потім поступовий розвиток і завоювання більшої кількості прихильників, далі - пік популярності і старіння (втрата популярності в масах), насамкінець, стиль потрапляє в історію. Після останнього етапу у стилю залишається лише невелика кількість відданих прихильників, фанатів та побіжні згадування у різних ЗМІ.

  автор: Артур Приходько, студент 2 курсу спеціальності "Журналістика" Полтавського інституту економіки і права Університету "Україна"

  видання: Студентський вісник № 6 (49) Полтавського інституту економіки і права Університету "Україна", час видання: 2010

  Докладніше

 • 10/01/2011  Коли душа співає

  Нещодавно в Національному палаці мистецтв «Україна» відбувся традиційний щорічний концерт Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки. Шанувальники українського народного мистецтва підходили до концертної зали родинами, у компанії з друзями. Впадало в око те, що серед глядацької аудиторії більшість складали люди старшого покоління.

  автор: Ніна Головченко

  видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2010

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 09/12/2010  Жити за двох

  Сьогодні фотографія є дуже модним захопленням молоді, особливо серед дівчат. Вони просять у батьків на день народження цифровий фотоапарат, найчастіше Canon 450D, кличуть на прогулянку кого-небудь зі своїх подружок та йдуть до парку чи на якийсь покинутий 10 років тому будмайданчик.

  автор: В. Скрипник, студентка Інституту філології та масових комунікацій

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 23/11/2010  Х-фактор: пошук талантів в атмосфері емоційно-естетичного спілкування

  Попри весь скептицизм щодо репертуару вітчизняних телеканалів традиції створювати не оригінальний телепродукт, а кальку на основі відпрацьованих матриць світового ТБ, − мусимо визнати успіх розважальних телешоу соціального характеру, в яких задіяні талановиті непрофесійні співаки й танцівники. На телеканалі СТБ такими успішними проектами можна вважати талан-шоу «Танцюють всі» та «Х-фактор».

  автор: Ніна ГОЛОВЧЕНКО

  видання: Інтернет видання "Трибуна України", час видання: 2010

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 03/11/2010  В полоні масового мистецтва, або чим відрізняється "плач Єремії" від "пающих трусов"

  Ще двадцять років тому ми були залучені до чітко розмежованих видів мистецтв: класичного (опера, балет, філармонія); народного (традиційного) та естрадного. І будь-яку культурну подію мали змогу співвідносити саме з цими групами мистецтв.

  автор: Ніна Головченко

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2010

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 03/11/2010  "Зірка+зірка": успішним в Україні можна бути, лише "включивши дурку"?

  Зручно вмостившись на м’якому домашньому кріслі «под лаской плюшевого пледа» (М. Цвєтаєва), обняла філіжаночку запашної кави, включила телевізор – й із задоволенням відповіла на хитрувату посмішку телеведучого Юрія Горбунова, який разом із Наталкою Могилевською презентував на телеканалі «1+1» новий розважальний проект «Зірка + зірка».

  автор: Ніна Головченко

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2010

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 03/06/2010  «Танцюю для тебе»: дійові особи та виконавці

  На телеканалі «1+1» ще взимку завершився черговий етап проекту «Танцюю для тебе», а враження від програми ще не згасли.

  автор: Ніна Головченко

  видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2010

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua

  Докладніше

 • 27/03/2010  Раймонд Паулс: Бах обікрав усіх композиторів на 500 років уперед

  Для себе я «відкрив» Раймонда Паулса в 1975 році піснею «Листя жовте» у виконанні Оярс Грінбегаса і Маргарити Вілцанє латиською мовою. Я не знаю чим, але ця пісня мене зворушила до глибини душі (і це при незнанні мови). Потім були інші виконавці цієї пісні, Нора Бумбієра, Віктор Лапченок, але вони запам'яталися мені менше, вже не так. Пізніше Ілля Рєзнік напише до цієї пісні вірші російською мовою, але це було вже потім. Хоча музичний світ відкрив Р. Паулса набагато раніше. Життя Раймонду дали батько-склодув і мати-вишивальниця перлами (що, саме по собі, і немало), а все інше – від Господа Бога.

  автор: Ігор Александров

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 15/03/2010  Її називали українською примадонною

  27 квітня минулого року пішла з життя видатна оперна співачка Євгенія Семенівна Мірошниченко. До останнього дня вона викладала в консерваторії. І в ранок, до якого вона не дожила, у неї був черговий урок вокалу з черговою талановитої ученицею, яких вона виховала безліч

  автор: Ігор Олександров

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 22/02/2010  Особистість

  Про Коте Махарадзе з його оксамитовим голосом, про визначного актора та знаменитого спортивного коментатора, який пішов із життя рівно сім років тому, пам’ятає добра половина населення СНД.

  автор: Ігор Олександров, журналіст

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 19/02/2010  Багатогранність великого таланту

  Нещодавно пройшов черговий Міжнародний конкурс органістів, що носить ім'я Великого композитора сучасності Мікаела Леоновича Таривердієва.

  автор: Ігор Александров, журналіст

  Докладніше

 • 19/02/2010  Молитва, або Найдорожчий подарунок. Невигадана історія

  Ця історія почалася кілька років тому. Одного квітневого дня була у справах на Центральному київському автовокзалі. До прибуття очікуваного автобуса часу було вдосталь, отож і прогулювалась на прилеглій території. Раптом звідкись долинула улюблена пісня у виконанні Олександра Малініна. Як магнітом, потягло на звук. Зайшовши до підземного переходу, була зачарована живим чистим голосом та віртуозними гітарними переборами. Підійшла ближче з надією побачити в напівтемряві співака. Та ним виявився високий худорлявий русявий юнак, який уже співав зовсім незнайому й напрочуд красиву пісню.

  автор: Таїсія Святенко, провідний фахівець управління соціальної адаптації та реабілітації Університету „Україна”

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 19/02/2010  Олена Теліга - жінка і поетеса (власне історико-літературне дослідження)

  Чи думала 35-річна Олена Теліга в лютневу ніч 1942 року перед розстрілом у підвалах НКВД - гестапо по вулиці Коровника (Володимирська), 31 про бездомність чорного провалля, яке не дозволяє усім нам, тоді й зараз сущим в Україні, йти дорогою одною?

  автор: Валерія Ананіч, студентка І курсу (спеціальність "Фізична реабілітація")

  видання: Газета «Університет «Україна», №4-5, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 19/02/2010  Син з Дівич-гори

  Григорій Михайлович Косинка (справжнє прізвище - Стрілець)

  автор: Геннадій Горовий,студент III курсу заочного відділення (спеціальність "Видавнича справа та редагування")

  видання: Газета «Університет «Україна», №9, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 19/02/2010  Центр художньої творчості: культура, гармонія, краса

  В Університеті «Україна» давно зрозуміли: молодь слід розвивати всебічно. Іншими словами, мало виховати просто фахівця в якійсь галузі, слід виростити гармонійну особистість, не зациклену на якійсь вузько спеціальній діяльності. Таких широко освічених людей свого часу називали «людьми ренесансу».

  видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2009

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua

  Докладніше

 • 19/02/2010  Українська пісня учора, сьогодні...

  Інтерв'ю із Заслуженою артисткою України Світланою Мирводою

  автор: Ігор Олександров, журналіст

  видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2009

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua

  Докладніше

 • 19/02/2010  Українська культура на сучасному етапі

  Ми живемо на зламі епох, коли відбувається народжений у муках процес переходу до нового суспільства. Якщо донедавна, в радянський період, переважало суто програматичне, технократично артикульоване ставлення до культури, а сама культура досягла такого рівня „заідеологізованості", що її часто-густо й не відрізняли від ідеології, то сьогодні культура постає і поступово усвідомлюється суспільством і громадськістю у своїх ширших і універсальних функціях. Об'єктивно це пов'язано з тим, що нові запити щодо культури оновлюють її і дають відповідно новий імпульс її розвитку і притлумлюють у свою чергу її інші впливи і складові.

  автор: Світлана Рудь, студентка II курсу (спеціальність «Документознавство та інформаційна діяльність»)

  видання: Газета «Університет «Україна», №9, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 19/02/2010  Увічнені у бронзі і камені

  Інтерв'ю з Володимиром Чепеликом - автором пам'ятника Олесю Гончару

  автор: Анатолій УРБАН

  видання: Газета «Університет «Україна», № 5-6, 2006, час видання: 2006

  Докладніше

 • 19/02/2010  Зневажена пісня

  Питаєте ви, чи співає сьогодні молодь? Відповіла б так: молодь хоче співати, та, на жаль, пісень не знає. Не раз доводилося бачити, як у молодіжному гурті то одна, то інша пісня зривається і... затухає. Перші рядочки знають майже всі, а потім... Добре, якщо хтось один пам'ятає слова до кінця, інші за ним якось домугикають. Хіба що приспів лунає дружно...

  автор: Інна Олійник, студентка III курсу (спеціальність "Соціальна робота")

  видання: Газета "Сільські вісті", час видання: 2004

  Докладніше

 • 19/02/2010  Ювілей нашої примадонни Ади Миколаївни Роговцевої

  Багато років тому, в далекому і такому близькому 1958, юна випускниця Київського інституту театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого Адочка Роговцева переступила поріг прославленого Російського академічного драматичного театру імені Лесі Українки. В ту пору славився театр такими чудовими акторами, як Михайло Романов, Юрій Лавров, Віктор Халатов, Михайло Бєлоусов, Павло Луспекаєв, Олег Борисов... Тут працювали Костянтин Хохлов, Володимир Неллі – режисери, майстри, колекціонери акторських дарувань. І ось зараз, коли пройшло багато років, а в театрі Ада Миколаївна пропрацювала більше 35 років, вона особливо чітко розуміє, ким були для неї корифеї театрального мистецтва тих років. Вони формували не тільки долю і характер молодої актриси, вчили не боятися труднощів і не уникати їх, не замикатися в рамках своєї акторської професії, бути людиною небайдужою до життя, ніколи не зупинятися на досягнутому.

  автор: Ігор Александров (Ігор Олександрович Конвісер, професор Університету «Україна»)

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 19/02/2010  Магія голосу Алли Родіної

  Зовсім недавно Алла Родіна, солістка Національної опери України, повернулася з ХXVI Міжнародного оперного фестивалю ім. Ф.І. Шаляпіна, який проходив у м. Казані (Росія). На фестивалі вона виконувала партію Віолети в опері Верді «Травіата» (диригент Мазко Боенні - Італія, режисер Жаннетт Астер - Франція). Співала разом із солістами Большого театру Росії (Юрій Нечаєв – баритон у партії Жермона) і Московського театру ім. К. Станіславського і В. Немировича-Данченка (Олексій Долгов у партії Альфреда). З чотирьох прем'єр «Травіати» Алла Родіна співала першу.

  автор: Ігор Александров (Ігор Олександрович Конвісер, професор Університету «Україна»)

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 19/02/2010  Справи сімейні

  Існує звична думка, що сім'я для співака – це лише половина успіху, але Анжеліна Швачка, Заслужена артистка України, в цьому відношенні – приємний виняток.

  автор: Ігор Александров (Конвісер Ігор Олександрович), професор Університету «Україна»

  Докладніше

 • 19/02/2010  Життя оперних дів - це не тільки сцена

  Про Анжеліну Швачку, солістку Національної опери, написано багато у найвищих, найзахопленіших, найчудовіших, найпатетичніших тонах.

  автор: Ігор Александров (Ігор Олександрович Конвісер, професор Університету «Україна»)

  Докладніше

 • 19/02/2010  Дмитро Попов: «У Національну оперу потрапляють «незіпсовані»

  Був час, коли виконавці готові були кинутися аби–куди, подалі від репертуарного тиску, від обмеження виїздів. Але покинути рідний театр – це складний емоційний процес, та і шлях на захід не простий. Вони відчувають на собі всю «красу» роботи в західних театрах, і разом із тим знають, що ми щиро чекаємо їх на Батьківщині. У нас у Національній опері України - молоде дарування, наш Карузо – Дмитро Попов. Йому всього 26 років, а він уже Заслужений артист України, у нього голос центрального тенора – дуже чистий, виразний і гарячий. Його прекрасний голос об'ємно виділяється надзвичайною красою тембру і потужністю. Він – наймолодший тенор Національної опери, і не складно передбачити його тріумфальний вступ на престол вокальної творчості. Для співаків ТАКОГО КЛАСУ створюються всі необхідні умови для стрімкого професійного зростання. Дмитро Попов упевнено заявив про себе як блискучий виконавець тенорових партій світового і вітчизняного репертуару. У червні цього року наш чудовий тенор на міжнародному конкурсі Пласідо Домінго у Франції, в Парижі завоював другу премію. Переоцінити це досягнення просто неможливо. Він виявився першим українським лауреатом за всю історію існування конкурсу Пласідо Домінго.

  автор: Ігор Александров (професор Ігор Олександрович Конвісер)

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 19/02/2010  Шлях до себе

  Галина Яблонська, Народна артистка України

  автор: Ігор Олександров (Конвісер Ігор Олександрович, професор Університету «Україна»)

  час видання: 2008

  Докладніше

 • 19/02/2010  У вірності в полоні

  Театральна громадськість відзначила ювілей ветерана сцени, Заслуженої артистки України Ізабелли Іллівни Павлової.

  автор: Ігор Александров (Конвісер Ігор Олександрович)

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 19/02/2010  Співачка, яка... вразила самого Пласідо Домінго

  Оксана Крамарьова (сопрано) на оперній сцені з 2004 року, а на сцені Національної опери України – з 2005 року, куди її запросив син легендарного співака Анатолій Солов’яненко-молодший (режисер Національної опери).

  автор: Ігор Александров, журналіст

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 19/02/2010  Непередбачена історія любові і життя

  Народний поет-пісняр, володар усіх можливих державних регалій і відзнак, 50-річчя творчої діяльності якого нещодавно відзначала Україна, все ж не є кумиром сучасної української молоді. Як кажуть молоді люди _ «Не той формат». То що ж за «формат» має поет В. Крищенко, автор понад 800 пісень, багато з яких вважають народними?

  автор: Наталя Перинська, головний редактор видавничо-друкарського комплексу «Університет «Україна»

  видання: Газета «Університет «Україна», № 12-13, 2007, час видання: 2007

  Докладніше

 • 19/02/2010  Знов лунає пісня, щира, українська

  Вадим Дмитрович Крищенко – прекрасний поет, Заслужений діяч мистецтв України. Автор багатьох відомих пісень. Творчість Вадима Крищенко нещодавно благословив сам Папа Римський. Вадим Крищенко, на відміну від багатьох інших митців, ніколи не поступався і не поступається своїми патріотичними принципами. Він щиро вболіває за долю України. Нещодавно відбувся творчий вечір В. Крищенка під назвою «Благословенна будь». Присвячений він ювілею поета. Мені пощастило поспілкуватися із В. Крищенком напередодні його свята.

  автор: Юрій Мостовий, студент ІІІ курсу (спеціальність “Видавнича справа та редагування”)

  видання: Газета «Університет «Україна», № 8-9, 2005, час видання: 2005

  Докладніше

 • 19/02/2010  Музика, звучи в душі!

  Класичні романси, українські та російські народні пісні яскраво розкрили самобутнє дарування Вікторії Рожковської. Співачка з чистим, красивого тембру лірико-драматичним сопрано з яскравими «верхами» багато років викладає вокал студентам Університету культури.

  автор: Ігор Александров (Конвісер Ігор Олександрович)

  Докладніше

 • 18/02/2010  Давайте заспіваєм, браття

  Як можна проводити дозвілля? Відповідь проста і очевидна: "По-різному". Можна байдикувати або ж бути пасивним споживачем якогось дійства чи акції. А можна активно долучатися до прекрасного з тим, щоб пізніше передати його іншим людям. Ідеться про художню самодіяльність, яка завжди була притягальною силою для мільйонів людей у різні часи. До речі, навіть у не найкращі в економічному плані.

  автор: Анатолій Урбан

  видання: Газета «Університет «Україна», час видання: 2004

  Докладніше

 • 18/02/2010  Інтер’єр та організація діяльності сучасного офісу

  Інтер'єр службових приміщень багато може розповісти про характер діяльності організації. Передусім, тому що він створює образ організації чи компанії. Загалом більшість ділових людей намагаються приймати партнерів у своєму офісі, тому що на "своєму полі" вони почуваються впевненіше. Тож кабінет, у якому приймають відвідувачів, повинен справити гарне враження. Поговоримо про основні правила організації діяльності офісу.

  автор: Олександра Удовенко, студентка III курсу (спеціальність "Документознавство та інформаційна діяльність")

  видання: Газета «Університет «Україна», №11-12, 2004, час видання: 2004

  Докладніше

 • 18/02/2010  Стильові особливості конструювання імідж-образу

  Поняття «імідж» має витоки від латинського іmаgо, пов'язаного зі словом іmіtаrі, тобто імітувати, або від слова іmаgе, що в буквальному перекладі з англійської чи французької означає образ. Людина з допомогою образу, призначеного для уявлення, заявляє себе і про себе, робить видимим те, що хоче показати, і невидимим те, що бажає приховати. Це видиме звернено до аудиторії, і вона сприймає його як реальність.

  автор: Наталія Барна

  видання: Журнал "Пам'ять століть", №1-2, 2009, С. 189-197, час видання: 2009

  Докладніше