Вищу освіту можна здобути... у Володарці

Вищу освіту можна здобути... у Володарці

Минулої суботи у приміщенні школи № 1 селища розпочалося навчання в локальному центрі дистанційного навчання Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Отож віднині вищу освіту можна здобути безпосередньо у Володарці.

Як розповів керівник локального центру Університету «Україна» у Володарці В'ячеслав Володимирович ПІЛЬГАНЧУК, сьогодні здійснюється підготовка фахівців за такими спеціальностями: діловодство, бухгалтерський облік, фінанси і правознавство.

- На базі 9 класів для отримання диплома молодшого спеціаліста державного зразка строк навчання складає 3 роки, а після 11 класів - 2 роки. Дистанційне навчання здійснюється у вигляді навчальних занять, виконання проектних завдань, практичної підготовки і по закінченні кожної теми контрольної роботи у письмовій формі, - говорить В.В. Пільганчук. Основним видом занять є самостійне вивчення навчального матеріалу (десь 80%) і лише 20% відводиться на лекції. А ще консультації з викладачами і сесії згідно з діючим законодавством строком на 2 тижні. Серед викладачів локального центру лише кращі вчителі селища з вищою і І категоріями, а також викладачі університету. Заняття проводяться за графіком у класах школи № 1, у тому числі й комп'ютерному, який університет обіцяє з часом поповнити як технікою, так і програмним забезпеченням. Не матимуть студенти і проблем із підручниками - кожен із них отримує повний комплект навчальних посібників, мето­дичних рекомендацій як до лабораторних, практичних, семінарських занять, виконання рефератів, контрольних і курсових робіт, так і щодо самостійного вивчення курсу.

В'ячеслав Володимирович зауважив, що і найстаранніші старшокласники ще під час навчання у школі зможуть за 1,5 року освоїти І курс вузу в локальному центрі, оскільки лекції і консультації влаштовуються у вихідні — по суботах чи неділях. А в подальшому, після отримання повної загальної середньої освіти, вони можуть бути зараховані за бажанням на II курс будь-якої форми навчання до Університету «Україна».

Після отримання на першому етапі диплома державного зразка рівня молодшого спеціаліста, можна продовжити навчання за обраною спеціальністю й отримати диплом освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, спеціаліста, магістра. Як бачите, можна отримати вищу освіту в столичному вузі прямо у Володарці, навіть паралельно з виробничою діяльністю, і заощаджуючи кошти на переїзди та проживання.

Навчання в університеті платне, однак ціни доступні, в усякому випадку нижчі, ніж в інших вузах. В.В. Пільганчук пояснив, що, приміром, за рік навчання за спеціальністю діловодство треба заплатити десь 1200 гривень, бухгалтерський облік - 1400 гривень, фінанси - 1700 і правознавство - 1800 гривень. Але можна розраховуватися і частинами цієї суми, за семестр, приміром.

Детальнішу інформацію з усіх питань вступу і навчання у Володарському локальному центрі дистанційного навчання Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» можна отримати за телефоном 5-15-85 (щоправда, поки що це паралельний зі шкільним).

А 13 січня зранку в урочистій обстановці у школі № 1 селища відкрили локальний центр. Кілька десятків студентів отримали кейси з навчальними посібниками із рук проректора з наукової роботи Університету «Україна» В.М. Колосова. Володимир Миколайович ознайомив присутніх із вузом і побажав студентам успіхів в оволодінні знаннями. Земляків-студентів вітали також голова районної ради Д.В. Ліщенко, в. о. голови райдержадміністрації А.М. Онопрієнко, начальник відділу освіти і дошкільного виховання РДА П.Ф. Аврамчук, директор школи № 1 М.П. Кондратюк і обіцяли підтримку в роботі такого потрібного в нашому віддаленому від столиці районі закладу підготовки фахівців сучасного рівня.

...Зачитується наказ про зарахування студентами, лунає дзвінок, закликаючи до навчання.

 

О. ВЕРТІЙ.

Голос Володарщини №5(10231) 20 січня 2007 року

 

 

 

Відкритий Міжнародний університет розвитку людини «Україна» створений у 1999 році. Сьогодні в університеті за 108 різними рівнями напрямів та спеціальностей навчається понад 47 тисяч студентів, із них близько 9% інвалідів. Очолює його наш земляк Петро Михайлович Таланчук (на знімку) — Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України, член 4 міжнародних академій, почесний ректор НТУ «Київський політехнічний інститут», перший міністр освіти незалежної України. В університеті працює понад 4 тисячі викладачів, із них 614 у базовій структурі в Києві, із них 235 докторів наук, професорів і понад 1 тисячу кандидатів наук, доцентів. Дистанційне навчання, яке впроваджує університет, — це сучасна перспективна технологія здобуття високоякісної вищої освіти, за якою працюють провідні університети світу.

автор: О. Вертій

видання: Голос Володарщини №5(10231) 20 січня 2007 року, час видання: 2007


14/06/2010