"Україна" подбає про горян. У Верховині відкриють філію класичного столичного ВУЗу

"Україна" подбає про горян

У Верховині відкриють філію класичного столичного ВУЗу

 

У тому, що освіта корисна, сьогодні не сумнівається вже ніхто. Навпаки, всі намагаються зробити її загальнодоступною. Всюди одна за одною впроваджуються новітні технології.

Так, окрім найбільш відомих денного і заочного навчання, всім бажаючим пропонується тепер ще й дистанційне. Нове, і для багатьох незвичне, воно разом з тим виявилось настільки зручним і універсальним, що здобути вищу освіту незабаром можна буде навіть безпосередньо у Верховині.

Кращого годі й бажати, адже не секрет, що жителям так званих глибинок освіта дається особливо важко. На неї вони затрачають значні кошти. Транспортне сполучення тут теж не найкраще. За таких умов пропозиція отримати диплом державного зразка, не залишаючи місця проживання, виглядає більше, ніж привабливою. Залишається тільки дізнатись, що, власне, являє собою дистанційне навчання.

Ця незнана у нас раніше форма освіти, насправді не така вже й нова. Її здавна успішно використовують провідні ВУЗи Великобританії, Франції та Росії. В цілому, вона дозволяє не витрачати кошти на переїзди та більшу частину навчання проводити вдома чи на роботі. Студент забезпечується підручниками, які розроблені провідними фахівцями освітньої галузі, а також отримує щотижневі консультації в локальних центрах дистанційної освіти...

В Україні експеримент зі впровадження дистанційної форми навчання в регіонах здійснюватиметься на базі Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна". Останній, маючи трирічний досвід з даного питання, та володіючи значним науковим потенціалом, вже почав формувати мережу філій: 15 базових центрів у областях і 309 локальних — у районних центрах. Один з них відкриється у Верховині. Він буде знаходитись у приміщенні Верховинського ліцею, що на вулиці Шептицького. Його базовий центр розташовується в Івано-Франківську. Перший потік прийому студентів тут проведуть уже в березні цього року. Другий триватиме з червня по вересень. Традиційних вступних іспитів не проводитимуть. Натомість вступникам запропонують комплексне тестування. Детально про перелік документів, умови вступу та подальші навчальні заняття можна завжди дізнатися за телефоном 3-33-48, 2-16-55 та 8 (067) 7402149.

Навчання в університеті платне, однак діятиме і гнучка система знижок та пільг. Зокрема, випускники з медалями та дипломами з відзнакою будуть сплачувати лише 50% від загальної суми.

Вже зараз відомо, що всі бажаючі навчатись, приміром, за спеціальністю "Правознавство", сплатять у касу університету 1200 гривень, за "Фінанси" — 1100 грн., "Бухгалтерський облік"- 1050, а за "Діловодство" - 900 гривень.

Диплом молодшого спеціаліста зі спеціальностей "Фінанси", "Діловодство" та "Бухгалтерський облік" можна буде отримати вже за 2 роки навчання, а з "Правознавства" — майже за три роки. Втім, можна й раніше, або пізніше — все залежатиме від знань та побажань студента.

Це надзвичайно вигідно, насамперед, для учнів 10-х класів, бо, поєднуючи шкільні уроки з лекціями у ВУЗі, вони ще в школі стають студентами, і, закінчивши 11 класів, зараховуються на другий курс університету поза конкурсом. Потім їм можна буде продовжити навчання і здобути диплом бакалавра та спеціаліста (магістра). "Правознавство" перейде тоді в "Міжнародне право", "Бухгалтерський облік" - в "Облік і аудит", "Діловодство" в "Документознавство та інформаційну діяльність". Вдосконалити свої знання зможуть і фінансисти.

Окрім цих вищезгаданих спеціальностей, локальний центр у Верховині за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр" буде готувати фахівців з "Української мови та літератури", "Банківської справи", "Екології та охорони навколишнього середовища", а також з "Перекладу" (англійська мова). Отож, кожен, хто отримав атестат про повну загальну середню освіту, може спробувати вступити на один з цих факультетів чи на кілька з них одночасно.

Опановувати курс студенти будуть переважно самостійно: з підручником, програмою та методичкою в руках. Цей набір їм видадуть безкоштовно. Він чітко укомплектований фахівцями і містить низку лекцій, тестів, порад та запитань. Що ж до занять, то їх, швидше за все, проводитимуть у вихідні дні, за допомогою місцевих викла-дачів-консультантів та викладачів університету.

Дистанційна форма навчання дозволяє не тільки систематично відвідувати такі заняття, а й приходити на них раз на семестр чи навіть на рік.

Втім, це аж ніяк не означає, що студенти в таких випадках сидять без діла. Всі без винятку вони повинні повністю відпрацювати лабораторні й практичні заняття, здати і захистити домашні контрольні роботи, пройти з окремих дисциплін поточний та рубіжний контроль знань у вигляді тестів та контрольних письмових робіт, і, нарешті, в кінці семестру пройти контроль семестровий, а це, як правило, іспити та диференційовані заліки. Різниця лише в тому, що одні виконуватимуть все це поступово, інші будуть змушені вкластися в 6-8 днів, а ще інші — в 3 тижні.

Державна атестація, державні іспити, а також захист дипломних проектів буде проводитися базовим центром в Івано-Франківську.

Вже зараз у Міністерстві освіти і науки України вірять в успіх експерименту з дистанційним навчанням. Кажуть, лише воно здатне забезпечити в майбутньому високоякісною освітою буквально кожного. В Університеті ж "Україна" запевняють: той, хто спробує вчитись саме так, вже не захоче чогось іншого. Добре, що нарешті і ми маємо змогу перевірити правдивість цих слів.

 

Оксана Коляда,

начальник управління стратегії

економічного розвитку ВМУРоЛ "Україна",

2005 рік

автор: Оксана Коляда, начальник управління стратегії економічного розвитку ВМУРоЛ "Україна"

час видання: 2005


18/02/2010