Моя Україна (Ірина Тимошенко)

Моя Україна

 

Моя люба Україно! Пишу до тебе з далекого краю. Зараз іде дощ і на серці невимовна туга і тривога. Зараз я не з тобою, а в іншому місці, в якому живуть свої патріоти, що пишуть вірші і оди на честь свого краю. А я — твоя донька, Українка.

Україно, моя мила ненька, я дуже сумую за тобою, за твоєю найчарівнішою природою: лісами, лугами, річками, степами... Мої сни нерозривно пов'язані з тобою; в них я літаю під небесами, поринаю в пухнасті білі хмари, відчуваю, як легкий вітерець торкається мого тіла, волосся. І я весело усміхаюся, спокійно дихаю, бо я, літаючи, бачу усю красу рідного краю, і серце переповнюється любов'ю до моєї Батьківщини. Любов'ю невгасимою. Навіки.

На жаль, я зараз не можу бути з тобою, на своїй рідній землі, але я всім серцем уболіваю за тебе, бо наш сучасний світ дуже жорстокий, суворі закони і, на жаль, як не прикро, повно бездушних та байдужих до чужого горя і до долі країни людей. Але я не можу спокійно бути тут, де я є. Не можу, слухаючи радіо, читаючи газети, спокійно жити.

Я сумую за тобою, Україно. Я згадую своє дитинство, рідну домівку, незвичайно красиву природу, яку в серці любить справжній українець, хоч, буває, і не помічає її через свої постійні клопоти. А треба хоч інколи придивлятися до природи, слухати її чудовий голос, вдихати свіжість полів, лісів, річок... Бо якщо не любити свій край, природу, то і вона від тебе відвернеться.

В моїх віршах ти — уквітчана молода дівчина, добра і відкрита. Ти стоїш серед зеленого степу в українському вбранні з віночком на голові, з веселими зеленими очима і рум'янцем на щоках. Вона щаслива, хоч і зазнала стільки горя і знущань! Скільки Україна плакала, розбита і розтоптана!..

Але ні! Вона, наша сильна Україна-ненька, вижила, вистояла і всміхається всім ворогам на зло.

Рідна Україно, я з нетерпінням чекаю зустрічі з тобою. Я повернуся в рідний край назавжди.

Люблю тебе безмірно...

 

Ірина ТИМОШЕНКО,

студентка І курсу

(спеціальність "Видавнича справа та редагування"),

Газета «Університет «Україна», №10-11, 2002

автор: Ірина Тимошенко, студентка І курсу (спеціальність "Видавнича справа та редагування")

видання: Газета «Університет «Україна», №10-11, 2002, час видання: 2002


27/02/2010