• 06/02/2018  Рятівник Київського зоологічного музею

  На центральній київській вулиці Хмельницького, між театрами, які носять імена Тараса Шевченка та Лесі Українки, знаходиться Національний науково- природничий музей НАН України, один із найбільших в Україні, заснований 1966 року.

  автор: Лисенко В.М., викладач Університету «Україна»

  час видання: 2018

  Докладніше

 • 09/07/2017  Це ж треба так не любити Київ

  Група викладачів та студентів кафедри дизайну Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», оглянувши в натурі будівництво споруди «Театру на Подолі» на Андріївському узвозі в місті Києві, вважає, що похмура, примітивна (стилістично спрощена) на зовнішній вигляд будівля не відповідає архітектурно-просторовій композиції славетної вулиці – комплексної пам’ятки містобудування в самому центрі столиці України.

  автор: В. ДУДАРЕЦЬ, завідувач кафедри дизайну, кандидат архітектури, професор, Г. ХАВХУН, кандидат архітектури, доцент, А. ЛОМОВСЬКИЙ, доцент кафедри дизайну, Н. КУЧЕРЕНКО, провідний фахівець кафедри дизайну, А. СУХОЦЬКИЙ, старший викладач кафедри дизайну

  час видання: 2017

  Докладніше

 • 09/07/2017  Про Україну в них усі думки

  Можна почути, прочитати часто діаметрально протилежні думки про сучасну молодь. Одні політики, науковці, експерти дорікають їй за байдужість, прагматизм, інші вважають, що громадське, особисте життя юнаків та дівчат таке, яке і повинно бути. А що ж насправді? Які в цьому відношенні студенти Університету «Україна»? В цьому нашим читачам певною мірою допомогла анкета викладача навчального закладу, кандидата філософських наук Н.М. Кочури. Її вихованці відповіли на запитання: «Які цінності, на Ваш погляд, необхідно здобувати особистості і спільноті, щоб побудувати успішну, сильну й процвітаючу країну та щасливу в ній людину».

  видання: Газета «Університет «Україна» №5-6 (181-182), 2017, час видання: 2017

  Докладніше

 • 10/05/2017  Журналіст ні за яких обставин не повинен брати в руки зброю

  На сьогоднішній день досить поширеним явищем є тренінги та семінари з безпеки виконання завдань у зоні бойових дій. Така практика широко поширена в Європі, але слабо розвинена на території нашої країни, і до 2014 року практично не мала розповсюдження. Та на сьогоднішній день зумовлена розвитком активних бойових дій на сході України і зростаючої потреби у кваліфікованих кадрах, здатних на професійне висвітлення конфлікту, потреба в семінарах подібного роду актуальна, як ніколи.

  автор: Конвісер Ігор Олександрович

  час видання: 2017

  Докладніше

 • 01/12/2016  Нова гіпотеза тлумачення імені Хорив, одного із братів – засновників Києва та текстової моделі його бойового символу з позиції ретроспективного протодизайну

  В статті подаються нові версії гіпотези тлумачення давньо-слов’янського імені Хорив, молодшого із братів – засновників Києва від назви бойового символа – «хоругва», яку з почестю носив князь. Розглядається можливість походження імені – прізвиська із слова «хоругва» в сучасному українському значенні «хорунжий», тобто прапороносець. Розроблені варіанти текстових моделей хоругви з позицій ретроспективного протодизайну з метою подальших графічних і реальних відтворень.

  автор: Горбик Олександр, кандидат архітектури, Університет «Україна», кафедра дизайну, доцент; Вялова, Ольга, спеціаліст з міжнародного туризму, ПДК «ВІСТОН»

  час видання: 2016

  Докладніше

 • 17/05/2016  Протоукраїнські символи та орнаменти Криту, Кіпру, Сардинії та Тоскани

  Порівнюються традиційні українські, трипільські, критські, кіпрські, сардинські й тосканські орнаменти і символи на народних вишиванках, жіночих сорочках і фартухах, рушниках і килимах, робиться висновок про їхню спільність та імовірний час появи в Середземномор’ї.

  автор: Мойсеєнко Валентин, дослідник символів

  видання: Освіта регіонів: Політологія, психологія, комунікації, №3-4, 2015, час видання: 2016

  Докладніше

 • 10/05/2016  Безпека життєдіяльності журналістів в умовах надзвичайних ситуацій

  Як повинен поводитися журналіст у зоні надзвичайних ситуацій (бойових дій)

  автор: Ігор Александров (Конвісер Ігор Олександрович)

  час видання: 2017

  Докладніше

 • 01/05/2016  Безсмертний подвиг на річці Трубіж

  Минає 95 років відтоді, як коло залізничного мосту через річку Трубіж (ліва притока Дніпра, впадає у Канівське водосховище біля міста Переяслав-Хмельницький, за часів княжої доби мала назву Трубайло), неподалік села Коржі Баришівського району Київської області відбулася видатна історична подія. На жаль, вона несправедливо призабута, хоч вона й значною мірою вплинула на перебіг Української історії.

  автор: Володимир Кривобок, полковник, помічник Голови Координаційної Ради Товариства воєнних істориків при всеукраїнському благодійному фонді «Україна – ЮНЕСКО», Анатолій Ковальчук, голова Бориспільського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

  видання: Газета «Університет «Україна» №3-4, 2016, час видання: 2016

  Докладніше

 • 10/03/2016  Нержавіюче сталеве слово

  Для українців, а також і інших народів світу, завжди була, є та залишається неминущою творча спадщина Тараса Григоровича Шевченка, насамперед його "Кобзар". Мабуть, годі вже і говорити про його біографію та славу. Мало що можна додати до вже сказаного й написаного. Але, як не дивно, і зараз доводиться нагадувати про збереження "нержавіючого сталевого слова" Тараса Шевченка.

  автор: Андрій Горбенко, випускник університету, журналіст

  видання: Газета «Університет «Україна» №1-2, 2016, час видання: 2016

  Докладніше

 • 01/03/2016  Хорив – що в його імені для нас?

  У «Повісті минулих літ» та «Велесовій книзі» наводяться імена князів-засновників града Києва – братів Кия, Щека і Хорива із сестрою Либідь. Подібних імен у сучасних слов’янських мовах немає, що дозволяло багатьом дослідникам відносити цих особистостей до різних племен і народів, що в давні часи населяли Київщину.

  автор: Олександр Горбик, кандидат архітектури, доцент, Олег Панчук, студент VI курсу, спеціальність «Графічний дизайн», Марина Сарікісян, VI курс, спеціальність «Дизайн середовища», Інженерно-технологічний інститут Університету «Україна»

  видання: Газета «Університет «Україна» №1-2, 2016, час видання: 2016

  Докладніше

 • 16/01/2016  Нова гіпотеза тлумачення імені Щек, одного з братів-засновників Києва та текстові моделі його зброї-символу з позиції ретроспективного дизайну

  В статті подаються нові версії гіпотези тлумачення давньослов’янського імені Щек (Чек), середнього з братів-засновників Києва, від виду його улюбленої персональної зброї «чекана» та бойової спеціалізації «чекання у засідках». Розглядається можливість діалектичних відмінностей у слов’янських племінних говірках при вимовлені цього імені з урахуванням лінгвістичної комбінаторики. Наводяться варіанти текстових моделей князівських чеканів з позиції ретроспективного протодизайну з метою подальшого графічного та реального відтворення.

  автор: Горбик Олександр, кандидат архітектури, доцент Університету «Україна»; Творонович Олександр, головний спеціаліст Національної Спілки архітекторів України; Творонович Ігор, студент КНУБА

  видання: Український науковий журнал "Освіта регіону: Психологія. Політологія. Комунікації", №2, 2015, час видання: 2016

  адреса видання: http://social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 16/01/2016  Про назву слов’янської першостолиці

  Наш святий Київ, безумовно, є одним із найстаріших міст Європи, таким же «вічним», як Рим або Афіни. Прадавні міста (на відміну від молодших, що засновані, наприклад, у період Раннього Середньовіччя) мають походження, часто оспіване у легендах. Назви цих міст безпосередньо пов’язані з іменами їх міфічних засновників.

  автор: Горбик О.Р. , кандидат архітектури; Ломовський А.І. , завідувач кафедри дизайну, професор; Нікуліна Г.Ф., кандидат технічних наук, доцент, начальник науково-дослідної частини Університету "Україна"; Саркісян М.С. , викладач НПЦ «Академія мистецтва краси»; Панчук О.А. , студент VI курсу спеціальності «Дизайн», Інженерно-технологічний інститут

  видання: Газета «Університет «Україна» № 3-4 (168-169), 2015, час видання: 2016

  Докладніше

 • 16/01/2016  Щек – один із засновників Києва

  Розробляючи із групою студентів на кафедрі дизайну курсову роботу на історичну тему «Протодизайн у граді Кия на Старокиївській горі», ми дійшли висновку, що наші пошуки можуть вкластися в новий напрям у багатоликому сучасному дизайні, який ми запропонували назвати «ретроспективний протодизайн».

  автор: Олександр Горбик, кандидат архітектури; Костянтин Дехтяренко, дизайнер ІІ кат., ПБК «ВІСТОН»; Марина Саркісян, VI курс, спеціальність «Дизайн», Інженерно-технологічний інститут Університету «Україна»

  видання: Газета «Університет «Україна» № 5-6 (169-170), 2015, час видання: 2016

  Докладніше

 • 05/12/2015  Сашко Цвинтар: "Намагайся нікого не ображати і не давай нікому ображати тебе"

  Що можна сказати про жінку із загадковим, досить епатажним псевдонімом «Сашко Цвинтар» («Саша Кладбище»)? Письменниця, поетеса, музикантка, учасниця гурту ZWYNTAR, акторка фанатського серіалу «Комиссар и Недобитки» за мотивами всесвіту книг і комп’ютерних ігор «War hammer» («Молот війни»), де грає роль суворого Комісара з мечом-бензопилою і коронною фразою «Підеш першим в атаку». Про серіал, творчість і не тільки ми розпитали саму «Сашу Кладбище».

  автор: Костянтин ЗОЗУЛЯ, студентський Медіа-центр Університету «Україна»

  час видання: 2015

  Докладніше

 • 20/07/2015  Україна: повірити в себе. Есе-учасник конкурсу творів про Україну 2015 року

  Україна. Родючі землі, працелюбний народ. Здавалося, що ще треба для щастя? На жаль, талант іще не означає – талан. Ці землі – сонячні та родючі – сотні, якщо не тисячі років – були об’єктом зазіхань і нападів. А люди – працьовиті, добрі, мирні – не раз і не двічі ставали рабами у чужих імперіях. Чому? А все тому, що нам, українцям, не пощастило. Ми опинилися на межі двох світів – цивілізованого Заходу, який асоціюється з Європою, і дикого, варварського Сходу, символом якого стала – і була! – Росія. Нам не пощастило. Чи, може, пощастило?

  автор: Патра Світлана, випускниця Університету "Україна"

  час видання: 2015

  Докладніше

 • 22/06/2015  Можливі варіанти графічних моделей ретроспективного протодизайну символів князів Кийовичів (до нових версій гіпотези походження назви столиці України)

  У статті подаються нові версії гіпотези походження назви столиці України від виду найдавнішої персональної зброї, посоха, знака влади – «кия», об’єднання в одну з трьох літописних версій виникнення назви міста від імені першокнязя. Гіпотетично розглядаються можливості того, що засновник града майстерно фехтував на киях, шкутильгав змолоду після бойової травми, або привів праслов’ян до Дніпра-Славутича у поважному віці, користуючись києм, як посохом. Застосовуючи методи нової галузі науки на стику історії та дизайну, як запропонований «ретроспективний дизайн», розроблені можливі текстові, описові моделі родового символу Кийовичів. Підкреслюється, що наступні відомі знаки влади – жезл, скіпетр, бунчук, булава і т.д., походять від першого бойового знаряддя первісних людей та їх вождів – кия.

  автор: Горбик Олександр, кандидат архітектури, доцент, Університет «Україна», кафедра дизайну, доцент; Ломовський Анатолій, професор, Університет «Україна», кафедра дизайну, завідувач; Нікуліна Ганна, кандидат технічних наук, доцент, Університет «Україна», науково-дослідна частина, начальник; Cаркісян Марина, магістрант, НПЦ «Академія мистецтва краси», викладач; Панчук Олег, Університет «Україна», кафедра дизайну, магістрант

  видання: Освіта регіонів: Політологія, Психологія, Комунікації, No 3 (36), 2014, час видання: 2015

  Докладніше

 • 22/06/2015  Доісторичні витоки української цивілізації

  Українська цивілізація Карпатському регіоні. Згодом виникають поселення ашельської епохи на території Київської, Чернігівської, Донецької , Запорізької, Кримської областей. Доісторичним джерелами нараховує десятки тисяч років своєї історії. Про це свідчить системний аналіз даних археології, історії, теології, міфології, мовознавства, мистецтвознавства, прикладних соціальних комунікацій та інших соціальних наук. Археологами доведено, що перші люди з’явилися на території Стародавньої України понад 1 млн. років тому в тисячолітньої української цивілізації можна вважати цивілізації Карпат, Кирилівки, Мізина, Кам’яної могили. На їх основі розвинулися української цивілізації Трипілля, Скіфії та Еллади.

  автор: Бебик Валерій, доктор політичних, кандидат психологічних наук, професор

  видання: Освіта регіонів: Політологія, Психологія, Комунікації, No 3 (36), 2014, час видання: 2015

  Докладніше

 • 26/10/2014  Ми на порозі нового життя! Вибір за нами!

  Сьогодні Україна переносить важкі часи. Втрачає безліч хороших людей-героїв, які боряться за майбутнє своєї держави. 26 жовтня ми всі готувалися до народних виборів. Саме в цей день ми мали зробити вибір, хто буде вести нашу країну лише у світле майбутнє.

  автор: Віра Дзюба, студентка ІІІ курсу, спеціальність «Видавнича справа та редагування» Тернопільського коледжу Університету «Україна»

  видання: Тернопільський коледж Університету "Україна", час видання: 2014

  Докладніше

 • 20/10/2014  Чи оберемо ми, українці, батька нації?

  Українці є унікальним народом. Ми одна із самих освічених, працелюбних, культурних, творчих та мужніх націй у світі. Однак, попередні спроби зберегти та розвинути власну державу були не реалізовані (1649-1654рр., 1917-1921рр., 1939р., 1941р.). А четверта спроба, що розпочалася в 1991 р., знаходиться під загрозою. І такою загрозою є не тільки зовнішня агресія Путінського режиму, але й внутрішні проблеми розвитку нашої країни в період державності.

  автор: Галунько Валентин Васильович, доктор юридичних наук, професор

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 17/10/2014  Російська література – без роssіян: Пушкін(д) любив «пошарити» в паперах Гоголя?..

  Тоталітарний політичний режим Росії, який розв’язав війну проти України, ідеологічно обґрунтовує свій міжнародний тероризм прагненням захисту інтересів так званого «руSSкого міра». Але своєю окупацією тисячолітнього українського Криму та війною проти українців на Донбасі путлерівський політичний режим лише довів, що росіяни для українців – ніякі не «брати», а смертельні вороги.

  автор: Валерій Бебик

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 17/10/2014  Російський неофашизм: теоретико-методологічні засади та напрями протидії в Україні

  У статті розкрито природу російського неофашизму як державно-правого явища, сформованого на релігійній платформі «Руського миру». Російський неофашизм є провідним чинником світової нестабільності, яка може призвести до третьої світової війни. До провідної риси російського неофашизму відноситься абсолютна концентрація влади в руках однієї людини Президента Російської Федерації Володимира Путіна. Він здійснює управління країною через принцип «вождізму» шляхом практичного об’єднання в свої руках законодавчої і виконавчої гілки влади та позбавлення незалежності судової гілки влади.

  автор: Галунько Валентин, доктор юридичних наук, професор, директор Інституту права та суспільних відносин Університету "Україна"

  час видання: 2014

  адреса видання: http://sp-sciences.io.ua/s891014/halunko_valentine_2014._the_russian_neo-fascism_theoretical_and_methodological_foundations_and_direction_counteract_in_ukraine._social_and_human_sciences._polish-ukrainian_scientific_journal_02_02_pp._40-49

  Докладніше

 • 13/08/2014  Політично-правові погляди Тараса Шевченка

  Творчий доробок Т.Г. Шевченка багатогранний. Великий інтерес являють політично-правові погляди письменника. Зрозуміло, вони не мають політико-правової цілісності й системності, але спираються на чітко виражені ідеї, що йдуть із глибин народного духу.

  автор: Алла Коваленко, студентка ІІ курсу коледжу "Освіта"

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 05/06/2014  Ціннісні домінанти духовної культури українства

  У статті аналізуються ціннісні домінанти духовної культури українського народу: від міфу до основ національної культури.

  автор: Наталія Кочура, кандидат філософських наук, доцент кафедри суспільно-політичних наук, глобалістики та соціальних комунікацій Університету «Україна»

  видання: Український науковий журнал «ОСВІТА РЕГІОНУ. ПОЛІТОЛОГІЯ, ПСИХОЛОГІЯ, КОМУНІКАЦІЇ», 2013, № 4, час видання: 2014

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 04/02/2014  Українці повинні перемогти в собі комплекс меншовартості

  Наше майбутнє – це наслідок дій, здійснених у минулому. Майбутність держави визначається суміжністю ситуацій, спричинених дією внутрішніх та зовнішніх факторів у минулому. Процес надто складний та багатогранний для простого пояснення.

  автор: Ігор Хлопик, студент 5 курсу денної форми навчання (спеціальність «Документознавство та інформаційна діяльність») Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна»

  видання: Газета «Університет «Україна» №5-6, 2013, час видання: 2013

  Докладніше

 • 03/02/2014  Слава Україні! Героям слава!

  «Слава Україні!» − «Героям слава!» − це гасло лунає чи не звідусіль, особливо тепер, з огляду на останні події на Євромайдані. Університет «Україна» відомий тим, що виховує у своїх стінах не лише конкурентоздатних фахівців, але й патріотів, тож, не дивно, що саме в цьому ВНЗ на пропозицію президента університету П.М. Таланчука вирішили надати давньому патріотичному гаслу особливого статусу. Згідно з рішенням ректорату та студентського самоврядування університету від 17 січня 2013 року історичне українське гасло «Слава Україні!» − «Героям слава!» визнається тут офіційною формою вітання і є цілком логічним додатком до «Козацького маршу», що звучить в університеті як дзвінок перед початком занять чи перерви.

  автор: Світлана Патра, журналіст Імідж-центру Університету «Україна»

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 27/01/2014  Державні символи України

  Час від часу для кожного з нас буття уповільнює свій хід, і розум захоплюють думки великого масштабу. Так було і в той вечір, коли я вперше задумався над питанням: «Що ж насправді єднає нашу країну?».

  автор: Сєргєєнко Дмитро, студент 4 курсу денної форми навчання Горлівського регіонального інституту Університету «Україна», м. Горлівка, Донецька обл., спеціальність «Правознавство»

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 27/01/2014  Ідея федералізму в політичних поглядах Михайла Грушевського

  Стаття присвячена ролі Михайла Грушевського в українській політичній думці, характеристиці його внеску у розроблення проблем української державності. Досліджено вплив ідеї федералізму в наукових та політичних концепціях вченого, еволюцію поглядів М.Грушевського на україно-російські взаємини. Наголошується, що чимало ідей і концепцій науковця і державного діяча співзвучні сьогоденню і не втратили своєї актуальності на сучасному етапі державотворення. Виокремлено слабкі і суперечливі сторони історіографічної спадщини М. Грушевського, які не витримали випробування часом і викликають застереження в сучасних геополітичних реаліях.

  автор: Михайло Давиденко, аспірант кафедри суспільно-політичних наук, глобалістики та соціальних комунікацій Університету «Україна»

  час видання: 2013

  Докладніше

 • 27/01/2014  Кожен із нас – частка України!

  Нова мода, нові тенденції − усе це змушує нас шукати вподобань в інших культурах, в іншій мові. Ми все більше звертаємо увагу на зарубіжні пісні, фільми, тим самим заглиблюємося в чужі звичаї та забуваємо про своє коріння. Ми втрачаємо ту спадщину, яку залишив нам народ. Наші предки виборювали, захищали, створювали наново те, про що ми так легко забуваємо, від чого ми вже майже відмовилися. Ще 22 роки тому ми здобули незалежність, таку бажану, таку дорогоцінну. Але для чого? Для того, щоб так легко забути про здобутки своєї держави, відмовившись від українських звичаїв, культури та милозвучної української мови?

  автор: Гончаренко Марина, студенка 4 курсу Горлівського регіонального інституту Університету «Україна», м. Єнакієве, Донецька обл., спеціальність«Правознавство»

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 27/01/2014  Мислити раціонально, діяти як переможці

  У статті акцентовано увагу на актуальності творчої спадщини Миколи Міхновського для нинішнього покоління українців, висловлена думка про необхідність адаптувати основи його націоналізму до теорії сучасної національної демократії. Обгрунтовано чинники, що впливали на формування світогляду М. Міхновського. Розвінчано міф про наявність фашистського начала у виразі «Україна для українців», проголошеного М. Міхновським з метою привернути увагу світової спільноти до України та української проблеми.

  автор: Василь Куйбіда, доктор наук з державного управління, голова Народного руху України, професор кафедри суспільно-політичних наук, глобалістики та соціальних комунікацій Університету «Україна»

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 27/01/2014  Мотивуючі чинники кращого життя в Україні

  У сучасних умовах глобалізації життя суспільство характеризується багатьма проблемними моментами, які можна зустріти практично в усіх сферах життєдіяльності людини. Такі принципові зміни призвели до формування нового світосприймання. Сьогодні, здавалося б, бурхливий розвиток науково-технічного прогресу призвів до появи нових технологій, засобів, які значною мірою покращують життя, тим самим даючи змогу реалізувати себе на повну. Незалежність та демократизм покладалися на «нову» українську еліту. І саме тому, що вона почала було створюватися переважно як носій національно-культурних цінностей та ідей, а головне, прислухатися до потреб народу.

  автор: Довгаль Олена, студентка 4 курсу Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна», м. Біла Церква, Київська обл., спеціальність «Документознавство та інформаційна діяльність»

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 27/01/2014  Таємниця сімейного альбому

  Ця історія почалась у роки війни Наполеона з Росією. Сьогодні вона звучить як легенда, яку переповідало одне покоління роду іншому, щоб збереглася тяглість сімейного літопису, але в цій легенді правдивий фактаж.

  автор: Рего Вадим, студент 5 курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», м. Київ, спеціальність «Українська мова та література»

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 27/01/2014  Я не зможу без неї жити…

  Я вирішив змінити своє життя. І мені пощастило: я мав шанс стати кимось у цьому житті, але для цього мені потрібно було поїхати. Я мав назавжди залишити все те, що так прикипіло до душі… Я мав назавжди залишити її. Я хотів піти мовчки, щоб не було так важко на душі. Але я не зміг. Адже вона, мов рідна мати моя. Хіба я міг так вчинити із мамою?..

  автор: Літвінова Тетяна, студентка 2 курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», м. Київ, спеціальність «Журналістика»

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 27/01/2014  Зерна української мови на релігійному полі протиріч

  Давній європейський принцип «Окрема нація – окрема церква» доволі яскраво підкреслив свою актуальність після здобуття Україною державної незалежності. У контексті національного відродження нашої держави релігійна ситуація вимагала створення «нової моделі» міжконфесійного релігійного співжиття, беручи за основу протилежні тоталітарним принципи релігійного устрою. Це спричинило до утвердження поліконфесійної моделі релігійного життя, за якою держава відокремлена від церкви (ст. 35 Конституції України).

  автор: Терновий Ярослав, студент 5 курсу Рівненського інституту Університету «Україна», м. Рівне, спеціальність «Соціальна робота»

  час видання: 2014

  Докладніше

 • 19/12/2013  Молодь року

  12 грудня, у міському Будинку культури відбулася церемонія нагородження конкурсу «Молодь року – 2013». Із 52 номінантів було обрано 12 найкращих. Полтава гучно привітала своїх молодих, успішних та талановитих.

  час видання: 2013

  адреса видання: http://www.poltava.pl.ua/news/25586/ http://kolo.poltava.ua/2013/12/13/u-poltavi-viznachili-najkrashhu-molod-roku-fotooglyad/

  Докладніше

 • 19/12/2013  Українське дежавю...

  «Слава Україні! Героям слава!», «Вставай, мила моя, вставай!» − цими гаслами зараз живе Україна. Народ, як ніколи, об’єднався. Народ, як ніколи, в унісон кричить – МИ ГІДНІ КРАЩОГО! Народ, як ніколи, терпить і бореться. Його ставлять на коліна, а він піднімається.

  автор: Олена Мачульська

  час видання: 2013

  Докладніше

 • 30/09/2013  Православна церква на Волині у процесі суспільних перетворень початкового етапу Української революції (1917 рік)

  Розглянуто участь та рівень залученості православного духовенства краю до процесів суспільних перетворень, що мали місце на території Волинської губернії внаслідок революційних подій 1917 року. Висвітлено процеси трансформації політики та світогляду православного кліру в напрямку національного самоусвідомлення, прояви їх прихильності до української ідеї та українства загалом.

  автор: Рибко О.С., аспірант Львівського національного університету ім. І. Франка, викладач Хмельницького інституту соціальних технологій Університету "Україна "

  час видання: 2013

  Докладніше

 • 26/09/2013  «Голосіївська осінь» - 2013

  Такі слова Максима Рильського з його збірки «Голосіївська осінь» згадуються мимоволі, коли підходиш до Київського літературно-меморіального музею поета. Адже саме тут і були написані ці рядки. І озеро з похилими вербами, в якому відбивається мовчазна велич Голосіївського лісу, і пишні троянди у саду Рильського, що чарують своєю осінньою красою, і суворі лінії поетового будинку, «оселі муз і грацій», − усе це носить слід поетової присутності.

  автор: Надія Пазяк, директор музею Університету "Україна"

  час видання: 2013

  Докладніше

 • 23/08/2013  «Братство Тарасівців» та його діяльність в Наддніпрянській Україні (1891 – 1898)

  Кінець XIX – початок XX ст. відзначився пожвавленням громадсько-політичного руху на теренах Російської імперії. Не винятком цьому була і Україна, на політичній арені якої з’являється нове покоління українських діячів, які «вже не вагалися щодо власної національної належності й гордо називали себе «національно свідомими українцями», войовничо вимагаючи для свого народу національних прав, політичної свободи й соціальної справедливості» [1].

  автор: Федько Ю.М., к.і.н. Каліберда Ю. Ю., к.і.н. Федько А. В., Костенко О. М., Дніпропетровська філія Університету "Україна"

  видання: RUSNAUKA.COM, час видання: 2008

  адреса видання: http://www.rusnauka.com/15_DNI_2008/Istoria/33426.doc.htm

  Докладніше

 • 23/08/2013  Діяльність Української соціалістично – радикальної партії в Західній Україні в умовах польського окупаційного режиму (1926 – 1939 рр.)

  У 20-30-ті роки ХХ століття на території Західної України, незважаючи на жорстокий польський окупаційний режим, за підрахунками сучасного канадського історика українського походження О. Субтельного діяли близько 12 українських політичних партій та багато різних політичних організацій і груп, які в своїх рядах ідеологічно охоплювали прихильників від крайніх лівих до крайніх правих поглядів [1, с. 376].

  автор: К.і.н. Федько А. В., к.і.н. Каліберда Ю.Ю., Федько Ю.М., Хвостенко О., Дніпропетровська філія Університету "Україна"

  видання: RUSNAUKA.COM, час видання: 2008

  адреса видання: http://www.rusnauka.com/13_NPT_2008/Istoria/31714.doc.htm

  Докладніше

 • 23/08/2013  Фронт української революції у збройній боротьбі з німецькими окупантами на Волині (1942 - 43 рр.)

  «Фронт української революції – українське повстанське з’єднання під час радянсько-німецької війни 1941-45. Утворилося восени 1942 року на Кременеччині (тепер Тернопільська обл.)», – саме таку інформацію ми можемо прочитати у третьому томі «Довідника з історії України» (К., 1999) про одне з національних військових формувань, яке протягом середини 1942 – вересня 1943 рр. успішно діяло проти німецьких окупантів та радянських партизанів на Волині [1, с. 513]. Разом з військовими відділами Української народно-революційної армії (УНРА) на чолі з Т. Бульбою-Боровцем (1908-1981) та Української повстанської армії (УПА) вояки ФУР внесли помітний внесок у справу визвольної боротьби українського народу в роки Другої світової війни (1941- 45) на Волині та Поліссі.

  автор: К.і.н. Федько А. В., Федько Ю. М., к.і.н. Каліберда Ю. Ю., Гуменюк С.,Дніпропетровська філія Університету "Україна"

  видання: RUSNAUKA.COM, час видання: 2008

  адреса видання: http://www.rusnauka.com/13_NPT_2008/Istoria/31715.doc.htm

  Докладніше

 • 23/08/2013  Парламентаризм та шляхи його розвитку в сучасній Україні

  «Парламентаризм, – як визначає Велика Енциклопедія Кирила та Мефодія (Москва, 2007), – це система політичних органів, при якій чітко розмежовуються функції законодавчих та виконавчих влад при привілейованому становищі парламенту» [1]. Саме парламентаризм, його сутність, соціальне призначення, форми діяльності та розвитку викликає до себе самої прискіпливої уваги, суперечливих оцінок та суджень експертів і науковців всіх рангів серед усіх інших політичних явищ, що відбуваються в Україні останнім часом.

  автор: К.і.н. Каліберда Ю. Ю., к.і.н. Федько А. В., Анікіна Д. О., Дніпропетровська філія Університету "Україна"

  видання: RUSNAUKA.COM, час видання: 2008

  адреса видання: http://www.rusnauka.com/8_NMIW_2008/Politologia/28260.doc.htm

  Докладніше

 • 23/08/2013  Українська католицька народна партія та її діяльність в Західній Україні (1930 – 1939 рр.)

  У 20-30-ті роки ХХ століття на території Західної України за підрахунками сучасного канадського історика українського походження О. Субтельного з 92 зареєстрованих у польському суспільстві політичних партій «українці мали близько 12 політичних партій», які «охоплювали ідеологічний спектр від крайніх лівих до крайніх правих поглядів» [1, с. 376]. Проте тільки одну з них – Українську католицьку народну партію (УКНП) – можна вважати єдиною релігійною політичною організацією міжвоєнного періоду.

  автор: К.і.н. Каліберда Ю.Ю., Дніпропетровська філія Університету "Україна"

  видання: RUSNAUKA.COM, час видання: 2008

  адреса видання: http://www.rusnauka.com/28_NIOXXI_2008/Istoria/35571.doc.htm

  Докладніше

 • 23/08/2013  Український Червоний Хрест: спроба організації та діяльності на території України (липень 1941– серпень 1942 рр.)

  Міжнародний Червоний Хрест (МЧХ) – світова громадська організація, головною метою якої є запобігання та полегшення страждання людей. Міжнародний Червоний Хрест був заснований у лютому 1863 року в Швейцарії з метою надання гуманітарної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню під час збройних конфліктів. На сьогодні МЧХ об’єднує низку незалежних організацій: Лігу товариств Червоного Хреста (ЛТЧХ), Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧК) та національні товариства. [1].

  автор: К.і.н. Федько А.В., к.і.н. Каліберда Ю.Ю., Федько Ю.М., Георгієва А.Л., Дніпропетровська філія Університету "Україна"

  видання: RUSNAUKA.COM, час видання: 2008

  адреса видання: http://www.rusnauka.com/28_NIOXXI_2008/Istoria/35572.doc.htm

  Докладніше

 • 23/08/2013  Українська Головна Визвольна Рада та її роль у боротьбі українського народу за незалежність у 1940-50-х роках

  Головним етапом визвольної боротьби українського народу під час Другої світової війни стало створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) – організації, покликаної здійснювати керівництво національно-визвольним рухом в Україні [1, с. 400]. Заснування та діяльність цього потужного всеукраїнського представницького органу стало наступним логічним кроком українського державотворення у ХХ столітті після невдалої спроби відновлення Української Держави 30 червня 1941 року у Львові на чолі з Я. Стецько, яскравою сторінкою споконвічної боротьби нашого народу за свободу і незалежність України.

  автор: К.і.н. Каліберда Ю.Ю., к.і.н. Федько А. В., Федько Ю.І., Шелест І.І., Дніпропетровська філія Університету "Україна"

  видання: RUSNAUKA.COM, час видання: 2008

  адреса видання: http://www.rusnauka.com/10_NPE_2008/Istoria/29982.doc.htm

  Докладніше

 • 23/08/2013  Українська радикальна партія та її діяльність в Наддніпрянській Україні (1904 – 1905 рр.)

  Українська радикальна партія (УРП) – українська партія ліберально-народницького напряму [1, с. 441]. Поява її в Наддніпрянській Україні стала наслідком розколу, який відбувся восени 1904 року в Українській демократичній партії (УДП), в результаті відмови її членів від культурно-освітніх вимог та переходу на політичні позиції. Створення цієї нової нечисленної політичної організації національного спрямування остаточно призвело до закінчення формування ліберально-демократичного центру в політичному спектрі українського політичного руху на початку ХХ століття, викликаного загальним громадським піднесенням в Україні напередодні Першої російської революції 1905–1907 рр.

  автор: К.і.н. Каліберда Ю.Ю., к.і.н. Федько А. В., Федько Ю.М., Дніпропетровська філія Університету "Україна"

  видання: RUSNAUKA.COM, час видання: 2008

  адреса видання: http://www.rusnauka.com/12_EN_2008/Istoria/30830.doc.htm

  Докладніше

 • 23/08/2013  Загальна українська організація та її громадсько-культурна діяльність в Наддніпрянській Україні (1897 – 1904 рр.)

  Загальна українська організація, Загальна українська безпартійна демократична організація, Всеукраїнська Загальна Організація, Всеукраїнська Безпартійна Загальна Демократична Організація. Під цими назвами на початку ХХ століття в Наддніпрянській Україні діяла нелегальна громадсько-культурна організація, заснована в 1897 у Києві за ініціативою В. Антоновича і О. Кониського, яка ставила собі за мету згуртувати всіх українських діячів в одній політичній структурі.

  автор: К.і.н. Федько А. В. , к.і.н. Каліберда Ю.Ю., Федько Ю.М., Татаренко О.В., Дніпропетровська філія Університету "Україна"

  видання: RUSNAUKA.COM, час видання: 2008

  адреса видання: http://www.rusnauka.com/14_APSN_2008/Istoria/32185.doc.htm

  Докладніше

 • 23/08/2013  Збройні формування ОУН – Мельника у 1943 – 1944 рр. на Волині

  Волинь – ця покрита лісами та озерами територія етнічної української землі, яка знаходиться між Поліссям та Поділлям в північно-західній частині України, наприкінці 1942 – початку 1943 рр. стає ареною збройного опору українського народу в роки Другої світової війни. Саме тут, у важкодоступних місцях волинської землі, в лісовій смузі, починають створюватися національні партизанські формування, які поклали основу Української Повстанської Армії (УПА) – підпільної збройно-політичної формації, що діяла в Україні протягом 1942–1950-х років і боролась проти німецького фашизму та комуністичного тоталітаризму.

  автор: К.і.н. Каліберда Ю.Ю., к.і.н. Федько А.В., Федько Ю.М., Дніпропетровська філія Університету "Україна"

  видання: RUSNAUKA.COM, час видання: 2008

  адреса видання: http://www.rusnauka.com/15_DNI_2008/Istoria/33427.doc.htm

  Докладніше

 • 15/08/2013  Великий скіф Гомер і латинянин Вергілій: наслідування чи плагіат?

  У статті доводиться, що «батько літератури» Гомер був скіфом. Латинянин Вергілій запозичив текст «Енеїди» у Гомера. Міф про те, що Гомер був греком, створили латинські історики під час протистояння Священної римської імперії з Османською імперією.

  автор: Валерій Бебик, професор, проректор Університету «Україна», головний редактор журналу «Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації»

  видання: Український науковий журнал «Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації», №2 (32), 2013, час видання: 2013

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 18/07/2013  Великий скіф Геродот

  У статті доводиться, що «батько історії» Геродот був скіфом. Міф про те, що Геродот був греком, створили історики під час протистояння Священної римської імперії з Османською імперією. Ключові слова: Геродот, скіф, грек, Антична Україна-Еллада, Греція.

  автор: Валерій Бебик, професор, проректор Університету «Україна»,головний редактор журналу «Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації»

  видання: Український науковий журнал «Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації» №1, 2013, час видання: 2013

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 04/04/2013  Стан культури на західноукраїнських землях Волині та Галичини у 1944-1953 рр. в українській історіографії

  В українській історіографії є ще багато тем, які залишаються під грифом “білих плям української історії” і чекають своєї черги. Серед таких, зокрема, і проблема вивчення культурного розвитку західноукраїнського регіону у 1944-1953 роках, яка все ще не стала предметом наукових комплексних досліджень.

  автор: Жупник В., Івано-Франківська філія Університету "Україна", канд. іст. наук

  видання: Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 04/04/2013  Стратегія і тактика народних мас опозиції під час "Помаранчевої" революції 2004 р.

  Кампанію президентських виборів осені-зими 2004 р. в Україні вже узвичаєно називають «помаранчевою революцією». Цей термін – вдала метафора, що народилася на Майдані Незалежності в столиці нашої країни – Києві. Він перетворився на символ, ідеологічний стандарт, публіцистичну форму.

  автор: Гула Ю., Кіровоградський інститут розвитку людини Університету "Україна". ІІІ курс, група П-ІІІ (д), спеціальність «Правознавство». Науковий керівник: Ігнатьєв В.А., канд.філос.наук., в.о. доц.

  видання: Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 04/04/2013  Жіночі об'єднання Галичини останньої третини ХІХ – 30-х рр. ХХ ст. у сучасній історіографії

  Вивчення “ролі жінки в історії“ як окремої суспільної проблеми розпочалося на межі XVIII-XIX cт., згодом вона відокремилася і навіть стала протиставлятися іншій — “чоловічій“ історії (у сенсі всього історичного процесу).

  автор: Колибаб'юк С., Івано-Франківська філія Університету "Україна", викладач кафедри гуманітарних наук

  видання: Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 02/04/2013  Антична філософія України: Анахарсій, Аристокл, Аристотель

  У статті доводиться, що так звана «грецька філософія», насправді, є античною філософією скіфів-аріїв. А провідні античні філософи Анахарсій, Аристокл і Аристотель були скіфами.

  автор: Валерій Бебик, доктор політичних наук, професор, проректор Університету "Україна", головний редактор журналу "Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації"

  видання: Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 02/04/2013  Молодіжні організації Галичини кінця XIX— 30-х років XX ст. у творчому доробку істориків

  За доби новітньої незалежності вивчення історії молодіжних організацій Галичини кінця XIX-30-х років ХХ ст. (“Січ“, “Сокіл“, “Пласт“, “Луг“, спортивні та інші товариства) стало одним з популярних напрямів дослідницьких пошуків представників різних галузей знань — істориків, педагогів, культурологів, політологів тощо.

  автор: Бенько А.,Івано-Франківська філія Університету "Україна", ІІІ курс, група ВС-31, спеціальність «Видавнича справа та редагування». Науковий керівник: Колибаб'юк С.П., викладач гуманітарних дисциплін

  видання: Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 27/03/2013  Народні ігри та забави у весняній обрядовості українців

  Складовою частиною культури суспільства є фізичне виховання, яке спрямоване на підвищення фізичної підготовленості і здоров'я людей. У процесі історичного розвитку були створені самобутні народні засоби і форми тіловиховання. Переважна більшість ігор та забав виконується в календарній обрядовості українців. їх вивчення і систематизація дасть змогу суттєво доповнити існуючі положення фізичного виховання.

  автор: Гребенюк Олена, Луцьке представництво ВМУРоЛ "Україна"

  час видання: 2013

  Докладніше

 • 28/12/2012  Группа интеллигентов просит вернуть Кировограду его историческое христианское название

  Группа жителей Кировограда призывает вернуть областному центру его историческое христианское название Елисаветград.

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Студентський загальноміський мітинг "Молодь за чесні вибори"

  22 жовтня біля Івано-Франківської міської Ратуші студенти різних навчальних закладів міста утворили живий ланцюг, який «променями» розійшовся центральними вулицями. Серед них і активісти Івано-Франківської філії Університету «Україна». В руках студентів була зелена стрічка – символ прозорих та чесних виборчих перегонів і чесної влади.

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/12/2012  Про невідому цивілізацію та затишну гавань офіціозної історії

  У статті автор висловлює свій погляд на причину кризи, в якій перебуває вітчизняна історіографія. Наводяться окремі приклади зроблених ученими висновків стосовно давності української мови та суттєвого внеску прапредків сучасних українців у формування і розвиток цивілізації.

  автор: Любов Чуб

  видання: Журнал «Освіта регіону: Політологія, Психологія, Комунікації», № 2, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 11/12/2012  Без коріння і квітка в’яне, і дерево не росте… (проблемна стаття)

  Ми – українці, і маємо всі підстави пишатися нашою самобутньою культурою, традиціями, національною спадщиною. Проте сьогодні це стало практично неможливо. Уряд і соціум продукують не лише зниження рівня освіченості пересічного українця, а й викорінюють багатовікові традиції, знецінюють культурні надбання та знищують українську мову.

  автор: ДАНЬКІВ Галина, КОРНЕЛЮК Наталія, НАЛИВАЙКО Леся студентки 2 курсу денної форми навчання спеціальності «Видавнича справа та редагування» Тернопільського коледжу Університету «Україна», місто Тернопіль

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 11/12/2012  Культура online та значення традицій у сучасному інформаційному просторі (проблемна стаття)

  Кажуть, людина, яка не знає своїх коренів, не має майбутнього. А якщо йдеться про цілу націю?

  автор: СТОЛЯРОВА Лариса, студентка 2 курсу заочного відділення спеціальності «Здоров’я людини» Горлівського регіонального інституту Університету «Україна», місто Горлівка

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 11/12/2012  Мій погляд на майбутнє України (стаття)

  Україна – це моя Батьківщина, де я народилася, пізнала тепло материнських рук, де пройшли незабутні роки дитинства, де перше кохання заглянуло у моє серце, де бентежить безмежна синь Дніпра… Я щиро переживаю за все, що відбувається в нашій державі, і часто замислююся над тим, що я можу зробити для процвітання моєї Батьківщини вже сьогодні.

  автор: Пивовар Альона, студентка 2 курсу денної форми навчання Коледжу «Освіта» Університету «Україна», місто Київ

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 11/12/2012  Українці повинні перемогти в собі комплекс меншовартості (стаття)

  Наше майбутнє – це наслідок дій, здійснених у минулому. Майбутність держави визначається суміжністю ситуацій, спричинених дією внутрішніх та зовнішніх факторів у минулому. Процес надто складний та багатогранний для простого пояснення.

  автор: ХЛОПИК Ігор, студент 4 курсу денної форми навчання спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна», смт. Рокитне, Київська область

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/10/2012  Мова моя, українська. Якщо ми – державники

  Становлення державної мови та її повноцінне функціонування є одним із критеріїв успішного розвитку будь-якої держави та зміцнення її авторитету на міжнародній арені. Спробуємо простежити становище української мови в Україні в минулому та сьогоденні української держави.

  автор: Олег Поліщук, викладач Дубенської філії Університету "Україна"

  видання: Газета "Університет "Україна" №7-8, 2012, час видання: 2012

  Докладніше

 • 09/10/2012  Давайте жити дружно!

  Особисто я завжди був прибічником, захисником і борцем за права малого і середнього бізнесу в нашому регіоні. Багато великих підприємців мене відверто вважали ненормальним. Мовляв, навіщо розмінюватися на вирішення проблем малого бізнесу і захищати звичайного підприємця, якщо можна підтримати могутнього монополіста, який знайшов собі «місце під сонцем» і вже нічого не боїться.

  автор: Георгій Севрюков

  видання: Тижневик «Нова Каховка» №29 (1092), час видання: 2012

  Докладніше

 • 09/10/2012  Про дві домінуючі антагоністичні національні ідеї в Україні

  Ця стаття є розмірковуванням щодо суперечностей антагоністичних політичних сил в Україні та щодо інформаційної війни між прихильниками двох антагоністичних національних ідей – І. національно-демократичної й ІІ. космополітично-олігархічної, перша з яких підтримується проукраїнськими патріотичними силами, а друга – переважно зрусифікованими українськими і проросійськими політичними силами.

  автор: Віталій Циба, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри соціальної роботи Університету «Україна»

  видання: Український науковий журнал «Освіта регіону: Політологія. Психологія. Комунікації» №2, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 09/10/2012  Як і чому з Великої Романії зробили "Візантію", а з провінційної Роми - "Великий Рим"

  У статті розглядаються геополітичні причини фальсифікації історії Великої Романії (Великого Риму), яку ідеологи Священної Римської імперії германської нації перейменували у XVI ст. н.е. на Східну Римську імперію – Візантію. Водночас німецькі історики возвеличили провінційну італійську Рому, назвавши її столицею Великого Риму і так званої Західної Римської імперії, яку проголосили колискою так званої греко-римської цивілізації.

  автор: Валерій Бебик, професор, проректор Університету «Україна», головний редактор українського наукового журналу «Освіта регіону. Політологія, психологія, комунікації»

  видання: Український науковий журнал «Освіта регіону: Політологія. Психологія. Комунікації» №2, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 04/09/2012  Українська цивілізація – не міф

  Початок третього тисячоліття ознаменувався вибуховим розповсюдженням несподіваної, шокуючої і неоднозначної інформації стосовно походження, формування українського народу та його ролі в розвитку цивілізації.

  автор: Любов Чуб

  видання: Ятрань, час видання: 2009

  адреса видання: http://www.yatran.com.ua/articles/236.html

  Докладніше

 • 04/09/2012  Великая Украина и малая Русь

  Хоч як сумно, але інформаційні спецпроекти на кшталт «Всесвітня історія» чи «Малоросія» й досі благополучно перебувають не лише в умах пострадянських (за мисленням) українських політиків, а й у шкільних підручниках незалежної України.

  автор: Валерій Бебик, доктор наук, професор

  час видання: 2012

  адреса видання: http://kozatstvo.org.ua/uk_r.php?d=a&i=2132

  Докладніше

 • 19/07/2012  Валерій Бебик: «У нас зараз неукраїнська правляча політична еліта»

  Минулої п'ятниці, 25 травня, в Ужгороді, в актовому залі УУБА–КаУ відбулася презентація книги відомого українського політолога, голови Всеукраїнської асоціації політичних наук, професора Валерія Бебика «Тисячолітня Україна: доісторичні цивілізації та глобальні релігійно-політичні доктрини».

  автор: Віктор Лазорик

  видання: Закарпатська газета «Срібна земля», час видання: 2012

  адреса видання: http://www.sribnazemlja.org.ua

  Докладніше

 • 19/07/2012  В. Маяковский: «Я не из кацапов-разинь...»

  Признаюсь честно, я и не ожидал, что проблемы этнического происхождения великого татарского мурзы Г. Державина и великих русскоязычных евреев А. Пушкина и Л. Толстого вызовут такой взрывной интерес общественности к проблемам русской литературы и российского имперского мифотворчества.

  автор: Валерий Бебик

  час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 19/07/2012  Коло-бог, календар і український Колобок

  У статті досліджується українське походження імені сонячного Бога Коло, календаря та героя української народної казки Колобка.

  автор: Валерій Бебик, професор, проректор Університету «Україна», головний редактор українського наукового журналу «Освіта регіону: політологія, психологія. комунікації»

  видання: Журнал «Освіта регіону. Політологія. Психологія. Комунікації» №1, 2012, час видання: 2012

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 20/06/2012  Українська відьма. Нариси з української демонології

  Ведьмы, русалки, упыри, домовые, черти - эти так давно созданные народным воображением удивительные образы - не только материал для изучения истории народа, его языка, древней философии. Они все еще живут в сознании современного человека и не теряют своего влияния на дальнейшее развитие этноса. Следовательно, чтобы познать себя, духовную культуру своего народа, нужно изучать и его верования. Очерки по украинской демонологии известного украинского этнографа и фольклориста является ценными историко-научными изысканиями, интересной не только специалисту, но и широкому кругу читателей.

  автор: Милорадович В.П. / Упорядкування, переклад і передмова Олени Таланчук

  видання: Видавництво "Веселка", час видання: 1993

  Докладніше

 • 15/06/2012  Коштовні забавки за міський рахунок

  Здавна були несхожі дві сусідні київські місцевості: Куренівка рівна, а Сирець порізаний лісистими ярами. Відповідно, Куренівкою проліг велелюдний шлях на північ, вздовж якого протягом століть постали торговища, заклади культури, численні підприємства, пересипані житловою забудовою.

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2012

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  Князі і князівни, королі і королівни (династичні зв`язки Київської Русі)

  Міждинастичні шлюби руських князів беруть початок від Володимира Великого, від його шлюбу з чеською князівною Малфрідою і фіксуються протягом 11 поколінь руських князів, аж до правнуків короля Данила Галицького, тобто від 981 року до 20-х років 14 століття, що складає перод майже чотири з половиною століття, загальна список династичних шлюбів трохи первищує число 100. В середньовіччі виробилися певні правила і традиції укладання династичних шлюбів, хоча швидше можна говорити про ряд загальновизнаних обмежень, що унеможливлювали шлюби між кревними та духовнопорідненими особами.

  автор: Кучерук О.

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2012

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  Народний розвідник Радянського Союзу

  Ставлення до Другої Світової війни стало одним із каменів спотикання української національної ідеї. Здається, давно пора підрахувати втрати і трофеї, та перейти до вирішення інших проблем. Натомість, знов і знов, із сізіфовою приреченістю, доводиться повертатись до болючих розборок.

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2012

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  Перші київські цифрові видання

  Пропоновані матеріали відносяться до драматичних часів краху радянської ідеологічної системи. На прикладі подій переломного періоду кінця 80-х – початку 90-х років видно, як накопичувались нерозв’язні проблеми навіть у найпередовіших галузях господарства, як самовіддано намагались врятувати країну від катастрофи представники гнаного і принижуваного “соціального прошарку” – радянської інтелігенції.

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2012

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  Що було до Русі?

  Видатний мовознавець Костянтин Тищенко, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, відзначає, що сучасні українська та російська мови зберегли численні запозичення від десятків народів, які протягом минулих тисячоліть жили на наших землях. Вже одне це показує, наскільки складно розібратися у витоках української культури. У нашій збірочці ми відобразили деякі міркування з приводу цієї надзвичайно складної і дражливої проблеми. Уважний читач зрозуміє, наскільки велика різниця між зваженими й обґрунтованими аргументами серйозних дослідників і легковажними вигадками дилетантів.

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2010

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  Солодощі та культура

  Збірку про київських кондитерів та цукрозаводчиків довелося розбити на дві частини з огляду на великий обсяг матеріалів. Поділ зроблено за мовною ознакою, на російськомовні та україномовні публікації, не вкла-даючи у це жодного політичного чи національного протиставлення.

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2010

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  Тысячу лет назад

  В этом сборнике сопоставлены разные, временами противоположные, взгляды на истоки и основателей Руси.

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2011

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  Тисячу років тому

  У цій збірці співставлено різні, часом протилежні, погляди на витоки та засновників Русі.

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2010

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  Нервова система міського господарства

  Жива істота, позбавлена слуху, зору, розуму, приречена якщо не на загибель, то на інвалідне існування. Між тим, наше міське господарство в значній мірі базується на кустарних безсистемних підходах. Можна довго й гаряче полемізувати щодо численних подробиць, підраховувати необхідні кошти. Спробуємо коротко окреслити лише основні найжаданіші напрямки поступу.

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2010

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  З історії київських мас-медіа

  Періодичні видання ХІХ століття частіше ставали причиною розорен-ня, ніж джерелом доходу. Понад сто років тому всі газети Києва можна було порахувати на пальцях однієї руки. Газет було мало. Однак прихиль-них передплатників все одно бракувало.

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2012

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  Загадки походження руських книг

  Нема необхідності доводити, що наші пращури зовсім не жили в умо-вах беззаконня та сваволі, навпаки, вони свято шанували закони, що діста-лися їм від попередників. Певен, коли б вони записували їх на камені, як славнозвісний вавілонський цар Хаммурапі, то, можливо, до нашої доби збереглися б значно старші писемні пам'ятки давньослов'янської законо-творчості, аніж звід звичаєвого права, що діяв на теренах Київської Русі в IX–XI ст., відомий як «Закон Руський».

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2010

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 15/06/2012  1000-ліття руських книг

  Буклет

  автор: Лисенко Валерій Миколайович, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2007

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 14/06/2012  Анна Київська та Реймське Євангеліє

  Остромирове та Реймське Євангелія — найдавніші вітчизняні книги, які в оригіналах збереглися до наших часів. Нещодавно до них приєдналася Троїць-ка псалтир, знайдена новгородськими археологами. 14 лютого — день пам’я¬ті Святого Кирила, упорядника слов’янської абетки, а 25 лютого — Святого Прокопа, гаданого автора Реймського Євангелія.

  автор: Валерій Лисенко, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

  видання: 1000-ліття української культури, час видання: 2011

  адреса видання: http://1000years.uazone.net

  Докладніше

 • 25/05/2012  Василь Базів: “Визволити поневолений розум!”

  “Європейський Конгрес України” – ідея про створення Громадського Руху еліт під такою назвою народилися під час мозкових атак інтелектуалів на “круглих столах”, що креативною хвилею прокотилися обласними центрами Західної України.

  автор: Базів Василь

  видання: www.speckorr.info, час видання: 2012

  Докладніше

 • 25/05/2012  Донузлав і пляжі Євпаторії просять порятунку

  Видобуток піску на озері Донузлав становить загрозу для морського узбережжя Євпаторії. Одна з кращих дитячих оздоровниць України та СНД ризикує втратити свої пляжі.

  автор: Вікторія СКРИПНИК, студентка Університету «Україна»

  видання: Трибуна України, час видання: 2012

  Докладніше

 • 25/05/2012  Голодомор в Україні 1932–1933 років та його суспільно–політичні наслідки за оцінками тогочасних німецьких дипломатів

  На основі архівних документів дипломатичних місій Німеччини в Україні проаналізовані соціальнополітичні наслідки Голодомору 1932-1933 рр. для населення України.

  автор: А. І. Кудряченко

  час видання: 2008

  Докладніше

 • 25/05/2012  У географічному центрі Європи Василь Базів заснував Громадянський рух “Європейський конгрес України"

  Учора, 19 вересня, в географічному центрі Європи, що в селі Ділове Рахівського району Закарпаття, президент Українського центру глобальних та національних стратегій Василь Базів заявив про створення Громадянського руху “Європейський конгрес України”. Учасниками установчих зборів Євроконгресу, що проходили у приміщенні Рахівського навчально-консультативного пункту – філії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – взяла участь група прикарпатських вчених, викладачів нацвишу, під керівництвом докторанта Наталії Мафтин.

  час видання: 2009

  адреса видання: ifPortal.net

  Докладніше

 • 25/05/2012  Науково - просвітницький чинник консолідації українського суспільства

  Українське суспільство перебуває нині в особливому стані. Ліна Костенко -символ українства - з цього приводу устами героя роману «Записки українського самашедшего» говорить: «Я тобі скажу прикру річ… Є обличчя нації. Не твоє, не моє, не чиєсь окремо. А портрет нації загалом, як він склався в рецепціях світу. Та й у своїх власних очах. «Народ без честі, без поваги», слова поета. Є якась причина, що портрет саме такий.

  автор: Пірен М.І., доктор соціологічних наук, професор

  видання: Суспільна політика, час видання: 2012

  Докладніше

 • 25/05/2012  Повернення історичної правди про Голодомор 1932–1933 рр. в Україні – імператив часу

  У статті аналізуються особливості визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років науковою вітчизняною і світовою громадськістю та прийняття Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні». Автор висвітлює напрями наукової та суспільно-політичної діяльності в Україні та поза її межами щодо реалізацій положень цього Закону.

  автор: Кудряченко Андрій Іванович, доктор історичних наук, професор

  видання: Стратегічні пріоритети №1 (2), 2007, час видання: 2007

  Докладніше

 • 22/05/2012  Учителю й студенту — необхідна

  Ми випадково познайомились із книгою професора Василя Шендеровського "Нехай не гасне світ науки" (К.: ВД "Простір", 2009), але мали величезне задоволення. Купити ж цю книгу практично неможливо, але й залишатись байдужими до її змісту не може жоден науковець, викладач чи вчитель, якщо він є патріотом України.

  автор: П.М. Щербань, професор, заслужений учитель України, довічний Президентський стипендіат за особливі заслуги в науці й освіті, інвалід II групи ВВВ, Уманський педагогічний університет; П.М. Щербань, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи Полтавського інституту економіки і права Університету "Україна"; М.П. Щербань, доцент кафедри філософії, психології і педагогіки Полтавської державної аграрної академії П.М. Щербань, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи Полтавського інституту економіки і права ВНЗ ВМУРоЛ "Україна" М.П. Щербань, доцент кафедри філософії, психології і педагогіки Полтавської державної аграрної академії

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 22/05/2012  Досвід соціально-економічного розвитку німецьких поселень на Півдні України в поліетнічному оточенні (кінець ХІХ - ХХ ст.)

  У статті розглядаються аспекти соціально-економічної діяльності німецького населення Півдня України в період з кінця XIX — поч. XX ст. Автор дає аналіз історіографії XIX — XXI ст., присвячену дослідженню проблем господарчої діяльності етнічних німців, також описує історію виникнення землеробських колоній німецьких поселенців на Півдні України, формування промислових підприємств, аналізує правові умови її колонізації, як фактора, що мав вплив на особливості господарчої діяльності німецького населення.

  автор: Оренштейн Євген Георгійович, старший викладач Полтавського інституту економіки і права Університету "Україна"

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 23/04/2012  Український голокост 1932 – 1933 років і Полтавщина

  Соціально-економічні та етнонаціональні інтереси українського народу в глобальних процесах сучасності неможливо зрозуміти без знання історії нашої держави. Україна будує свою суверенну державу, і питання правдивого вивчення нашої історії періоду сталінського тоталітарного режиму потрібно розглядати як шлях до демократії і громадянського суспільства. У вищих та середніх навчальних закладах потрібно впроваджувати у навчальний процес різні форми і методи для засвоєння молоддю трагічних подій 1932 – 1933 рр. в Україні та її регіонах. Різнобічне вивчення цієї проблеми – важливе завдання дослідників минулого, цим вони можуть внести особливо помітний вклад у написання історії нашого краю і всієї України.

  автор: Безотосний Микола, кандидат історичних наук, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Полтавського інституту економіки і права Університету "Україна"

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 23/04/2012  Зупиніть глобальну інформаційну атаку на український простір!

  Ось і 20 років, відколи Україна стала самостійною державою. За цей час уже закінчили середню школу наші юнаки і дівчата. Більшість учнів вивчили одну чи дві іноземні мови в обсязі, достатньому для мовного спілкування, в тому числі й російську.

  автор: Василь БЕРКО, канд. мед.наук, старш. наук. співр., чл.-кор. АМСКП, відмінник охор. здор., заслужений лікар України, член НСЖУ, поет, доцент кафедри фізичної реабілітації Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна»

  час видання: 2011

  адреса видання: http://www.33kanal.com/11-13/1893-11-13-11

  Докладніше

 • 19/04/2012  Україна пережила понад 300 років окупації "язиком". Сьогодні ця окупація продовжується: нам нав'язують російську як другу державну

  Одразу зазначу: я не проти російської, сама схиляюся перед її красою та виразністю, читаючи твори російських класиків. Як сказав свого часу Ленін, «язык Тургенева, Толстого, Добролюбова, Чернышевского – велик и могуч». Однак сьогодні мене, українку з діда-прадіда, дуже непокоїть доля української мови. Чи виживе вона в умовах державної двомовності, про яку заявляють із високих трибун?

  автор: Інтерв'ю з Федором Сохацьким, проректором Вінницького соціально-економічного інституту Університету "Україна"

  час видання: 2012

  адреса видання: 33channel.vinnitsa.com

  Докладніше

 • 27/02/2012  Великий українець Антоній Чехов: проблеми переосмислення

  У статті досліджується етнічне походження великого українського письменника Антона Чехова.

  автор: Валерій Бебик, професор, проректор Університету «Україна»

  видання: Український науковий журнал "Освіта регіону.Політологія, психологія, комунікації", 2011, №5, час видання: 2011

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 27/02/2012  Тисячолітня пісня і забута історія

  У статті досліджуються історичні події , що відбувались в 9-11 століттях на території Лахів – Червоної Руси, Київської Руси, Мазовшан і Угрів, що дають відповіді на багато історичних питань і загадок.

  автор: Роман Наконечний

  видання: Український науковий журнал "Освіта регіону.Політологія, психологія, комунікації", 2011, №4, час видання: 2011

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 27/02/2012  Стратегія і тактика народних мас опозиції під час «помаранчевої» революції 2004 року

  У статті розглядаються і аналізуються причини, стратегія і тактика народних мас під час «помаранчевої» революції.

  автор: Валентин Дряглін, старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін Горлівського регіонального інституту Університету «Україна»

  видання: Український науковий журнал "Освіта регіону.Політологія, психологія, комунікації", 2011, №4, час видання: 2011

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 27/02/2012  Куликовська битва: великий українець Хан Мамай – проти московсько-татарських орд

  У статті розглядається українська версія походження хана Мамая та «не канонічна» версія Куликівської битви (1380 р.).

  автор: Валерій Бебик, професор, проректор Університету «Україна»

  видання: Український науковий журнал "Освіта регіону.Політологія, психологія, комунікації", 2011, №4, час видання: 2011

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 10/02/2012  Зацвіли у коледжі рясно вишиванки

  Задушевна пісня, батькове напутнє слово, радість, туга, любов, сподівання і мрії – нитка за ниткою на полотні мережили життя наші прабабусі, бабусі й матері. Укожному хрестику, в кожному стібку – ціла історія, та сьогодні прочитати її можуть не всі, адже значення багатьох символів уже призабулося. Аби відновити, аби пригадати, аби знову навчитися розуміти таємничу мову знаків і кольорів, у Тернопільському коледжі Університету "Україна" відбулася виховна година "Крила вишиванки".

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 10/02/2012  Студентам влаштували майстер-клас...

  Ще з дитячих років ми не уявляємо життя без іграшок. У хлопчиків - машинки, в дівчаток – ляльки. Традиційною забавкою в Україні є лялька-мотанка – така собі ганчір’яна пані, зроблена без єдиного шва.

  автор: Корнелюк Наталя, студентка спеціальності "Видавнича справа та редагування" Тернопільського коледжу Університету «Україна»

  час видання: 2012

  Докладніше

 • 18/01/2012  Чи завжди мовчання – золото?

  Відходить в історію 2011 рік. Непростий, насичений багатьма подіями як планетарного, так і локального, місцевого масштабу. Рік перемог і поразок, високих сподівань і нездійсненних надій. Україна відсвяткувала 20-річчя своєї незалежності. Доволі скромно, без зайвої помпезності, що, здавалося б, цілком природно, враховуючи світову кризу, яка вразила своїми метастазами економіку й нашої молодої країни. І все ж у душі багатьох моїх співвітчизників як старшого, так і молодшого поколінь лишився гіркуватий осад.

  автор: Олександр ГЛУШКО

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 27/10/2011  Про особливу любов українських чоловіків до жінок і навпаки / або Жіноча аура України

  Кілька місяців тому була вражена гостро-емоційною реакцією дружини Юрія Луценка на арешт її чоловіка. Жертовна позиція української жінки, яка розділяє долю ув’язненого чоловіка і приймає усі страждання й тягарі цього процесу, не прихована чи політично закамуфльована емоційна реакція жінки у справжньому горі, боротьба на всіх можливих рівнях за звільнення Юрія з-під арешту вилилися у її публічному зверненні до колишнього політичного соратника її чоловіка Віктора Ющенка

  автор: Ніна Головченко

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 27/10/2011  Віталій Карпенко – Петро Таланчук: не ювілейні роздуми (частина перша)

  Вони – не тільки сучасники, а й активні учасники вікопомних подій, що передували відновленню та перших двадцяти років Української Незалежності. Відомому вченому, доктору технічних наук, в минулому ректору Київського політехнічного інституту, депутату останньої Верховної Ради СРСР, першому міністру освіти незалежної України, а нині очільникові унікального Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Петрові Таланчуку та знаному в Україні й діаспорі журналістові і письменнику, народному депутату України першого скликання, головному редакторові популярної газети «Вечірній Київ», професорові журналістики Віталію Карпенкові є про що згадати та над чим поміркувати у двадцятий для Незалежної України рік. Отже, пропонуємо діалог цих громадських діячів, політиків і вчених про часи боротьби і сподівань.

  автор: Віталій Карпенко, Петро Таланчук

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 27/10/2011  Віталій Карпенко – Петро Таланчук: не ювілейні роздуми (частина друга)

  Ми продовжуємо публікацію діалогу президента Університету «Україна» Петра Таланчука та відомого українського журналіста і письменника Віталія Карпенка. Вони – не тільки сучасники, а й активні учасники вікопомних подій, що передували відновленню та перших двадцяти років Української Незалежності. Їм є про що згадати та над чим поміркувати у двадцятий для Незалежної України рік.

  автор: Віталій Карпенко, Петро Таланчук

  видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 23/09/2011  Дзеркало національно-визвольних змагань

  Період української революції або, як його ще називають у літературі, визвольні змагання (1917-1921 рр.), є одним із кульмінаційних моментів національної історії, який до сьогодні відіграє визначальну роль у долі українського народу. Адже в результаті цієї боротьби українське питання як фактор вийшло на арену світової геополітики. Якщо до цього моменту в світі Україну загалом не розглядали як окремий народ, то після 1917-1921 рр. факт її існування визнали всі, включно із Радянською Росією.

  автор: Владислав Мирончук, випускник Університету "Україна" (спеціальність «Видавнича справа та редагування»)

  видання: Газета «Університет «Україна» №8-9, 2011, час видання: 2011

  Докладніше

 • 20/09/2011  Парадокси незалежності

  Є мудрий вислів: рівень демократії вимірюється відстанню, яку може пройти громадянин без пред’явлення посвідчення особи. В теперішній Україні, ця відстань, на жаль, невпинно скорочується.

  автор: Олександр ГЛУШКО, доцент кафедри журналістики Університету "Україна", заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників України

  видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2011

  адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/

  Докладніше

 • 12/08/2011  Про походження назви "Русь"

  У статті узагальнені результати останніх досліджень українських і російських вчених про походження слова «Русь».

  автор: Валентин Мойсеєнко, дослідник символів

  видання: Український науковий журнал "Освіта регіону. Політологія. Психологія. Соціальні комунікації", №2-3, 2011, час видання: 2011

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 31/05/2011  Конституція Пилипа Орлика: український та зарубіжний вимір

  Автор статті викладає власне бачення окремих політико-правових та історичних аспектів Конституції Пилипа Орлика, співставляє й аналізує різні підходи щодо оцінки її правового змісту і характеру, місця, ролі і значення в контексті українського та зарубіжного, зокрема польського конституційного процесу.

  автор: Ігор Бегей

  видання: Український науковий журнал «Освіта регіону. Політологія. Психологія. Соціальні комунікації», №1, 2011, час видання: 2011

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 25/05/2011  Про походження звертання «пан»

  У статті узагальнено результати досліджень європейських лінгвістів щодо походження звертання «пан».

  автор: Валентин Мойсеєнко

  видання: Український науковий журнал «Освіта регіону. Політологія. Психологія. Соціальні комунікації», час видання: 2011

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 08/04/2011  Я не нездужаю, нівроку. Госпіталізація молодого Т.Г. Шевченка у лікарні Св. Марії Магдалини

  Тарас Григорович Шевченко… Здавалося б, на сьогодні біографи описали кожну подію з життя цієї геніальної людини до найменших подробиць. Проте, як не дивно, юність майбутнього Кобзаря залишається найзагадковішим періодом у його житті. Та й сам він не любив згадувати цей період. Поряд із цим, саме у проміжку між 1828-1838р.р. відбувся розвиток творчого таланту великого майстра.

  автор: Юрій Коляда, випускник університету, соціальний працівник

  видання: Газета «Університет «Україна» №3-4, 2011, час видання: 2011

  Докладніше

 • 10/03/2011  Чи був бог українцем і чому він обрав Україну?

  У статті розглядається версія походження писемності та релігії в надрах української цивілізації. Ключові слова: Бог, Слово, релігія, цивілізація.

  автор: Валерій Бебик, доктор політичних наук, професор, проректор Університету «Україна», головний редактор журналу "Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації"

  видання: Український науковий журнал "ОСВІТА РЕГІОНУ. ПОЛІТОЛОГІЯ, ПСИХОЛОГІЯ, КОМУНІКАЦІЇ", час видання: 2010

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 25/02/2011  Молодіжний рух Галичини кінця XIX - 30-х років XX ст. у сучасних наукових дослідженнях України

  У статті висвітлено історіографічний доробок сучасних наукових досліджень молодіжно- го руху Галичини кінця ХІХ - 30-х років ХХ ст. Автор наголошує, що узагальнюючі роботи, де комплексно розглянуто розвиток молодіжного руху, праці з історії окремих товариств, студії з певних напрямів їх діяльності, історико-біографічні та інші різножанрові публікаці станов- лять значний внесок у розвиток сучасної історіографії окресленої проблеми.

  автор: Світлана Колибаб'юк, заступник директора з науково-методичної роботи Івано-Франківської філії Університету "Україна"

  час видання: 2011

  Докладніше

 • 08/11/2010  Український народ у Другій світовій війні

  Розв’язавши Другу світову війну, ні Гітлер ні Сталін не мислили про перемогу без використання могутніх продуктивних сил і стратегічно важливого положення України.

  автор: Петро Чернега, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри етнології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова

  видання: Газета "Університет "Україна", час видання: 2010

  Докладніше

 • 06/10/2010  Забутий герой повертається до України. Особа Петра Григоренка: погляд майбутніх журналістів

  ЗАПОВНИТИ ВЕЛИКУ БІЛУ ПЛЯМУ У ШКІЛЬНОМУ Й УНІВЕРСИТЕТСЬКОМУ КУРСАХ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ УЧАСНИКАМ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ЖУРНАЛІСТИКИ ЗАПРОПОНУВАЛИ ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР «ДНЯ» ЛАРИСА ІВШИНА І ДИРЕКТОР ВИДАВНИЦТВА «СМОЛОСКИП» РОСТИСЛАВ СЕМКІВ

  автор: Вікторія СЬКУБА

  видання: Газета «День» №129, четвер, 24 липня 2008, час видання: 2008

  Докладніше

 • 04/10/2010  Внесок Франка у редакторську, журналістську та публіцистичну діяльність

  «Франко дійсно відчував потреби хвилі, жив все "теперішнім" життям, знав його люки, все затикав їх, цементував те, що розсипалося, давав людям щоденний корм. Одним словом — творчість його виростала з життя і була для життя. Се становить її вартість, її цінність і капітал, се дає їй її широту та інтенсивність», — таку оцінку дав найбільшому і неоціненному генієві України ще за його життя молодий публіцист Микола Євшан.

  автор: Анна Федун, студентка II курсу спеціальності „Видавнича справа та редагування”, Кіровоградська філія ВНЗ ВМУРоЛ „Україна” (м. Кіровоград)

  час видання: 2010

  адреса видання: http://www.franko.lviv.ua/faculty/jur/studconf2006/Konference_Speechification_Fedun.htm

  Докладніше

 • 02/09/2010  Свято мистецтва і краси

  Нещодавно до смт. Макарова, що у Київській області, з’їхалися гості з Баришівського, Таращанського, Обухівського, Кагарлицького та інших районів Київщини. Відзначали свято з розмахом – на всій території парку, що прилягає до стадіону, стояли кіоски з морозивом, солодощами, напоями. Було також багато розваг, серед яких – богатирські ігри (змагання з силового багатоборства важкоатлетів), зона лицарів (виступи клубів історичної реконструкції).

  автор: Світлана Патра

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 21/06/2010  Проблеми української конституції та національної безпеки очима викладачів і студентів

  У статті представлено та проаналізовано результати загальнонаціонального експертного дослідження громадської думки науково-педагогічної еліти і студентського середовища регіонів України зі стратегічних проблем внутрішньої та зовнішньої політики України.

  автор: В. Бебик, завідувач кафедри Університету "Україна" та інші

  видання: Всеукраїнський науковий журнал „Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації”, 2009, №4, час видання: 2009

  адреса видання: http://www.social-science.com.ua/

  Докладніше

 • 15/06/2010  Історія Української митниці

  Протягом віків митниця була і залишається одним із найсуттєвіших факторів державності і незалежності країни, яскравим свідоцтвом владного й економічного суверенітету.

  автор: БЕРЛАЧ Анатолій Іванович, завідувач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права, доктор юридичних наук, професор

  видання: Інформаційний вісник відділення доуніверситетської підготовки №2, листопад 2005 року, час видання: 2005

  Докладніше

 • 14/06/2010  Хмельницькому - 574!

  Щороку, в останню суботу вересня, усі відзначають День міста. В цьому році Хмельницькому виповнилось 574 роки!

  автор: Олександр Старовина, Юлія Рейнхольд, ВСР-11

  видання: Інформаційний бюлетень №4(4) січень 2006 «Студентська смуга», Хмельницький інститут соціальних технологій, час видання: 2006

  Докладніше

 • 14/06/2010  Поділля очима Наполеона Орди

  Мальовнича природа Поділля та її багата історична спадщина завжди привертала увагу мандрівників, художників, поетів, які по собі для майбутніх поколінь залишили безліч матеріалу, з якого ми дізнаємось про первозданний вигляд деяких архітектурних пам'яток, про побут, вірування, та звичаї населення нашого краю.

  автор: Олександр Старовина, ВСР-11

  видання: Інформаційний бюлетень №4(4) січень 2006 «Студентська смуга», Хмельницький інститут соціальних технологій, час видання: 2006

  Докладніше

 • 06/04/2010  Образ Мазепи в західноєвропейській літературі романтизму

  Постать Івана Мазепи – одна з найзагадковіших і найсуперечливіших – викликає неабиякий інтерес і в українській, і у світовій літературі. Ім’я та діяльність Івана Мазепи завжди привертали і привертають увагу багатьох істориків, критиків, літературознавців, письменників. Найчастіше його показували як підступного зрадника, властолюбця, людину ницу, прокляту церквою і Богом.

  автор: Аліна Коринка, студентка ІІІ курсу Інституту філології та масових комунікацій (спеціальність «Переклад»)

  видання: Газета «Університет «Україна», № 334, 6.04.2010 р., час видання: 2010

  Докладніше

 • 26/03/2010  "Моя Ліна Костенко"

  19 березня відома українська поетеса, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Ліна Василівна Костенко відзначила свій високий і почесний ювілей - 80 років.

  автор: Світлана Приймак, завідуюча сектором маркетингу ОУНБ ім. Д. Чижевського

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 27/02/2010  Бо ми - українці

  Кожна людина бере свій початок від сім'ї. Саме тут робить перші кроки до самостійного життя, саме тут відбувається її становлення як особистості. В сім'ї утверджуються норми моральної поведінки людини, її погляди і добрі почуття. Родина — оберіг, творець і продовжувач національної культури. Як каже народна мудрість, без сім'ї немає щастя на землі.

  автор: Олена ТАРАНЕНКО, студентка І курсу (спеціальність "Українська мова і література")

  видання: Газета «Університет «Україна», №6, 2002, час видання: 2002

  Докладніше

 • 27/02/2010  Бо це наше пракоріння

  Загальновизнано, що на території сучасної України в давнину жили індоарійські племена, частина яких у 3 тис. до н.е. вирушила до Індії та в інші землі, а частина лишилася, взявши участь в етногенезі балтійських і слов'янських народів, серед них і українського. Величезна подібність між мовою, індо-арійською культурою, культовим дійством жерців - брахманів свідчить про найтісніші контакти цих народів у минулому. Подібність простежується не лише в основному лексичному фонді санскриту й інших мов, а й у граматичній будові, тотожності численних префіксів, суфіксів, часток, наявності відмінків і відмінкових закінчень, окличної форми тощо.

  автор: Григорій Князюк, старший викладач кафедри української мови та літератури

  видання: Газета «Університет «Україна», №1-2, 2008, час видання: 2008

  Докладніше

 • 27/02/2010  Бойовий гопак і Євробачення

  Головною подією травня в культурному житті Європи став пятдесятий ювілейний конкурс Євробачення-2005. Для України, на чию долю припала організація і проведення даного конкурсу, це стало і відповідальним іспитом, і водночас шансом репрезентувати на світовому рівні самобутню культуру своєї країни, додати їй позитивного іміджу в очах євроспільноти.

  автор: Наталія Приступ, студентка III курсу спеціальності «Українська мова та література»

  видання: Газета «Університет «Україна», №4-5, 2005, час видання: 2005

  Докладніше

 • 27/02/2010  Було колись: запорожці вміли панувати

  Початки козацтва як окремої групи населення важко встановити. В ті часи, коли Україна знемагала від татарських нападів, енергійні сміливі люди вирушали у степ, на "уходи" — полювати на дикого звіра, займатися рибальством, збиранням меду диких бджіл. Ці люди поступово об'єднувалися у ватаги, групи, які спільно полювали, а в разі потреби нападали на татар, відбиваючи у них "ясир" і награбовану худобу. Степові "промисли" давали велику користь, але вимагали багато завзяття, витривалості і відваги. Перші історичні згадки про козаків та їхні курені відносяться до XII ст.., потім 1469 р. Однак, точно відомо, що в середині XVI ст. у 1556 р. волинський князь Дмитро Вишневецький побудував першу Січ на острові Хортиця, звідки козаки здійснили перші успішні походи проти турків, в їхні володіння в пониззі Дніпра.

  автор: Григорій Князюк, старший викладач кафедри української мови та літератури

  видання: Газета «Університет «Україна», №12, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 27/02/2010  Давні українські обереги родини

  Через материнську пісню, казку, оповідь дитина чує історію рідного краю, переймає традиції і звичаї. Малюк вчиться з колиски приносити добро іншим. Колискова пісня своїм генетичним кодом сприяє розвитку інтелекту. Голос матері, його тембр, милозвучність залишається в душі і свідомості дитини, наповнює її духовною енергією на все життя, Народна мудрість, втілена в українському фольклорі, казках, лічилках, піснях, скоромовках, з дитинства формує свідомість та інтелект дитини. Через гру малюк пізнає навколишній світ, рідну мову, менталітет, визначає подальшу свою професію, навіть долю. Дитина відтворює всі гарні та негативні якості своїх батьків, їхнього подружнього життя, оточення. Сім'я, родина є найголовнішою інституцією виховання дитини. Нині найактуальнішою проблемою сім'ї є виховання дитини в дусі любові і поваги до рідних, близьких людей, до рідного села і міста, всієї України. Коли садівник хоче виплекати дерево, щоб тішитися його плодами, то він не тільки посадить це дерево, але й подбає, щоб воно обігрівалось сонцем, йому було просторо, щоб грунт не був кам'янистим, було вдосталь вологи і не шкодили бур'яни. Проте не кожне дерево матиме смачні й добрі плоди.

  видання: Газета «Університет «Україна», №4-5, 2005, час видання: 2005

  Докладніше

 • 27/02/2010  Десятинна церква

  Найграндіознішою і найрозкішніше оздобленою спорудою княжого (верхнього) міста був храм Богородиці, побудований князем Володимиром великим у 989-996 рр. на великій міській площі, відомій у літописах під назвою Бабин торжок, що і був її композиційним центром. Цей храм у народі прозвали Десятинним, бо на його утримання (разом із усією церковною організацію Київської держави) князь віддавав десяту частину своїх прибутків.

  автор: Марія Дмитрієва, студентка II курсу (спеціальність "Психологія")

  видання: Газета «Університет «Україна», №1, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 27/02/2010  Друкарня єпископа Лазаря Барановича: Новгород-Сіверський і Чернігів

  Заснування і розвиток постійного друкарства на Лівобережжі стали безперечною заслугою визначного письменника і впливового церковного ієрарха Лазаря Барановича, який упродовж 37 років (з 1657 р. до своєї смерті 1693 р.) був чернігівським владикою, спершу в сані єпископа, а з 1667 р. — архієпископа. Попри свою активну участь у керівництві церквою і політичному житті, Баранович вважав себе також письменником. Він — автор численних збірок проповідей, панегіричних передмов, українських та польськомовних віршів. У проповідях і особливо у віршах не обмежувався релігійною тематикою, справи церковні тісно пов’язував зі світськими. Як вихованець Києво-Могилянської академії, а згодом її професор і ректор Баранович зберіг добрі зв’язки з київськими діячами культури. Першу свою велику працю, гарно ілюстровану збірку недільних казань "Меч духовний", він видав у друкарні Києво-Печерської лаври. Однак за друкування довелося заплатити чималі гроші, до того ж, живучи постійно в Чернігівській єпархії, автор не мав змоги перевіряти коректуру і контролювати якість друку так, як йому того хотілось би. Тим-то у Лазаря Барановича виникла думка заснувати власну друкарню.

  час видання: 2010

  Докладніше

 • 27/02/2010  Друкарня Києво-Печерської лаври

  Київська лаврська друкарня заснована близько 1615 р. архімандритом Єлисеєм Плетенецьким (1599-1624 pp.). Базою для неї послужило придбане обладнання Стрятинської друкарні, що належала Гедеону і Федору Балабанам. Створення друкарні у Києві — закономірний етап розвитку вітчизняної книжкової справи, що розпочалася ще з книгописання в Київській Русі, багатовікових культурних традицій.

  автор: Микола Гламазда, заступник директора Державного музею книги і друкарства України

  видання: Газета «Університет «Україна», №10-11, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 27/02/2010  Економіка і культура у сфері українознавства

  Проблеми єдності національної культури й економіки у сфері українознавства як важливого чинника творення Української нації, як філософії і політики реалізації національної ідеї у сучасному державотворенні є чи не найменш дослідженими і висвітленими в літературних джерелах. Саме тому ці питання українознавства як науки, навчальної дисципліни та важливого ефективного засобу просвітництва і державотворення, загалом, нині набувають особливого значення задля здійснення намірів людей минулих поколінь - борців за волю України щодо відновлення, становлення і розвитку нашої держави. Адже від рівня освіченості, національної свідомості, почуття обов'язку, патріотизму, дієвості, що є складовими результативного професіоналізму, безпосередньо залежить соціально-економічний розвиток держави, рівень національної безпеки та забезпечення їй достойного місця серед провідних країн світу.

  автор: Наталія Барна, декан факультету філології та журналістики

  видання: Газета «Університет «Україна», № 12, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 27/02/2010  Кам’яна Могила на Запоріжжі – найдавніша на Землі пам’ятка письма (прошумерський архів)

  Ha південних теренах України, біля Мелітополя, в приазовському степу, на березі річки Молочної, височить піщаний острів із сірою «папахою», складеною з кам'яних брил. Це дивовижне природне утворення — геологічний феномен — водночас неперевершена пам'ятка первісного мистецтва. Подібної немає ніде більше на планеті!

  автор: Тетяна Коваленко, студентка І курсу (спеціальність «Видавнича справа та редагування»)

  видання: Газета «Університет «Україна», № 7-8, 2007, час видання: 2007

  Докладніше

 • 27/02/2010  Лаврська дзвінниця

  На високому правому березі Дніпра за десятки кілометрів від Києва видно стрункий силует Великої Лаврської дзвіниці. Вона здіймається над спорудами Києво-Печерського державного історико-культурного заповідника й об'єднує їх в оригінальний архітектурний комплекс.

  автор: Інна Дуран, студентка І курсу (спеціальність "Видавнича справа та регування")

  видання: Газета «Університет «Україна», №9, 2000, час видання: 2000

  Докладніше

 • 27/02/2010  Майбутнє нашої Батьківщини

  Наша держава Україна - ще зовсім юна, як та дівчина, уквітчана мальвами та барвінком, омита чистою росою, зігріта сонцем. Її волосся - то чорна земля; її очі - то безліч річок, що розливаються і наповнюють своєю животворною вологою усе живе; її руки - то натруджені руки українського народу, а її вуста - то жива невмируща пісня, що лунає над усією планетою і проникає в людські душі...

  автор: Олена Новожилова, студентка II курсу (спеціальність "Соціальна робота")

  видання: Газета «Університет «Україна», № 9, 2001, час видання: 2001

  Докладніше

 • 27/02/2010  Моя Україна (Ірина Тимошенко)

  Моя люба Україно! Пишу до тебе з далекого краю. Зараз іде дощ і на серці невимовна туга і тривога. Зараз я не з тобою, а в іншому місці, в якому живуть свої патріоти, що пишуть вірші і оди на честь свого краю. А я — твоя донька, Українка.

  автор: Ірина Тимошенко, студентка І курсу (спеціальність "Видавнича справа та редагування")

  видання: Газета «Університет «Україна», №10-11, 2002, час видання: 2002

  Докладніше

 • 27/02/2010  Моя Україна (Наталя Усенко)

  Від краю до краю розпростерлась моя Україна. Бачу тебе в усьому, моя Україно, - синіх ріках і озерах, зелених лісах, жовтих розлогих степах, неповторних горах. Моя Україна найближче до неба. Так близько, що гарячими літніми ночами зірки спускаються на землю і зливаються з дорогою. По цьому шляху ходили чумаки до Криму, і ніколи не зраджувала їх зоряна доріжка. А вранці зірочки знов і знов піднімуться високо-високо і полетять далеко-далеко, щоб не закривати сонце, щоб бачили люди синє-синє небо. Таке синє воно тільки на моєю Україною.

  автор: Наталя Усенко, студентка ІІ курсу (спеціальність «Видавнича справа та редагування»)

  видання: Газета «Університет «Україна», № 1, 2002, час видання: 2002

  Докладніше

 • 27/02/2010  Моя земля - земля моїх батьків

  Україна! Як багато почуттів вкладено в це слово. Чарівна і велична наша держава, квітучий край, солов'їні гаї, безмежні степи, синьоокі ріки та озера, оспівані багатьма поетами. Важка і багатостраждальна історія України. Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, багатій, мальовничій землі. Тут, у нашій славній Україні, жили наші прадіди, діди, тут живуть наша батьки - тут корінь роду, українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, почувши рідне слово.

  автор: Інна Колісниченко, студентка І курсу (спеціальність "Видавнича справа та редагування")

  видання: Газета «Університет «Україна», № 5, 2001, час видання: 2001

  Докладніше

 • 27/02/2010  Музей поліграфічної техніки, технології та пакування

  Для чого створюються музеї? Питання, на перший погляд, просте і дещо дивне. Проте на нього відповідають по-різному. Часто ці відповіді протилежні за змістом. Нині у світі є дуже багато різноманітних музеїв і визначитися з тим спільним знаменником, під який можна було б підвести більшість із них у призначенні, провідній сутнісній ролі, досить нелегко. І все це, здається, вдалося зробити нашому видатному вітчизняному вченому - академіку Дмитру Яворницькому. Він, як відомо, дуже багато зусиль доклав до справи об'єктивного наукового дослідження історії українського козацтва, особливо Запорозької Січі. Його книги - справжній пам'ятник звитяжному лицарству нашого народу. Не менша заслуга вченого у створенні Дніпропетровського історичного музею, де багатоаспектно і яскраво висвітлено історію козацтва та життя південного краю України. Отож, учений і практик міг із повним правом висловити свої аргументовані міркування щодо такого культурного феномену як Музей.

  автор: Микола Гламазда, заступник директора Українського музею друкарства, Степан Ярема, завідуючий кафедрою поліграфічних технологій у пакуванні

  видання: Газета «Університет «Україна», №7, 2004, час видання: 2004

  Докладніше

 • 27/02/2010  Перші школи друкарської справи в Києві

  XIX століття, особливо друга його половина, принесло значні зміни у життя країни, у розвиток виробництва і, зокрема, у книжкову справу. Розширилось коло читачів, а з ним і тиражі та кількість видань, збільшувалася не лише кількість друкарень, а й з'явилися такі, де працювали сотні робітників. Розвиток деяких галузей поліграфії (фотографії, гальванопластики та інших) сприяв змінам у техніці. Малопродуктивний друкарський верстат - основне знаряддя друкарів від часів Й Гутенберга, тепер майже витіснили численні швидкісні друкарські машини. Все це вимагало значних знань і навичок.

  автор: Степан Ярема, завідувач кафедри «Поліграфічні технології в пакуванні», канд. техн. наук, Микола Гламазда, заступник директора Музею книги і друкарства України

  видання: Газета «Університет «Україна», № 12-13, 2006, час видання: 2006

  Докладніше

 • 27/02/2010  Погляд на українську спадщину

  Українська спадщина - це спадщина переможених. І хай не думають, як казав англійський класик, що мій погляд на це питання поверховий - я розмірковував над цим цілих чотирнадцять хвилин. Землеробські культури взагалі нечасто бувають переможцями, беручи верх над нападниками за рахунок асиміляції їх у свою, вищу, культуру (як, скажімо, це було з китайцями). Тут, взагалі-то, існує два національних міфи - архетипи: землероба (пріоритет жінки, оселі, родинних цінностей, праці) і лицаря-козака (пріоритет чоловіка, мужньої людини, мандрів, звитяг). Ці світогляди почасти доповнюють один одного, почасти існують паралельно.

  автор: Дмитро Лисак, студент І курсу (спеціальність "Видавнича справа та редагування")

  видання: Газета «Університет «Україна», № 10-11, 2002, час видання: 2002

  Докладніше

 • 27/02/2010  Про національний зміст нашої освіти

  Виступ на методологічному семінарі "Філософія освіти XXI століття: проблеми і перспективи"

  автор: Донець З.Ф., викладач української та зарубіжної культури, науковий співробітник ІВО АПН України

  видання: Газета «Університет «Україна», №9, 2000, час видання: 2000

  Докладніше

 • 27/02/2010  «Просвіта» - невгасимий смолоскип українців

  Заснувавши 140 років тому у Львові товариство під лаконічною, але надзвичайно промовистою назвою, національно свідомі ентузіасти запалили вогонь «Просвіти». Основне своє завдання члени новоствореної організації вбачали в піднесенні освітнього рівня українців, формуванні їхньої національної свідомості, залученні широких верств населення до рідної мови, духовних надбань людства. «Просвіта» зуміла згуртувати під своїм прапором кращих представників національної інтелектуальної еліти. Її діяльність освячена іменами багатьох славних українців: А. Вахнянина, Ю. Лаврівського, О. Огоновського, Ю. Романчука, Б. Грінченка, І. Франка…

  автор: Юлія Данилюк, студентка V курсу Факультету філології та масових комунікацій, спеціальність «Видавнича справа та редагування»

  видання: Газета «Університет «Україна», №7-8, 2009, час видання: 2009

  Докладніше

 • 27/02/2010  Школа кобзарського мистецтва

  У 1988 році в Києві створили Комітет із урятування української пісні, до складу якого ввійшли провідні діячі мистецтва та культури. Запросили на нараду і знаного в усій Україні й за її межами кобзаря Василя Литвина. Коли запитали думку Василя Степановича про подальшу долю кобзарства, він сказав: — Давно виношую задум узяти в науку кількох здібних учнів, щоб вони успадкували мій досвід і вміння. Бо в музичних училищах кобзарів не готують, там дівчата перебрали на себе цей інструмент, витьохкують академічно поставленими голосами. Але такий спів та й прийоми виконання, не кажучи вже про репертуар, — не кобзарські. Ідея кобзарства полягає в іншому. Кобзарі — це речники народного духу. Недарма їх так переслідували в усі віки. Головне покликання сучасних кобзарів — пробуджувати етнічну пам'ять українського народу, повернути його до власної прадуховності, вказувати шлях до духовного очищення.

  автор: Іван Борозенець, студент ІІІ курсу (спеціальність "Переклад")

  видання: Газета «Університет «Україна», №7-8, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 27/02/2010  Шлях до успіху

  З того часу, як Україна стала незалежною державою, з'явилося багато проблем, пов'язаних із політичним, економічним розвитком нашого суспільства. Могло б здатися, на перший погляд, враховуючи низький рівень соціального забезпечення населення, що проблеми реформування політичних і економічних сфер виступають на перший план. Але визначальними все ж таки повинні бути проблеми духовного розвитку. На сучасному етапі Україна знаходиться в такій ситуації, коли існує загроза поглинання її культури іншою, тобто російською. Реалії сьогодення свідчать, що більшість українців виявляють неповагу до здобутків національної культури, мови, традицій, віддаючи перевагу чужій, інколи малозрозумілій культурі.

  автор: Лілія Каневська, студентка І курсу (спеціальність «Міжнародна інформація»)

  видання: Газета «Університет «Україна», №9, 2002, час видання: 2002

  Докладніше

 • 27/02/2010  Слово учасникам помаранчевої революції

  По-різному називають і називатимуть ці події. Одні опоненти - помаранчевим путчем, антиконституційним переворотом. Інші - революцією, сміливим і мужнім викликом владі, якій тривалий час вдавалося різними способами тримати народ у покорі. Та Майдан незалежності показав, що це не так. Народ відбувся, він уже - не слухняне населення. І це чи не найбільша його перемога.

  автор: Анна Данько, Володимир Урбан

  видання: Газета «Університет «Україна», №11-12, 2004, час видання: 2004

  Докладніше

 • 27/02/2010  Трипільська культура. У пошуках скарбів українства

  Ґрунтовну роботу у напрямку поглиблення знань з української мови та літератури, фольклору, народознавства проводить кафедра української мови та літератури нашого університету. Професорсько-викладацький склад працює не лише над забезпеченням високого рівня теоретико-практичних умінь студентів, а й систематично організовує різноманітні освітньо-культурні заходи. Так, протягом 2007/2008 навчального року з метою кращого розуміння студентами окремих проблем прадавньої та сучасної культури, мови і літератури викладачами кафедри були організовані й проведені: перегляд та обговорення кінофільмів С. Параджанова „Тіні забутих предків” (листопад 2007 р.), О. Довженка „Звенигора”, „Арсенал”, „Зачарована Десна” (лютий – березень 2008р.). Запам’яталися відвідування Музею української літератури та лекція на тему „Модернізм першої хвилі в українській літературі” (15-16 жовтня 2007 р.). Не залишив байдужим наших вихованців творчий вечір, присвячений 100-річчю від дня народження Олега Ольжича, в рамках якого відбулися зустрічі зі знавцями та дослідниками творчості поета, зокрема із дослідницею архівних матеріалів Катериною Криворучко (5 грудня 2007 р.).

  автор: Зінаїда Сергійчук, завідуюча кафедрою української мови та літератури, Ірина Приліпко, старший викладач кафедри

  видання: Газета «Університет «Україна», №6-7, 2008, час видання: 2008

  Докладніше

 • 27/02/2010  Трипільська культура в історії України

  Археологічні розкопки свідчать, що людина з’явилась на території України ще в ранньому палеоліті (1 млн. років до нашої ери). Появу тут людини відносять до ашельської епохи. Понад 100 років в Україні вивчають пам’ятки палеоліту. Значний внесок у дослідження палеоліту внесли видатні вітчизняні археологи В. Хвойко та П. Єфименко. Їхню справу продовжують сучасні науковці В. Станко, В. Гладилін, М. Гладких та інші.

  автор: Андрій Горбенко, студент ІІІ курсу (спеціальність "Українська мова та література")

  видання: Газета «Університет «Україна», №5-6, 2009, час видання: 2009

  Докладніше

 • 27/02/2010  У вінок Кобзареві

  У першій половині березня ряд засобів масової інформації – друкованих і електронних – у числі пам’ятних подій у культурному житті країни одностайно назвали дві художні виставки у столичному музеї Тараса Шевченка. „Таїна облич” відкрилася напередодні Шевченківських днів. На ній були представлені портрети сучасників Тараса Григоровича.

  видання: Газета «Університет «Україна», №3-4, 2007, час видання: 2007

  Докладніше

 • 27/02/2010  Український Голокост 1932-33 років

  "Червона мітла " безжально пройшлася по "етнографічному матеріалу", який за наказом Сталіна повинен бути "переінакшений"

  автор: Оксана Зінчук, журналістка

  видання: Газета «Університет «Україна», №12, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 27/02/2010  Урок у музеї Лесі Українки

  Завідуюча музеєм Щукіна Ірина Анатоліївна розповідає студентам 1-го курсу спеціальності "Видавнича справа та редагування" про родину Лесі Українки у залі з портретами сестер поетеси 2001 рік оголошений ЮНЕСКО роком Лесі Українки

  автор: Ганна Фіонік, студентка І курсу (спеціальність "Видавнича справа та редагування")

  видання: Газета «Університет «Україна», № 6, 2001, час видання: 2001

  Докладніше

 • 27/02/2010  Всім серцем любити історію

  "Історія України" як одна зі складових усього спектру історичних наук відіграє провідну роль у процесі формування високої історичної свідомості, людської особистості, інтелекту та політичної культури. Свого часу М.Г. Чернишевський стверджував: "Можна не знати тисяч наук і все-таки бути освіченою людиною, але не любити історію може тільки людина, нерозвинута розумово".

  автор: Віра Павленко, завідуюча кафедрою гуманітарних дисциплін

  видання: Газета «Університет «Україна», №12, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 27/02/2010  Як і коли нищили українську духовність

  Докладніше

 • 27/02/2010  Як тебе не любити!

  Поміж розлогих нив достиглого колосся, мальовничого темно-синього килиму безкраїх, наче воля, степів і оксамитової величі українських круч, де стелиться рушником сивочолий Борисфен-Дніпро, буяє своєю зеленню золотоверхий красень Київ.

  автор: Діана Букатова, студентка І курсу, Факультет правознавства і міжнародних відносин

  видання: Газета «Університет «Україна», № 4-5, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 27/02/2010  Ювілей ремісничої майстерності

  На початку листопада 1903 року у Києві — найбільшому в Україні видавничо-друкарському центрі — було урочисто відкрито першу в Російській імперії Художньо-ремісничу майстерню (школу) друкарської справи

  видання: Газета «Університет «Україна», №12, 2003, час видання: 2003

  Докладніше

 • 27/02/2010  З історії податків у Запорізькій Січі

  У всі часи і в усіх народів державно організоване суспільство не могло і не може обходитись без такого важливого соціального інституту, як система оподаткування. Завдяки податкам держава має можливість накопичувати і зосереджувати матеріально-фінансові ресурси, необхідні для її функціонування: управління суспільними справами, підтримання громадського правопорядку, проведення необхідної суспільству господарської діяльності, вирішення різноманітних соціальних проблем і питань духовно-культурного життя, оборони країни та ін.

  автор: Анатолій Берлач, доктор юридичних наук, завідувач кафедри адміністративного та фінансового права Факультету правознавства та міжнародних відносин

  видання: Газета «Університет «Україна», № 9-10, 2004, час видання: 2004

  Докладніше

 • 16/10/2009  Таку Україну я люблю!

  У суботу-неділю була зачарована розважальним патріотичним гумор-шоу «Я люблю Україну» на телеканалі «1+1». Сама собі здивувалася, бо як фаховий філолог, викладач вишу критично ставлюся до масової культури. Підсумувала свої враження: було весело, було смішно, було динамічно, пізнавально, і, нарешті, я була горда тим, що на українському телеканалі з'явився такий нестандартний і вдалий проект.

  автор: Ніна Головченко, доцент кафедри видавничої справи та редагування Університету «Україна»

  видання: «Телекритика», час видання: 2009

  адреса видання: http://www.telekritika.ua/ochyma/2009-10-16/48612

  Докладніше