Молодь у мінливому світі

Молодь у мінливому світі

 

У наш час молоді люди відіграють усе помітнішу роль у суспільному житті. Зірки спорту, видатні вчені та інженери, підприємці, борці за мир, активісти, поп-ідоли, захисники навколишнього середовища, прав споживачів та неформальні лідери - усе це молоді люди. Інакше кажучи, вони являють собою потужну економічну, політичну й соціальну силу. Молоді люди в Україні є складовою частиною міжнародної молодіжної спільноти. Але, на жаль, наші молоді співвітчизники не відчувають подібних міцних механізмів підтримки, що їх мають однолітки на Заході. Та, водночас, у них є своя унікальна історія, своє сучасне майбутнє.

Молодь України дуже різноманітна. Юнаки і дівчата належать до різних націй та етнічних груп. А в релігійному плані - до багатьох конфесій, з одного боку вони є ще дітьми, з іншого - вони вже дорослі. Проте скрізь у світі росте розуміння того, що молодь - окремий елемент суспільства зі своїми цілями та сподіваннями на майбутнє. Зрозуміти це дуже важливо, особливо за умов, коли інститути, процеси та суспільні норми минулого виявилися послабленими або взагалі демонтованими, чи тільки-но створюються або ж перебувають у процесі докорінних перетворень.

Дійсно, ринкові та демократичні перетворення відкривають усе ширші можливості, зокрема, перед молоддю, яка особливо відкрита до нових ідей та нових умов. При цьому молоді люди піддаються великим ризикам, яких вони не зазнавали у своєму житті. Таким чином, можна казати, що сьогодення відкриває перед ними не тільки можливості, а й несе у собі небезпеку.

Як все це відбивається на житті молодих людей? Як виріс їх добробут? Чи поліпшилось їхнє здоров'я? Чи відчувають вони себе у безпеці? Збільшився чи зменшився освітній рівень молоді? Яким чином вона бере участь в економічному, суспільному та політичному житті країни? Що вона думає про зміни в суспільстві та як ставиться до цих змін?

Саме ці питання й намагатиметься розглядати дискусійний клуб, що створюється. Що саме треба зробити, щоб допомогти молодим людям минати чи долати ризик? Так, реформи, що відбуваються, відповідають їхнім інтересам. Та конче необхідно виробити та з'ясувати напрямки сучасної молодіжної політики, яка була б спрямована на вирішення пріоритетних завдань:

- забезпечення більш широких можливостей в одержанні освіти;

- запровадження активних заходів щодо розвитку ринку праці в інтересах молоді;

- боротьба з насиллям у всіх його проявах;

- підвищення уваги до питань репродуктивного та сексуального здоров'я;

- всебічне обговорення проблем, пов'язаних зі вживання тютюну, алкоголю, наркотиків;

- впровадження міжнародних стандартів у роботу з молоддю, яка конфліктує із законом;

- сприяння участі молоді в житті громадського суспільства.

Отже, для того, щоб молодіжна політика була ефективною, потрібен справжній змістовний діалог із молоддю з питань, що торкаються її життя. Адже саме обговорення сучасних нагальних проблем допоможе розумінню того, що найголовнішим для молоді є реальне здійснення змін. Молода людина не може й не хоче бути лише пасивним споживачем. Загалом представники "країни молодих" - це велике надбання всього світу і, зокрема, нашої держави, бо саме їм у недалекому майбутньому доведеться будувати нову, демократичну, сучасно розвинену Україну.

 

Сергій СКІЦ,

студент IV курсу

(спеціальність "Правознавство"),

Газета «Університет «Україна», 6, 2003

автор: Сергій Скіц, студент IV курсу (спеціальність "Правознавство")

видання: Газета «Університет «Україна», № 6, 2003, час видання: 2003


25/02/2010