Держава готує геніїв з дитинства

Держава готує геніїв з дитинства

 

На сьогоднішній день питання освіти є актуальним, але в основному більша увага приділяється вищій та загальній освіті. Та, щоб вступити хоча б до загальноосвітньої державної установи, батьки повинні належним чином підготувати дитину ще у дошкільному віці.

Умовами вступу до звичайних шкіл в Україні на даний час є такими:

- свідоцтво про народження;

- медичний огляд;

- дитина повинна вміти читати не менше 20-ти слів за хвилину;

- дитина повинна вміти писати, знати додавання, віднімання;

- знати прізвище, ім'я та по-батькові своє, а також батьків;

- знати, де працюють батьки.

Щодо вступу до спеціалізованих шкіл таких, як гімназії, ліцеї або школи з поглибленим вивченням окремих предметів, до цього списку ще потрібно додати внутрішні тестові оцінювання та співбесіду із психологом. Оцінювання майбутніх школярів виконується спеціально створеною комісією працівників закладу, при цьому батьки не повинні знаходитись поруч. Спеціалісти з дитячої психології зауважують, що при даних обставинах у такому віці у дитини може бути стрес, результатом якого можуть бути психологічна нестійкість та в окремих випадках страх перед навчальним закладом, його працівниками, учнями. За таких умов вступ до першого класу стає проблемою, враховуючи ще й те, що у дошкільних закладах належним чином підготувати дітлахів до «вступу» в школи не можуть. Але, як розповіла завідуюча одного зі столичних дитячих садків, у таких закладах існують додаткові платні курси, саме по тих предметах, які потрібно знати абітурієнту. Коштують такі курси від 100 гривень на місяць за один предмет, яких нараховується приблизно п'ять. Хотілося б виділити з них такі, як логіка, ейдетика та англійська мова.

Зауважу, що згідно діючого закону України про освіту статті 3 частини 1:

«Громадяни України мають право на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах незалежно від статі, раси, національності, соціального і майнового стану, роду та характеру занять, світоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров'я, місця проживання та інших обставин...».

«До чого саме держава готує геніїв ще з дитинства і чому допускається корупція в дошкільних та загальноосвітніх закладах України, не зрозуміло, але з кожним роком такі «ціни на навчання» збільшуються», - говорить один із батьків, який зіткнувся з цією проблемою сьогодні.

 

Олексій Кондаков 

Студентський інформаційний часопис «СІЧ»

Експериментальний випуск студентів ІІ курсу

Інституту філології та масових комунікацій

Університету «Україна»

2011

автор: Олексій Кондаков

видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ», Експериментальний випуск студентів ІІ курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2011


15/07/2011