За Програмою молодіжних обмінів

За Програмою молодіжних обмінів

 

Ось уже кілька років наш університет активно співпрацює з посольством США в Україні стосовно молодіжних обмінів між двома країнами. Регулярно до навчального закладу запрошуються керівники і вчителі загальноосвітніх шкіл столиці. Перед освітянами виступають працівники Посольства, передусім, ті, хто причетний до Програми молодіжних обмінів.

Ця гарна ідея започаткована після закінчення Другої світової війни за побажанням країн та їх народів побудувати мости взаєморозуміння. Програма дістала широке визнання та підтримку. Хіба не цікаво юнакам і дівчатам краще (не за підручниками чи уроками) знати іншу країну, її культуру, звичаї?

Результатом багаторічних обмінів є всесвітнє визнання їх позитивного впливу не лише на відносини між країнами та їх народами, але й на життя сотень тисяч учасників обміну – шкіл, громад, рідних та приймаючих сімей. Чимало сучасних міжнародних, національних та регіональних лідерів набули досвіду та відчули благотворний вплив обмінів на своє життя.

Цю Програму затвердив Конгрес США з тим, щоб протягнути руку дружби народам нових незалежних держав колишнього Радянського Союзу. Програма для школярів повністю фінансується американським урядом, організаційне керівництво здійснює Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США. Мета зрозуміла й очевидна – поглибити взаєморозуміння між народом США та народами інших країн світу шляхом розширення міжособистісних зв’язків між окремими громадянами та організаціями у Сполучених Штатах і за кордоном.

Черговий науково-практичний семінар був присвячений методиці вивчення англійської мови, що, зрозуміло, є неодмінною умовою (поряд із іншими), участі в конкурсі і наступним перебуванням у США. Семінар відкрила декан факультету економіки та менеджменту А.В. Коротєєва.

З цікавими доповідями виступили помічники аташе з питань культури Посольства США в Україні Віра Терновська і Лілія Шила, менеджер Консультаційного центру освіти у США Вікторія Михайленко, директор Програми Flex в Україні Пітер Вандервол.

Перед столичними освітянами виступили також керівник Центру кар’єри і працевлаштування Дмитро Селезньов і виконавчий директор цього Центру Вадим Старшевський.

Завідувач кафедри менеджменту нашого університету Т.І. Пішеніна розповіла про використання новітніх технологій у навчальному процесі. Її розповідь доповнив демонструванням відеоколекції начальник відділу програмного забезпечення університету О.М. Калмиков.

Перед учасниками семінару виступила старший викладач нашого університету , Заслужена артистка України, співачка С.І. Мирвода.

 

Газета «Університет «Україна», №5-6, 2009

видання: Газета «Університет «Україна», №5-6, 2009, час видання: 2009


25/02/2010