Історія однієї людини

Історія однієї людини

(есе)

 

ЖЕЙДА Ілля,

студент 1 курсу Горлівського регіонального інституту

Університету «Україна»,

спеціальність «Комп'ютерні системи та мережі»,

Донецька обл.

 

Кожному з нас було подаровано життя. Усі ми народилися на землі колосків і блакитного неба. Кожен наш перший крок у цьому світі визначено всевишньою метою. І місія кожного з нас − зробити світ трішки добрішим і кращим. Але, на жаль, зараз у ньому правлять бал жахливі речі: жадібність, пиха, уособлення темряви.

Ще з давніх часів повелося так, що кожна унікальна людина була самотньою, незрозумілою іншими, зневаженою суспільством. І зараз часи не дуже й змінилися.

Кожному з нас було неймовірно важко вже на початку свого довгого шляху по сходинках життя. Нестерпно терпіти насмішки тільки через те, що ти не схожий на інших. Нескінченні сутички у школі, образи, приниження – о, як це знайоме кожному! Але я вірю – краса дійсно править! Вона долає порожнечу, внаслідок чого валиться наш порожній світ, побудований на вчинках, що йдуть не від душі, а від інстинктів, – адже зараз не первісне суспільство. Але надія на розрив «порочного ланцюга» є! Рецепт надзвичайно простий: треба ставитися до інших людей із теплом і розумінням.

Коли я тільки вступив на поріг Університету «Україна», очікував того ж самого, що було нещодавно у школі. Але, на щастя, я помилився, приємно помилився! Як добре знаходитися в тому місці, де до тебе ставляться як до людини, де твоя душа може рости та квітнути. Із того часу я розумію – шанс у цього світу є.

Я до сих пір згадую свій перший день в Університеті, думаю про тих, хто навчається тут уже давно. Дивився на першокурсників, на їхні усмішки. Я бачив – вони дуже щасливі! Що може бути краще, ніж приходити в те місце, де тобі добре, де тебе чекають. Де ти зустрів своїх кращих друзів, а може й кохання... Але в той же час університет – це не «гурток за інтересами». Це вищий навчальний заклад зі своїми вимогами, лабораторними та сесіями. Університет «Україна» − це місце, де створюють особистість людини і вчать її. У моєму ж випадку тут вчать мене ще й жити. Окрім першого дня, я згадую і другий, і третій, і інші дні. Інститут викликав у мене багато позитивних емоцій у перші півроку навчання.

Я часто вночі лежу і думаю, а що було б, якби я не дізнався про Університет «Україна»? Як би тоді склалося моє життя? У Китаї є дуже хороша давня мудрість, вона говорить: «Кожен із нас пов'язаний червоною ниткою з людиною і місцем, із якими тобі судилося зустрітися...». Тому, мабуть, зустріч була неминучою і сповненою радості! Багато хто з нас почувався нещасливим по дорозі сюди. Можливо, щоб пізнати щастя, потрібно було терпіти і плисти за течією життя?..

Я вже знайшов кількох друзів зі старших курсів. Ті хлопці вже пізнали весь смак студентського життя в універі і знають, що у мене попереду. Один із них із захватом розповідав про нескінченні заходи і поїздки, другому ж до душі припала практика в дуже відомій юридичній компанії, а третій відзначив європейський підхід до вищої освіти. Що виділю я, дізнаємося через кілька років навчання. А поки розпочну свою студентську «одісею» з тих же самих подорожей…

Для мене, як і для багатьох інших, це місце має більше значення, ніж просто інститут і вище, ніж просто звичайна сходинка до майбутнього. Що ж в університеті такого особливого? Що його робить таким, яким він є для багатьох? Магія і чудеса? Європейський і міжнародний освітній досвід? Людське ставлення до людей? А може, розуміння, любов і рівне ставлення до кожної людини? Напевно, все відразу!

Я, як і багато інших, дуже радію, що став часткою цієї великої родини − Університет «Україна». І хочу поділитися своїм щастям із іншими. Я теж хочу допомагати іншим людям, як колись допомогли мені. Що може бути приємніше, ніж приносити в цей світ добро і щастя? Я переконаний – якщо кожна людина зробить так само, то світ стане кращим.

Можливо, наша мета − освітити цей темний світ... У будь-якому випадку, я на вірному шляху, поряд зі своїми однодумцями з Університету «Україна».

автор: Жейда Ілля, студент 1 курсу Горлівського регіонального інституту Університету «Україна», спеціальність «Комп'ютерні системи та мережі», Донецька обл.

час видання: 2014


27/01/2014