Написаний пером пейзаж

Написаний пером пейзаж

 

Ранок майже нечутно ступає ногами на траву, струшуючи на землю зі свого кадила легкий туман. А заспане розчервоніле сонце починає повільно вплітати свої сліпучі стрічки у сивіюче небо. Пробуджений соловей, закохавшись, витьохкує конваліям серенаду. Роса прокладає срібні курсиви по стеблинах троянд і капає сльозинками, нанизуючись на їх гострі колючки. Сонно позіхає вітер і починає дужою рукою легенько хитати за плече свою наречену – молоду вишеньку, яка за ніч вбралася в розкішу білу сукню! І все починає прокидатися, лише місяць пішов за обрій спати, обіклавшись пухкими подушками хмаринок і зібравши в свої обійми всі зорі.

Уже майже світле і ясне небо задивляється у чисту синьооку річку, ніби в люстерко. По воді попливли каченята і поряд вмить пострибали сонячні зайчики, грайливо тікаючи від них, а потім всі разом почали грати у піжмурки, чим трохи налякали водяного павука, який саме задрімав. І він розгнівано побіг на своїх довгих лапках у зарослі молодої осоки, сподіваючись хоч там спокійно насолоджуватися весною. Молода верба розплела свою довгу косу і почала вмиватися у річці, готуючись весь день ніжитися під сонцем.

Котик Воркотун повернувся додому з лісу, що за ставом, куди ще ввечері повів казку співати зорям пісні, і вже зазивав у гості лапкою день ясночолий, що йшов назустріч ранку.

Від пташиного співу прокинулася навіть сон-трава. А осика почала крадькома рахувати віки, які зозуля прочитала велетню дубу.

І коли сонце чимдуж покотилося по небу й освітило потаємніші куточки землі своїми променями, Мавка в лузі з останньою росою випила ранок і випустила зі свого льняного рукава в небеса ластівок. А потім побігла у поле співати веснянки, лишивши за собою жовтий слід – першу кульбабу…

 

Альона Загребельна,

студентка-заочниця IV курсу

(спеціальність «Видавнича справа та редагування»),

газета «Університет «Україна» №5-6, 2010

автор: Альона Загребельна, студентка-заочниця IV курсу (спеціальність «Видавнича справа та редагування»)

видання: газета «Університет «Україна» №5-6, 2010, час видання: 2010


17/06/2010