Коли квітнуть нарциси

КОЛИ КВІТНУТЬ НАРЦИСИ

 

Ці чудові пахучі квіти, які цвітуть навесні, є мало не в кожному квітнику.

Люди захоплювалися ними з давніх давен. В античній Греції про них склали гарну легенду.

Нібито Нарцис був сином річкових божеств, дуже вродливим хлопцем. У дитинстві йому напророкували, що він житиме дуже довго, якщо не побачить свого відображення. Це було не важко: зроблені з металу дзеркала траплялися дуже рідко. Нарцис виріс красенем; усі дівчата закохувалися в нього, проте він понад усе любив полювання.

Німфа Ехо - це його дівчина - кохана, яка через його байдужість висохла з горя, тож від неї зостався лиш голос. Але Нарцис не помітив і цього.

 

 

 

 

Одного разу, втомившись на полюванні, він нахилився до води, щоб напитися. І раптом у тихому плесі побачив своє віддзеркалене обличчя. Власна врода так вразила юнака, що він не зміг відійти від джерела. Він навіки застиг над ним, милуючись собою. Згодом перетворився на чудову квітку. Відтоді нарцисами називають усіх надто самозакоханих людей. Але, можливо, давні греки у своїй легенді мали на увазі інше: незвичайну красу нарцисів, якою неможливо намилуватися досхочу.

Нарциси - це улюблені квіти в усіх країнах, де вони ростуть: в Англії, в Німеччині, в Китаї...

Мусульмани вважають нарцис квіткою пророка Магомета.

А у Швейцарії навіть влаштовують свято нарцисів. Із такої нагоди ними прикрашають вулиці, будинки, магазини, таверни, а сотні дітей, перевдягнутих нарцисами, виконують танець квітів.

В Україні нарцисами прикрашають великодні кошики. Це дуже красиво.

На Закарпатті, поблизу міста Хуст, в урочищі Кереші розкинулася неозора долина нарцисів. Чому квіти обрали саме це місце - велика загадка для вчених. Дикорослі нарциси занесені до Червоної книги України. А дивовижну долину, де вони ростуть, оголошено заповідником.

Бо то несказанне диво! Серед яскравої весняної зелені раптом мовби випадає сніг... долина стає білою, сліпучі духмяні квіти видніються , скільки сягає око.

Можна дивитися й дивитися, надихуватися п'янкими пахощами, можна зачаруватися красою, мов той легендарний грецький юнак...

 

Світлана ОДИНЕЦЬ,

студентка-заочниця IV курсу

(спеціальність "Видавнича справа та редагування"),

Газета «Університет «Україна», 8, 2004

автор: Світлана Одинець, студентка-заочниця IV курсу (спеціальність "Видавнича справа та редагування")

видання: Газета «Університет «Україна», час видання: 2004


16/03/2010