Політичні барви осені (есе у стилі "потоку свідомості")

Політичні барви осені

(есе у стилі "потоку свідомості")

Артем Уружбеков

(м. Київ, студент 4 курсу,

спеціальність «Видавнича справа та редагування»)

Осінь... Ніколи не думав, що можна порівняти її з політикою. Як усе гарно починалося. Які мрії та надії ми покладали на наших «батьків вітчизни»...

Це відчуття чимось схоже з вереснем, який ще мліє від спекотного літа, проте вже де-інде проглядається пожовкле листя.

Майдан. Знову бурує на ньому політичне життя. Якісь гасла, вигуки, у повітрі віють знайомі запахи. Невже знову повернувся помаранчевий настрій?..

Мимоволі поринаючи у вир спогадів, пригадую січень 2004 року, коли люди стояли за ідею, за надію на краще майбутнє. І я стояв. Завжди аполітичний, байдужий до цих можновладців, які думають лише про те, що ще можна вкрасти. Я повірив цим «апельсиновим політикам». Повірив, що вони принесуть у моє життя яскраве, сонячне, соковите майбутнє. Повірив…

Так само у жовтні віриться, що лютої зими не буде, шаленої спеки не буде, а буде тільки легкий приємний вітерець, лагідне сонце. Проте, це не про нашу країну.

Не минуло і 5 років, як люди почали розчаровуватися у своїх надіях. Тому що єдиною, хто реально представляв собою силу, стала, як не дивно, жінка. І, як не дивно, саме вона поплатилася за свої благі наміри. Бо політика, у розумінні наших прісних, епохи застою, політиків, – винятково чоловіча справа, а жінка повинна бути домогосподаркою, а не керувати чоловіками і державою. Хоча, якщо брати глобально, то країна − це дім, це господарство, це родина, а хто краще за жінку вміє берегти сімейне вогнище?! Тільки жінка. А її зневажають, топчуть і принижують. Ганьблять себе, державу і мене, як представника народу, особисто.

Холодно. Настав листопад. І знову сірість та дощ за вікном. А потім зима, нічого приємного, світлого, теплого. Знову хаос у житті, знову безлад у державі. Тепла осінь закінчилася.

автор: Артем Уружбеков, студент 4 курсу, спеціальність «Видавнича справа та редагування»

час видання: 2012


14/02/2012